O niej świat po raz pierwszy usłyszał w 2000 roku. Jako 18-latka Priyanka Chopra sięgnęła po tytuł Miss World 2000. Trzy lata później w Indiach była już gwiazdą. Pracowała jako modelka i grała w popularnych produkcjach Bollywood. Choć wydaje się to zaskakujące, jego kariera zaczęła się w 1998 roku. Nick Jonas w wieku zaledwie sześciu lat został dostrzeżony przez agenta z Broadwayu. Jego dziecięcy urok i talent sprawiły, że szybko otrzymał angaże w kasowych musicalach, m.in. „Piękna i Bestia”, czy „Opowieść wigilijna”. Oboje znają więc świat show-biznesu od podszewki i w momencie poznania zdawali sobie sprawę, że ich związek - w nie zawsze przychylny sposób - będą komentowały tysiące ludzi. Na szczęście, zaufali sobie i nie dali się przekonać, że jakakolwiek różnica wieku ma znaczenie. Poznajcie historię miłości Priyanki Chopry i Nicka Jonasa.

Flirt na Twitterze i „oświadczyny” podczas pierwszego spotkania. Jak poznali się Priyanka Chopra i Nick Jonas?

„To Nick wysłał pierwszą wiadomość” - ujawniła Priyanka Chopra w styczniu 2019 roku na łamach amerykańskiego Vogue'a.

Jednak zanim to zrobił, napisał do swojego przyjaciela Grahama Rogersa trzy słowa: „Priyanka. Is. Wow”. Aktorka miała zachwycić go nie tylko urodą, ale również talentem aktorskim - obserwował w social mediach swoją przyszłą żonę przez dłuższy czas, powstrzymując się przed wykonaniem pierwszego kroku. Odważył się z nią skontaktować dopiero za pośrednictwem... Twittera. W drugiej połowie 2016 roku Nick postanowił nieśmiało zaprosić Priyankę na randkę: „Paru znajomych powiedziało mi, że powinniśmy się spotkać. Co ty na to?”. Odpisała, ale do pierwszego spotkania szybko nie doszło. Priyanka Chopra i Nick Jonas wiadomościami wymieniali się prawie pół roku. 

Priyanka Chopra tuż zdobyciu korony Miss World 2000 / fot. Getty Images

Po raz pierwszy zobaczyli się dopiero pod koniec lutego 2017 roku. Nick podszedł do Priyanki na imprezie Vanity Fair, odbywającej się po zakończeniu gali rozdania Oscarów, przyklęknął na jedno kolano i powiedział oczarowany:

„Ty naprawdę istniejesz. Gdzie się podziewałaś przez całe moje życie?”

„Jeśli nie masz nic przeciwko, włożę ci ten pierścionek na palec”. Romantyczne randki i filmowe zaręczyny Priyanki Chopry i Nicka Jonasa

W maju 2017 roku Priyanka Chopra i Nick Jonas pojawili się razem na nowojorskiej imprezie roku. Podobno nie byli jeszcze oficjalnie parą, ale Met Gala 2017 z pewnością na zawsze pozostanie dla nich wyjątkowym wspomnieniem. Oboje mieli na sobie przyciągające uwagę stylizacje Ralpha Laurena - wyglądali obłędnie i fantastycznie bawili się w swoim towarzystwie, co nie umknęło uwadze fotoreporterów.

Zobacz także:

Priyanka Chopra i Nick Jonas po raz pierwszy oficjalnie razem, Met Gala 2017 / fot. Getty Images

Przez cały następny rok nie mieli wielu okazji do spotkań. Powodem były nieustanne wyjazdy związane z pracą. „Nasze życie zabierało nas w różne miejsca i zabawne było to, że ludzie pytali nas, zarówno podczas wywiadów, jak i prywatnie: »Czy wy się spotykacie?«, a odpowiedź brzmiała: »nie« - wspominał kilka lat później Nick Jonas w show Jimmy'ego Fallona.

Ponownie los złączył ich ze sobą na kolejnej Met Gali. Mówi się, że jeszcze tej samej nocy Nick zaprosił Priyankę na randkę. Okazała się tak wyjątkowa, że muzyk wciąż doskonale pamięta, jak tamtego dnia wyglądała jego obecna żona. „Miała niebieskie jeansy, biały tank top, skórzaną kurtkę, fryzurę z przedziałkiem na środku i usta pomalowane na czerwono” - powiedział w youtube'owej serii Newlywed Game stworzonej przez amerykański „Vogue”. 

Od tamtego czasu coraz częściej byli widywani razem, m.in. na widowisku „Beauty and the Beast Live” w Hollywood Bowl Friday, czy meczu Los Angeles Dodgers, na którym wykonali pierwsze wspólne zdjęcie. Aktorka podzieliła się nim w maju 2020.

2 lata temu zrobiliśmy sobie pierwsze wspólne zdjęcie. Od tego czasu każdego dnia przynosisz mi niekończącą się radość i szczęście. Kocham Cię Nick. Dziękuję Ci za to, że nasze wspólne życie jest tak niesamowite [...] - napisała pod fotografią Priyanka.

Niedługo po tym, jak świat dowiedział się o ich związku, ogłosili zaręczyny. Nick oświadczył się Priyance 18 lipca 2018 roku.

Uklęknąłem przed nią i zapytałem: »Czy uczynisz mnie najszczęśliwszym mężczyzną na świecie i wyjdziesz za mnie?«. Trwało to jakieś 45 sekund. 45 sekund ciszy. »Jeśli nie masz nic przeciwko, włożę ci na palec ten pierścionek« - wspominał później w jednym z wywiadów.

Szczęśliwą nowiną o zaręczynach para podzieliła się dopiero miesiąc później, publikując na Instagramie romantyczne zdjęcie, na którym dobrze widać okazały pierścionek Priyanki: 

„Zajęta. Całym sercem i duszą...” - napisała pod nim aktorka. „Przyszła pani Jonas. Moje serce. Moja miłość” - zanotował na swoim profilu Nick.

Dwie religie, dwie ceremonie: ślub(y) Priyanki Chopry i Nicka Jonasa

Niecałe pięć miesięcy później Priyanka Chopra i Nick Jonas zostali mężem i żoną. 

Para, ze względu na odmienne przekonania religijne, wzięła ślub w dwóch obrządkach - hinduskim i chrześcijańskim. Hinduskie obrzędy okołoślubne trwały w sumie kilka dni. Rozpoczęły się jeszcze pod koniec listopada. Złożyły się na nie m.in. ceremonia modlitewna (pudża), rytuał mehendi (zdobienie henną dłoni i stóp panny młodej), czy ceremonia Sangeet (spotkanie rodzinne przepełnione jedzeniem, tańcem i muzyką, podczas którego rodziny państwa młodych integrują się ze sobą).

Prawowity ślub pary miał miejsce 1 grudnia 2018 roku w pałacu Umaid Bhawan w Jodhpur. W obrządku chrześcijańskim udzielił im go ojciec Nicka, Paul Kevin Jonas Senior, który jest pastorem w kościele zielonoświątkowców. 

Oboje (aby tradycji stało się zadość) mieli na sobie projekty Ralpha Laurena. Ręcznie haftowaną, zdobioną tysiącem koralików suknię ślubną Priyanki uzupełnił welon mierzący ok. 20 metrów.

Dzień później, w niedzielę, miała miejsce ceremonia hinduska. Para prezentowała się na niej równie zjawiskowo. Oboje mieli na sobie tradycyjne, hinduskie stroje, jednak w nieco unowocześnionej wersji. 

And forever starts now... - podpisała ślubne fotografie Priyanka Chopra.

Wyczekany owoc miłości: Malti - córka Priyanki Chopry i Nicka Jonasa

22 stycznia 2022 roku Priyanka i Nick poinformowali za pośrednictwem Instagrama, że niedawno zostali rodzicami. Zamieścili na swoich profilach identyczne oświadczenia, w których podzieli się radosną nowiną i potwierdzili, że udało się to dzięki surogatce. 

Pierwszym zdjęciem z dzieckiem podzielili się dopiero cztery miesiące później. Dziewczynka, która otrzymała dwa imiona i nazwiska - Malti Marie Chopra Jonas tuż po urodzeniu zachorowała, dlatego rodzice nie dzielili się informacjami na jej temat.

„Po ponad stu dniach spędzonych na oddziale intensywnej terapii nasza mała dziewczynka jest nareszcie w domu. Droga każdej rodziny jest wyjątkowa i wymaga pewnej wiary. Nasza przez ostatnie miesiące była bardzo wymagająca, ale w perspektywie stało się dla nas jasne, jak szczególna i drogocenna jest każda chwila razem” - napisała Priyanka pod rodzinną fotografią.

Nick swój wpis poświęcił nie tylko córce, ale również żonie:

Kochanie, inspirujesz mnie na każdym kroku. Wcielasz się w tę nową rolę z taką łatwością i spokojem. Jestem wdzięczny, że mogę towarzyszyć ci w tej podróży. Już jesteś niezwykłą matką. Kocham Cię - napisał.

Obecnie wszystko jest już w porządku - para chętnie i często publikuje radosne, rodzinne zdjęcia, zapewniając o swoim szczęściu i potwierdzając fakt, że udało im się stworzyć cudowną rodzinę.