Natasza Parzymies uchodzi za najlepiej zapowiadającą się, a zarazem najbardziej utalentowaną reżyserkę młodego pokolenia w Polsce. Nie bez powodu. Serial „Kontrola”, który stworzyła na zaliczenie jednego z przedmiotów w Warszawskiej Szkole Filmowej, okazał się międzynarodowym hitem. Została doceniona nie tylko przez internautów i internautki, ale również przez grupę Discovery. Produkcja trafiła na platformę Player, a także do telewizji – emitowano ją w TVN. Warto jednak pamiętać, że artystka jest dopiero na początku swojej drogi zawodowej. Jej fanki oraz fani nie mogą się doczekać kolejnych projektów jej autorstwa. Co więcej, wiele i wielu z nich są zainteresowani jej życiem prywatnym. Co wiemy na ten temat? Kim jest Natasza Parzymies? Pora poznać ją bliżej. 

Natasza Parzymies – kim jest?

Natasza Parzymies jest reżyserką i scenarzystką. Zaczęła się interesować filmem jeszcze jako dziecko. Pierwszą kamerę dostała od swojego taty, gdy była w podstawówce. W porównaniu z innymi twórcami czy twórczyniami (nie tylko) w Polsce zadebiutowała dość wcześnie, bo w wieku – zaledwie – 18 lat. Teraz jest uważana za nadzieję polskiego kina – inspiruje, a jej twórczość zachwyca. W sieci można znaleźć kilka wywiadów, w których chętnie opowiada o swojej twórczości czy planach zawodowych. Zdecydowanie rzadziej otwiera się na tematy związane z życiem prywatnym, w tym z tak zwanymi sprawami sercowymi. Niestety nie wiadomo, czy z kimś się teraz spotyka. 

Natasza Parzymies –  wiek i znak zodiaku

Natasza Parzymies urodziła się 12 maja 1999 roku. To znaczy, że w tym roku skończyła 23 lata i jest zodiakalnym Bykiem. 

Natasza Parzymies – kariera 

Natasza Parzymies studiuje w Warszawskiej Szkole Filmowej. Choć jest na początku swojej drogi zawodowej, może pochwalić się kilkoma sukcesami. Największą popularność przyniosła jej wspomniana już „Kontrola”. Na swoim koncie ma także kilka krótszych form oraz „Random” – serial, który łączy w sobie elementy audio oraz wideo. Przed nią kolejne szanse i wyzwania. Natasza Parzymies ujawniła w jednym z odcinków podcastu Glamour Girlboss (możecie go posłuchać na Glamour.pl lub Spotify), że pracuje teraz nad nowymi projektami. Niestety szczegóły nie są jeszcze znane. 

Mam już kolejne projekty, nad którymi pracuję i zaczynam się w nich zakochiwać, tak jak się zakochałam w „Kontroli” – wyznała Natasza Parzymies w odcinku Glamour Girlboss Podcast.

Natasza Parzymies – „Kontrola”

Serial „Kontrola” osiągnął międzynarodowy sukces. Powstał na zaliczenie przedmiotu na studiach, a następnie trafił na platformę YouTube i podbiła serca internautów oraz internautek z całego świata. Później zainteresował się nim TVN i grupa Discovery. Historię miłości Majki i Natalii, bo właśnie tak brzmią imiona głównych bohaterek produkcji, można oglądać na platformie sreamingowej Player, pokazano ją również w telewizji. To wyjątkowa, niezwykle czuła opowieść o uczuciu, które połączyło dwie dziewczyny z – mogłoby się wydawać – zupełnie różnych światów. Przez cztery sezony poznałyśmy i poznaliśmy zarówno je, jak i ich znajomych, znajome oraz rodziny. Jak się okazuje, inspiracją do stworzenia serialu okazała się osobista historia reżyserki. 

Byłam akurat świeżo po rozstaniu, więc stwierdziłam, że opowiem o tym, że nie rozumiem, dlaczego jak się kogoś kocha, to nie można z nim być. Stwierdziłam, że obsadzę brunetkę i blondynkę, bo akurat moja była dziewczyna była blondynką – przyznała Natasza Parzymies w Glamour Girlboss Podcast. – ale to był koniec tego master-planu. Potem wrzuciłam tę etiudę, po bardzo udanym egzaminie, na YouTube’a, gdzie zaczęła się nagle tak oglądać, że w ogóle się tego nie spodziewałam. To było strasznie śmieszne. A dałam napisy angielskie, bo moja była (dziewczyna – przyp. red.) nie była Polką  – dodała. 

Natasza Parzymies – „Random”

Kolejny – interesujący projekt w jej dorobku to „Random”. Serial, który łączy w sobie elementy audio i wideo, powstał dla serwisu Storytel. Tym razem Natasza Parzymies wzięła pod lupę nie tylko temat miłości, ale również aplikacji randkowych, które cieszą się sporą popularnością wśród młodych dorosłych. W rolach głównych występują Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski. Gwiazdy tworzą zgrany duet na ekranie (czy w słuchawkach), a także w życiu prywatnym – przyjaźnią się od wielu lat. To widać! Młode odbiorczynie i odbiorcy pokochali historię przedstawioną w „Randomie” m.in. za autentyczność. 

Natasza Parzymies na liście młodych talentów Hollywood magazyny „Variety”

Latem 2022 dowiedzieliśmy się o kolejnym osiągnięciu młodej reżyserki. W sierpniu tego roku trafiła na prestiżową listę młodych talentów Hollywood magazynu „Variety”. W zestawieniu wyróżniono także gwiazdy, które z całą pewnością kojarzycie z popularnych filmów i seriali. Wśród nich m.in. Maude Apatow, Sydney Sweeney, Racher Zegler, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink i Finn Wolfhard. W sumie 50 osób, które w młodym wieku robią spektakularną karierę. 

Zobacz także:

Natasza Parzymies – Instagram

Podobnie jak wiele innych osób ze świata kultury, sztuki czy show-biznesu, Natasza Parzymies jest aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie posługuje się nickiem @natiszka. Ma już ponad 9 tysięcy obserwatorek i obserwatorów. Najchętniej dzieli się z nimi szczegółami kolejnych projektów zawodowych. Zdecydowanie rzadziej publikuje posty, których treść dotyczyłaby jej życia prywatnego.