Netflix zapowiedział, że planuje kontynuację serialu Wiedźmin, zanim ten ujrzał w grudniu 2019 roku światło dzienne. Wtedy już było wiadomo, że w produkcji realizowanej na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego zobaczymy odtwórców głównych ról, czyli Henry’ego Cavilla jako Geralta z Rivii, Anyę Chalotrę w roli czarodziejki Yennefer, Freyę Allan wcielającą się w księżniczkę Ciri oraz ulubieńca fanów serii Jaskra, którego gra Joey Batey.

Wiedźmin 2 - kto pojawi się w 2. sezonie?

Wiadomo już kogo możemy spodziewać się w 2. sezonie serialu, którego premiera zaplanowana jest na 2021 rok. - Dobre przyjęcie pierwszego sezonu postawiło wysoko poprzeczkę dla nowych osób dołączających do obsady. Naszej ekspertce od castingu, Sophie Holland i jej zespołowi udało się jednak po raz kolejny znaleźć najlepszych aktorów i aktorki dla wszystkich postaci – mówi showrunnerka i producentka wykonawcza Wiedźmina, Lauren Schmidt Hissrich. Do obsady 2. części produkcji Netflixa dołączyli Yasen Atour (Young Wallander) w roli Coena, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) w roli Lydii, Kristofer Hivju (Gra o tron) jako Nivellen oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca.

- Nie mogę także doczekać się, aż zobaczę, jak historie o Wiedźminie ożyją na ekranie dzięki wybranym przez nas utalentowanym reżyserom – dodaje Hissrich. A za kamerą staną Stephen Surjik (1. i 2. odcinek), Sarah O’Gorman (3. i 4. odcinek), Ed Bazalgette (odcinki 5. i 8.) oraz Geeta V. Patel (6. i 7. odcinek).

Ta nastolatka z Polski mogła zagrać Ciri w „Wiedźminie”!