Netflix kasuje wiele seriali po 1. sezonie. Nie zobaczyliśmy kontynuacji takich tytułów jak The Society, To nie jest OK czy Mesjasz, chociaż cieszyły się one sporą popularnością wśród widzów. Taką samą decyzję podjęto w sprawie Przeklętej, która pojawiła się na platformie 17 lipca 2020 roku. To serial stworzony na podstawie powieści autorstwa Thomasa Wheelera z ilustracjami legendarnego twórcy komiksów, Franka Millera. To legenda arturiańska opowiedziana z kobiecej perspektywy, czyli opowieść o Nimue, Pani Jeziora, która dzierżyła miecz światła zanim trafił on w ręce króla Artura. W główną rolę wcieliła się znana z 13 powodów Katherine Langford. Dlaczego serial nie spotkał się z przychylnością Netflixa na tyle, by ten zdecydował o zrobieniu kolejnego sezonu?

Nie będzie kontynuacji serialu „Przeklęta”. Skąd taka decyzja?

Serwis Deadline donosi, że Przeklęta nie będzie kontynuowana, a obsada została zwolniona z kontraktów. Oficjalne powody tej decyzji nie są jednak znane. Pierwsze, co przychodzi do głowy, to oczywiście niezadowalające wyniki oglądalności. Kiedy jednak wrócimy pamięcią do zeszłorocznego lata i zestawienia TOP 10, to doskonale pamiętamy, że Przeklęta utrzymywała się dość długo w tymże rankingu w wielu krajach, także w Polsce. Co w takim razie przeważyło szalę, by nie kręcić 2. sezonu? Być może mieszane recenzje krytyków, jak i widzów. Teraz takie są też reakcje tych ostatnich. Niektórzy oglądający Przeklętą bardzo dziwią się, że Netflix skasował akurat ten serial, gdyż wiele wątków można było rozwinąć, zwłaszcza postaci Merlina, w którego wcielił się Gustaf Skarsgård.

Oprócz niego i wspomnianej Katherine Langford w serialu Przeklęta wystąpili Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear) oraz Peter Mullan (Ojciec Carden). Zaś showrunnerem i scenarzystą był Tom Wheeler, czyli twórca książki, na podstawie której nakręcono serial.

Żałujecie, że Przeklęta nie doczeka się kontynuacji? Na pocieszenie przypominamy wam nasz wywiad w obsadą serialu z Katherine Langford na czele.