Serial „Szkoła dla elity” to jedna z najpopularniejszych hiszpańskich (i nie tylko) produkcji Netflixa. W czerwcu 2021 roku światło dzienne dzienne  4. sezon opowiadający o losach uczniów prestiżowej madryckiej szkoły Las Encinas, ale jeszcze przed jego emisją Netflix potwierdził, że w planach jest również 5. część. Wiadomość ta spowodowała wręcz euforię wśród fanek i fanów „Élite”. Wreszcie kolejna odsłona zadebiutowała na platformie. Co nas czeka w nowych odcinkach?

„Szkoła dla elity” 5. sezon – co się wydarzy?

Finał poprzedniej odsłony „Szkoły dla elity” pozostawił nas z wieloma pytaniami odnośnie tego, co może wydarzyć się w 5. sezonie tytułu, za który odpowiedzialni są Carlos Montero i Dario Madrona. Co dalej ze z rodzeństwem, które sporo namieszało w Las Encinas, czyli Mencíą (Martina Cariddi), Ari (Carla Díaz), Patrickiem (Maniu Rios) i ich ojcem, nowym dyrektorem szkoły, Benjaminem (Diego Martín)? Ta rodzina musi przepracować wiele kwestii. Ari przeszła wypadek, a także rozstanie z Guzmánem (Miguel Bernardeau) - co ją czeka w przyszłości? Z kolei Mencía przyznała się ojcu, że spotykała się ze starszym mężczyzną za pieniądze - jak skończy się ta historia? Niewyjaśnione są też dalsze losy Armando (Andrés Velencoso). A Patrick? Po tym jak zaczął zadawać się z Omarem (Omar Ayuso) i Anderem (Arón Piper) i wciągnął ich w niebezpieczną grę, w efekcie został sam jak palec. Coś się zmieni w jego życiu? Nie do końca wiadomo też, co z czwartym nowym uczniem Las Encinas, Phillipe’em Florianem Von Triesenbergiem (Pol Granch). Okazało się, że książę, który spotykał się z Cayetaną (Georgina Amorós), miał sporo za uszami i postanowił stawić temu czoło. Czy jego wątek zostanie w nowych odcinkach ciekawie opowiedziany?

Z informacji udostępnionych przez Netflix wynika, że w nowym sezonie bohaterowie będą musieli uporać się z konsekwencjami dramatycznych wydarzeń z końcówki poprzedniej odsłony. Oficjalny opis fabuły głos bowiem: „Po fatalnym przyjęciu sylwestrowym Phillipe’a i ucieczce Guzmána, tajemnica śmierci Armando może zniszczyć miłość Samuela i Ari. Rebeka przechodzi proces samopoznania, a Omar dochodzi do siebie po rozstaniu z Anderem. Pojawienie się Bilala (Adam Nourou), laureata nagrody Goya dla najlepszego debiutanta za film „Adú”, dodatkowo skomplikuje jego relację z Samuelem. Przyznanie się Phillipe’a, problemy z gniewem Patricka, pragnienie zemsty Benjamina, prezent dla Mencíi, który może zniszczyć Benjaminów i pakt milczenia między Samuelem i Rebeką przynoszą najgorsze możliwe konsekwencje”. 

„Szkoła dla elity” 5 – kogo zabraknie w kontynuacji serialu? 

Ostatnie sceny finałowego odcinka 4. części pozostawiły wiele wątpliwości co do obecności Andera i Guzmána, gdyż przyjaciele zdecydowali się opuścić Madryt i wyruszyć w podróż. Jeśli chodzi o tego ostatniego, to dość szybko zagadka się rozwiązała.

W połowie lipca, niedługo po premierze 4. sezonu, serialowy Guzmán poinformował, że kończy swoją przygodę z tytułem „Szkoła dla elity”.

Dziękuję wszystkim, zawsze będę miał was w sercu. To była wielka przygoda, niesamowite doświadczenie, które wiele mnie nauczyło. Jestem bardzo wdzięczny za to, że miałem możliwość zagrania w tak wspaniałym serialu – powiedział aktor w wideo opublikowanym w mediach społecznościowych.

Brak Miguela Bernardeau w obsadzie kolejnej części „Élite” to rozczarowanie dla wielu z was. Z dobrych wiadomości: hiszpańskiego aktora będzie można oglądać w innym serialu Netflixa – „1899”, w którego obsadzie znalazł się również Maciej Musiał. 

„Szkoła dla elity” 5. sezon i nowe twarze w obsadzie

W nowym „semestrze” w „Szkole dla elity” pojawiają się nowi bohaterowie i nowe bohaterki. Już teraz wiadomo, że dwójkę z nich będzie można oglądać także w 6. odsłonie serialu (tak, Netflix już potwierdził, że będzie 6. sezon tytułu i kolejne „Krótkie historie”). Kim są niewidziani wcześniej uczniowie i uczennice Las Encinas? 

Zobacz także:

Isadora  to jedna z dwóch uczennic, o których wiadomo, że będą kontynuowały naukę w Las Encinas w kolejnej odsłonie hitowej produkcji. Postać, w którą wcieliła się argentyńska aktorka Valentina Zenera, to wzięta influencerka z ponad milionem fanów na Instagramie, córka właścicielki największej sieci klubów nocnych i didżejka na imprezach. Wszystko wskazuje na to, że w tym semestrze coś ją połączy w Phillippem....

Ivan, to kolejny uczeń, którego obecność w przyszłości Las Encinas również jest potwierdzona. W roli jednego z najbardziej sławnych piłkarzy na całym świeci został obsadzony Brazylijczyk Andre Lamoglia. Ivan jest osobą biseksualną, a w „Szkole dla elity”  o jego serce będą starać się Patrick i Ari. 

Bilal, którego zagrał Adam Nouro, to  jeszcze jeden nowy uczeń, a zarazem młody, utalentowany filmowiec. Będzie obiektem zainteresowanie Omara, gdy ów dojdzie do siebie [po rozstaniu z Anderem. Patri, grana przez Isabel Garrido, ma nieźle namieszać w życiu bohaterów, ale co się wydarzy dokładnie? Nie będziemy spojlerować. Listę nowych twarzy w 5. sezonie zamyka Cruz - ojciec Ivana, słynny piłkarz, w którego wcielił się Portugalczyk  Carlotto Cotta

„Szkoła dla elity” 5 – premiera

Zgodnie z zapowiedziami 5. odsłona „Szkoła dla elity” pojawiła się na Netfliksie w 2022 roku. A mówiąc dokładniej: 8 kwietnia 2022 roku. Oglądacie? My chyba jeszcze nigdy nie cieszyliśmy się tak bardzo na pójście do szkoły ;)

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.