Natalie Portman to nie tylko aktorka – popularna i utytułowana, bo trzykrotnie nominowana do Oscara z jedną statuetką Akademii na koncie – ale również reżyserka, producentka, a także aktywistka. Teraz postanowiła, że chce być właścicielką klubu piłkarskiego i wejść ze swoją drużyną do NWSL, czyli rozgrywek National Women’s Soccer League. Debiut planuje w 2022 roku. Drużyna nie ma jeszcze oficjalnej nazwy i ma ona zostać ujawniona pod koniec orku, ale już teraz mówi się o „Angel City”, co byłoby hołdem dla Los Angeles, czyli miasta, gdzie drużyna będzie mieć swoją siedzibę.

Natalie Portman zakłada klub piłkarski. Wśród inwestorek amerykańskie piłkarki i inne gwiazdy!

Wśród inwestorów drużyny nie brakuje innych znanych nazwisk ze świata show-biznesu. To m.in. aktorki Jessica Chastain, Uzo Aduba, Eva Longoria i Jennifer Garner, a także żywa legenda żeńskiego tenisa, Serena Williams oraz jej mąż Alexis Ohanian. Oprócz tego Portman połączyła też siły z przedsiębiorczynią Julie Uhrman, której stoi na czele spółki, a także kalifornijską fundacją LA84 walczącą m.in. o równe rozdzielanie środków w sportowej branży. Wśród osób zaangażowanych w projekt Portman nie mogło też zabraknąć oczywiście piłkarek. To byłe profesjonalne reprezentantki Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej, czyli Julie Foudy, Mia Hamm, Lauren Cheney Holiday oraz Abby Wambach.


Naomi Osaka najlepiej zarabiającą sportsmenką na świecie. 22-latka przeszła do historii! >>>
 

Naszym celem jest nie tylko stworzenie odnoszącej zwycięstwa drużyny na boisku, ale również zbudowanie bazy oddanych fanów. Mamy też nadzieję, że uda nam się wywrzeć istotny wpływ na naszą społeczność, zobowiązując się do poszerzania dostępu do sportu dla młodych ludzi w Los Angeles poprzez współpracę z LA84 Foundation. Sport to radosny sposób zbliżania ludzi, mogący przynieść wymierne zmiany dla sportowczyń zarówno na gruncie lokalnym, ale profesjonalnym" napisała w oświadczeniu Natalie Portman. Z kolei Lisa Baird, komisarz kobiecej ligi piłkarskiej, przyznała, że „NWSL od dawna szukała partnera, by stworzyć drużynę w Los Angeles. W Kalifornii, podobnie jak i w pozostałych stanach, kobiecy soccer cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zdecydowanie większym od piłki nożnej w wydaniu mężczyzn”. Nie bez wpływu jest tu z pewnością zeszłoroczny triumf amerykańskich piłkarek na mistrzostwach świata we Francji, gdzie wywalczyły najwyższe podium. A gwiazdą imprezy i najlepszą zawodniczką turnieju okazała się piłkarka Megan Rapinoe.


Serena Williams przypłaciła decyzję o urodzeniu dziecka karierą? >>>