Legenda arturiańska znana jest od pokoleń. Ale nigdy nie była opowiadana z kobiecej perspektywy. Dopiero w zeszłym roku światło dzienne ujrzała Przeklęta, powieść autorstwa Thomasa Wheelera z ilustracjami legendarnego twórcy komiksów, Franka Millera. To opowieść o Nimue, czyli Pani Jeziora, która dzierżyła miecz światła zanim trafił on w ręce króla Artura. A także o wielkiej odwadze, walce o własne przekonania i sprawiedliwość. Przeklętą zdecydował się przenieść na mały ekran Netflix, współpracując zarówno Wheelerem, jak i Millerem, oraz angażując do projekty wspaniała obsadę. Efekty można oglądać na platformie od dziś!

Przeklęta – o czym jest nowy serial Netflixa?

W postać Nimue wcieliła się Katherine Langford, do tej pory znana z innej serialowej produkcji Netflixa, czyli Trzynaście powodów. Rola Hannah Baker przyniosła Langford sporą popularność. Potem przyszły role w takich filmach, jak Twój Simon oraz Na noże. Przeklęta jest dla niej totalną nowością, jeśli chodzi o gatunek fantasy. Na ekranie Katherine towarzyszy Devon Terrell w roli króla Artura. Devona możecie kojarzyć choćby z roli Baracka Obamy w filmie Netflixa, Barry. Tam mierzył się z żywą legendą, teraz na nowo interpretuje postać znaną z legendy, ale i wielu różnych filmów i seriali. W serialu Przeklęta niezwykle ciekawie przedstawiona jest postać, którą zagrał Gustaf Skarsgård (serial Wikingowie), czyli Merlina. Jeśli macie jakieś wyobrażenie na jego temat, uprzedzamy, że po seansie Przeklętej może ono ulec zmianie.


„Dom z papieru” 4 – wywiad z obsadą serialu Netflixa. Rozmawiamy z Úrsulą Corberó (Tokio), Álvaro Morte (Profesor) i resztą ekipy >>>
 

Nimue stawia sobie za cel odnalezienie Merlina i dostarczenia mu miecza o niezwykłej mocy. Ale podczas podróży, w której towarzyszy jej Artur, na swojej drodze spotyka wiele przeszkód. A przede wszystkim Czerwonych Paladynów z Ojcem Cardenem (Peter Mullan) na czele. To oni w dużej mierze odpowiadają za to, jak potoczyły się losy Nimue i dlaczego stała się posiadaczka tajemniczego miecza. Wśród Czerwonych Paladynów szczególnie niebezpieczny jest Płaczący Mnich. To najbardziej intrygująca postać w serialu nie tylko ze względu na wygląd, ale również fakt, że praktycznie nic o nim nie wiemy. Gra go Daniel Sharman, doskonale znany wam zapewne z serialu Teen Wolf: Nastoletni wilkołak. W Przeklętej niejednoznaczna jest także postać siostry Igraine granej przez Shalom Brune-Franklin. Podobnie jak pozostali bohaterowie walczy z przeciwnościami losu i skrywa sporo sekretów.

Wywiad z obsadą serialu Przeklęta – Katherine Langford, Devonem Terrellem, Gustafem Skarsgårdem, Danielem Sharmanem i resztą obsady 

Przeklęta to 10-odcinkowy serial, który przypadnie do gustu nie tylko fanom opowieści nie z tego świata. Jest to historia niezwykle aktualna, a wiele poruszonej w niej wątków można porównać do tego, co dzieje się dzisiaj wokół nas. Tego samego zdania są odtwórcy głównych ról oraz twórcy książki oraz serialu. Na chwilę przed premierą Przeklętej udało nam się porozmawiać z Katherine Langford i reszta ekipy, łącząc się z nimi w ramach wirtualnego press junketu. Każdy z rozmówców znajdował się w innym miejscu na świecie i w innej strefie czasowej, więc był to absolutnie wyjątkowy wywiad. Jego efekty możecie zobaczyć poniżej!


Netflix: lipiec 2020. Nowe seriale i filmy, które warto obejrzeć >>>