Netflix zapowiedział, że planuje kontynuację serialu „Wiedźmin”, zanim ten ujrzał roku światło dzienne w grudniu 2019. Wtedy już było wiadomo, że w produkcji realizowanej na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego zobaczymy odtwórców głównych ról, czyli Henry’ego Cavilla jako Geralta z Rivii, Anyę Chalotrę w roli czarodziejki Yennefer, Freyę Allan wcielającą się w księżniczkę Ciri oraz ulubieńca fanów serii Jaskra, którego gra Joey Batey.

Kiedy serial pojawił się na platformie streamingowej, niemal z miejsca stał się hitem z rekordowym wynikiem oglądalności. Zdetronizował go dopiero serial Bridgertonowie, który pojawił się na Netfliksie w grudniu 2020 r. W zeszłym roku rozpoczęły się zdjęcia do 2. sezonu „Wiedźmina”, jednak plany produkcji krzyżowała co chwilę pandemia i pojawianie się koronawirusa wśród członków i członkiń ekipy filmowej. W końcu wiosną tego roku się udało i zdjęcia zostały szczęśliwie zakończone!

Wiedźmin 2 - kto pojawi się w 2. sezonie?

Wiadomo już kogo możemy spodziewać się w 2. sezonie serialu. - Dobre przyjęcie pierwszego sezonu postawiło wysoko poprzeczkę dla nowych osób dołączających do obsady. Naszej ekspertce od castingu, Sophie Holland i jej zespołowi udało się jednak po raz kolejny znaleźć najlepszych aktorów i aktorki dla wszystkich postaci – mówi showrunnerka i producentka wykonawcza Wiedźmina, Lauren Schmidt Hissrich. Do obsady 2. części produkcji Netflixa dołączyli Yasen Atour (Young Wallander) w roli Coena, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) w roli Lydii, Kristofer Hivju (Gra o tron) jako Nivellen oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca.

- Nie mogę także doczekać się, aż zobaczę, jak historie o „Wiedźminie” ożyją na ekranie dzięki wybranym przez nas utalentowanym reżyserom – dodaje Hissrich. A za kamerą staną Stephen Surjik (1. i 2. odcinek), Sarah O’Gorman (3. i 4. odcinek), Ed Bazalgette (odcinki 5. i 8.) oraz Geeta V. Patel (6. i 7. odcinek).

Wiedźmin 2 - wydarzy się w 2. sezonie?

Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, przede wszystkim zajmie się zapewnieniem bezpieczeństwa Ciri. Postanowi ulokować ją w Kaer Morhen. Będzie chciał ją ochronić przede wszystkim przed nią samą, a właściwie jej tajemniczą mocą, nad którą ona jeszcze nie potrafi zapanować. W jednym z odcinków drugiej serii podobno czeka nas też powrót do przeszłości Białego Wilka i zobaczymy między innymi sceny z czasów, gdy bohater dopiero szkolił się na wiedźmina. 

Wiedźmin 2 - zwiastun 2. sezonu

Wiedźmin 2 - kiedy premiera 2. sezonu?

Netflix ogłosił, że premiera 2. sezonu „Wiedźmina” zaplanowana jest na 17 grudnia 2021 roku. Zatem będzie to dla nas przedświąteczny prezent. 

Wiedźmin 2 - pełen trailer

Podczas konwentu Lucca Comics & Games we Włoszech, showrunnerka serialu Wiedźmin Lauren Schmidt Hissrich, członkowie obsady Joey Batey (Jaskier) i Kim Bodnia (Vesemir), scenograf Andrew Laws i kostiumografka Lucinda Wright mile zaskoczyli fanów prezentując zwiastun i plakat drugiego sezonu. Dostępne są też nowe zdjęcia z serialu, którego premiera już 17 grudnia.

Zobacz także:

Trailer daje przedsmak tego, co czeka nas w drugim sezonie „Wiedźmina”. Sceny pełen rozmachu, jeszcze więcej potworów, jeszcze więcej walk czy dorastająca Ciri, która szkoli się na wiedźminkę. powróci Jaskier i Yennefer. Widać dużo inspiracji grą „Wiedźmin”.

 

Wiedźmin 2 - plakat zapowiadający nowy sezon

W galerii możecie zobaczyć nowe zdjęcia z planu serialu! Poniżej oficjalny plakat. Premiera kolejnego sezonu coraz bliżej! My nie możemy się doczekać!

Ta nastolatka z Polski mogła zagrać Ciri w „Wiedźminie”!