Netflix jakiś czas temu zapowiedział, że możemy szykować się na kolejne po 1983, W głębi lasu czy Sexify polskie seriale. Kolejnym tytułem będzie Wielka woda – sześcioodcinkowa produkcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, jaka nawiedziła Wrocław oraz okolice w 1997 roku. Co jeszcze wiemy o fabule? 

„Wielka woda” – nowy polski serial Netflixa. O czym będzie? 

O czym będzie kolejny polski serial Netflixa Wielka woda? „Fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska. Aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób” – czytamy w oficjalnym opisie serialu. Kolejne szczegóły poznamy zapewne z pierwszym oficjalnym zwiastunem, na który musimy jeszcze chwilę poczekać. 

„Wielka woda” – twórcy i obsada. A w niej m.in. córka Tomasza Kota!

Reżyserami serialu Wielka wodaJan Holoubek, odpowiedzialny za inny polski serial Netflixa – Rojst’97, a także Bartłomiej Ignaciuk, z kolei scenariusz napisali Kasper Bajon i Kinga Krzemińska. Producentką i pomysłodawczynią serialu jest natomiast Anna Kępińska, zaś producentem wykonawczym Jacek Dąbrowski-Udziela. 

Kto znalazł się w obsadzie serialu Wielka woda? To doskonale znane nazwiska, ale i zaskakujące twarze. W rolach głównych pojawią się Agnieszka Żulewska (1983, Rojst, Rojst’97), która wcieli się w rolę Jaśminy Tremer – hydrolog po wielu latach powracającej do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź, Tomasz Schuchardt (Jesteś bogiem, Cicha noc) jako Jakub Marczak – urzędnik z dużymi ambicjami, samotnie wychowujący nastoletnią córkę Klarę, a tę zagra debiutująca na ekranie Blanka Kot, czyli córka Tomasza Kota. Oprócz tego zobaczymy też Ireneusza Czopa (Rojst’97, Nielegalni) jako Andrzeja Rębacza – walczącego, by nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi, dawno niewidzianą Annę Dymną jako Lenę Tremer oraz Jerzego Trelę w roli ojca Rębacza. 


fot. materiały prasowe Netflix


W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan oraz Grzegorz Warchoł

„Wielka woda” – kiedy premiera nowego polskiego serialu Netflixa? 

Premierę serialu Wielka woda zaplanowana jest na 2022 rok. Czekacie?  

Zobacz także: