„Szkoła dla elity”: powstanie 6. sezon serialu i kolejne „Krótkie historie”

Niespodzianka, której dzisiaj potrzebowaliśmy – brzmi opis jednego z postów opublikowanych w październiku 2021 roku na oficjalnym profilu Netflix Polska na Instagramie, za pośrednictwem którego poinformowano, że powstanie 6. sezon „Szkoły dla elity”, a także nowe odcinki z serii „Szkoła dla elity: Krótkie historie”.  

Popularna platforma streamingowa wówczas nie zdradziła wielu szczegółów związanych z nową odsłoną swej hitowej hiszpańskojęzycznej produkcji, podano tylko do wiadomości, że kolejne „Krótkie historie” ujrzą światło dzienne w grudniu 2021 roku. A konkretnie 15 grudnia („Phillipe, Caye, & Felipe”) i 20 grudnia („Samuel & Omar”) oraz 23 grudnia („Patrick”).

„Szkoła dla elity 6” – co wiemy o nowym sezonie?

Jeśli chodzi o fabułę „Szkoły dla elity 6”, Netflix wciąż pozostaje dość enigmatyczny. Z oficjalnie przekazanych informacji dowiadujemy się tylko, że po śmierci kolejnego ucznia w Las Encinas rozpoczyna się nowy rok szkolny i wszyscy są zdeterminowani, by zatuszować skandale z przeszłości. Konflikty trwają jednak nadal, ponieważ rasizm, seksizm, przemoc domowa i homofobia wciąż szerzą się szkolnych murach. Jeśli ci, którzy prowadzą prestiżową placówkę, nie podejmą działań, by wykorzenić te problemy, uczniowie zrobią to za nich – czytamy w zapowiedzi udostępnionej przez platformę.

„Szkoła dla elity 6” – obsada

Wiemy już, że w nowym roku szkolnym do „Szkoły dla elity” nie powróci Samuel (Itzan Escamilla). W 6. sezonie na ekranach nie zobaczymy również Omara (Omar Ayuso), Rebeki (Claudia Salas) i Cayetany (Georgina Amorós). 

W Las Encinas ponownie pojawią się natomiast: André Lamoglia (Iván), Valentina Zenere (Isadora), Carla Díaz (Ari), Martina Cariddi (Mencía), Adam Nourou (Bilal) i Manu Ríos (Patrick). Do ekipy dołączą też nowe twarze: Ander Puig („El trayecto”), Carmen Arrufat („HIT”), Álvaro de Juana („HIT”), Ana Bokesa („Capítulo Cero”) i Álex Pastrana („Welcome to Edén”). Zobaczcie zdjęcia zza kulis w naszej GALERII.

„Szkoła dla elity 6” – data premiery i zwiastun

Przygotujcie swoje mundurki, ponieważ premiera 6. sezonu „Szkoły dla elity” odbędzie się 18 listopada – zapowiedział Netflix we wrześniu. Jednocześnie platforma udostępniła zapowiedź nowej odsłony hitowej serii. I co tu dużo mówić: jest gorąco. Bardzo gorąco.

 

Zobacz także: