Nie żyje Helen McCrory. Gwiazda „Harry'ego Pottera” i „Peaky Blinders” zmarła w wieku 52 lat

Młodsi widzowie znają ją z filmów o Harrym Potterze (aktorka zagrała w trzech: „Harry Potter i Książę Półkrwi”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”, w których wcieliła się w rolę Narcyzy Malfoy), a także z ultrapopularnego serialu Netfliksa „Peaky Blinders”, ale zagrała także w filmie o Bondzie „Skyfall”, kultowej produkcji „Wywiad z wampirem” czy „Hrabia Monte Christo”. Niestety, Helen McCrory nie żyje. O śmierci aktorki, która odeszła w wieku zaledwie 52 lat, poinformował jej mąż Damian Lewis, który wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie i opublikował je na Twitterze.  Podał także przyczynę śmierci. 

„Mam złamane serce, informując, że po heroicznej walce z rakiem, piękna i silna kobieta, jaką jest Helen McCrory, zmarła spokojnie w domu, otoczona miłością ze strony przyjaciół i rodziny” – podał do publicznej wiadomości, w piątek wieczorem, 16 kwietnia 2021 roku. „Umarła jak żyła. Bez lęku” – dodał i podkreślił, jak bardzo wszyscy ją kochali, a także jak bardzo będzie jej brakować”. 

Helen McCrory karierę aktorską zaczęła w latach 90. Można ją było oglądać nie tylko na wielkim i małym ekranie, ale i na deskach teatru. Brytyjska aktorka zagrała między innymi w „Makbecie” Szekspira, a także takich klasykach jak „Duma i uprzedzenie” czy „Medea”.