Tęsknicie za Grą o tron? Wiemy, że ciężko będzie zastąpić ten serial, ale tego lata Netflix szykuje nową oryginalną produkcję, która może przypaść wam do gustu, jeśli jesteście miłośnikami średniowiecznych klimatów i świata fantasy. Mowa o serialu Przeklęta (Cursed) na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Toma Wheelera i Franka Millera odpowiedzialnego za stronę graficzną. Przeklęta to nowa wersja doskonale znanej arturiańskiej legendy, ale opowiedziana nie z perspektywy króla Artura, a Nimue – młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną Panią Jeziora. Brzmi intrygująco!

Kolejną rzeczą, która może zachęcić was do zwrócenia uwagi na tę oryginalną produkcję Netflixa jest obsada. A przede wszystkim wcielająca się w Nimue Katherine Langford. Tę 24-letnią aktorkę znacie z innego popularnego serialu – 13 powodów, a ostatnio mogliście ją oglądać także na wielkim ekranie w bardzo udanym obrazie Na noże w reżyserii Riana Johnsona. Choć to jej bohaterka jest tytułową Przeklęta i fabuła skupia się na jej wątku, w nowości Netflixa nie zabraknie innych interesujących postaci. Będzie to wspomniany już Artur, w którego wciela się Devon Teller (zagrał Baracka Obamę w filmie oryginalnym Netflixa, Barry), Merlin (w tej roli Gustaf Skarsgård, oczywiście z tego aktorskiego klanu Skarsgårdów), Płaczący Mnich (wciela się w niego Daniel Sharman, znany m.in. z serialu Teen Wolf: Nastoletni wilkołak), siostra Igraine (Shalom Brune-Franklin) czy Ojciec Carden (Peter Mullan, Ozark). W pozostałych rolach pojawią się także Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel) i Bella Dayne (Red Spear).

„Wiedźmin” 2: nowe twarze w obsadzie. Wiemy, kto pojawi się w kontynuacji hitu Netflixa >>>

Przeklęta – o czym będzie nowy serial Netflixa? Kiedy premiera? 

Książka, która trafiła na listę bestsellerów New York Timesa oraz serial opowiadają historię, która została już opowiedziana wiele razy, ale nigdy wcześniej w taki sposób. O czym jest Przeklęta? Po śmierci swojej matki Nimue (Katherine Landgorf) oraz tragedii, jaka spotkała jej lud, zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony skromnego najemnika Artura (Devon Teller), z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina (Gustaf Skarsgård) i dostarczenia mu miecza o niezwykłej mocy. Podczas podróży Nimue staje się symbolem nie tylko wielkiej odwagi, ale i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom z Ojcem Cardenem (Peter Mullan) i Płaczącym Mnichem (Daniel Sharman) na czele i dowodzącym nimi królem Utherem (Sebastian Armesto).

Showrunnerem Przeklętej jest Tom Wheeler, który razem z Frankiem Millerem i Leilą Gerstein są także producentami wykonawczymi. Premierowy sezon będzie liczyć 10 odcinków i pojawi się na platformie już 17 lipca. Wtedy na Glamour.pl obejrzycie wywiady z obsadą! A póki co możecie zobaczyć pierwszy oficjalny teaser oraz ZDJĘCIA >>>