Pierwszy polski slasher w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego („Plac zabaw"), czyli „W lesie dziś nie zaśnie nikt" pojawił się w marcu zeszłego roku na platformie Netflix. Oczywiście z powodu pandemii premiera kinowa była niemożliwa. Jednak dzięki temu, że polską produkcją zainteresowała się międzynarodowa platforma streamingowa, miała ona szansę dotrzeć do widzek i widzów na całym świecie. Co więcej, spotkała się z bardzo dobrym odbiorem. Nic też dziwnego, że reżyser bardzo szybko zadeklarował, że jest otwarty na kontynuację filmowej historii, tym bardziej, że pozwalało na to jak najbardziej zakończenie pierwszej części. 

„W lesie dziś nie zaśnie nikt ”, czyli o czym jest pierwszy polski slasher

Film „W lesie dziś nie zaśnie nikt" to horror, którego głównymi bohaterkami i bohaterami są młodzi ludzie, którzy spędzają czas na letnim obozie w środku lasu. Co więcej, nie mają dostępu do sieci. To już może brzmieć dla niektórych jak horror, prawda? Jednak to nie wszystko. Kolejne osoby zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Komu uda się przeżyć? W pierwszej części na ekranie mogliśmy zobaczyć Julię Wieniawę, ale też Wiktorię Gąsiewską czy Stanisława Cywkę. Na ekranie pojawiła się również Gabriela Muskała, Mirosław Zbrojewicz, Piotr Cyrwus, Wojciech Mecwaldowski i Olaf Lubaszenko

Co wiemy o „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”? 

Podczas pierwszego polskiego Netflix Content Roadshow, który odbył się w marcu tego roku, oficjalnie potwierdzono, że w tym roku zobaczymy kontynuację hitu „W lesie dziś nie zaśnie nikt". Za reżyserię ponownie odpowiedzialny będzie Bartosz M. Kowalski. Co więcej, po raz kolejny połączy siły Mirellą Zaradkiewicz przy tworzeniu scenariusza. 

Kto zagra w „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2"? Na ekranie na pewno zobaczymy znowu Julię Wieniawę oraz Wojciecha Mecwaldowskiego, ale nie zabraknie także nowych twarzy. Wśród nich będzie Zofia Wichłacz, która informacje na ten temat potwierdziła za pośrednictwem mediów społecznościowych, a także Andrzej Grabowski.

Co jeszcze wiemy o kontynuacji hitowego filmu? Z oficjalnego opisu dowiadujemy się, że w „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" poznamy dalsze losy Zosi. Bohaterka, w którą wciela się Julia Wieniawa, ma pokazać nowe, a zarazem zaskakujące oblicze. Głównym bohaterem tej części filmu będzie natomiast młody i samotny policjant z Podlasia, Adaś (Mateusz Więcławek), który chciałby w końcu znaleźć swoje miejsce na świecie. Chłopak będzie współpracować m.in. pewną siebie policjantką Wanessą (w tej roli wspomniana już Zofia Wichłacz). 

„W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”: zwiastun

Do sieci trafił już długo wyczekiwany zwiastun „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”. Oglądając trwający niespełna dwie minuty film, poznajemy kolejne szczegóły produkcji. Tym razem twórczynie i twórcy skupili się na historii młodego policjanta, który prawdopodobnie będzie pomagał przy rozwiązaniu sprawy znanej widzom i widzkom  z pierwszej części slashera. Wideo możecie obejrzeć poniżej. 

„W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”: premiera

Kiedy kontynuacja slashera z Julią Wieniawą w roli głównej trafi na platformę Netflix? Już niebawem! Premierę „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2” zaplanowano na 27 października 2021 roku. Już wiemy, co będziemy oglądać w Halloween, a wy?

Zobacz także: