Kailia Posey nie żyje

Zaledwie tydzień po swoich 16. urodzinach odeszła Kailia Posey, gwiazda kontrowersyjnego reality show „Mała piękność”. O nagłej śmierci dziewczyny poinformowała jej mama, Marcy Posey Gatterman, która napisała na Facebooku:

Brak mi słów. Piękna dziewczynka odeszła. Proszę o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy utratę Kailii. Moje dziecko na zawsze. 

16-latka, której całe dzieciństwo było wypełnione konkursami piękności, wiązała swoją przyszłość z modelingiem. W lutym bieżącego roku walczyła o tytuł Miss Washington Teen USA. Zaledwie kilka dni przed śmiercią dziewczyna razem z koleżankami i kolegami bawiła się na swoim balu maturalnym. 1 maja jej matka opublikowała zdjęcia promieniejącej radością córki, która w połyskującej sukni wyglądała zjawiskowo...

Kailia była aktywna w mediach społecznościowych, gdzie dzieliła się zawodowymi sukcesami, jak i kadrami zarówno z życia prywatnego. Pod ostatnim zdjęciem, które zamieściła 23 kwietnia, zdruzgotani tragiczną wiadomością publikują przepełnione smutkiem i niedowierzaniem słowa pożegnania.  

 „Mała piękność”, której twarz znał cały świat

Reality show „Mała piękność”( „Toddlers and Tiaras”), w którym wzięła udział Kailia Posey, emitowane było w latach 2009-2013 przez stację TLC. Przez siedem sezonów pokazywano w nim rzeczywistość małych miss. Program budził mnóstwo kontrowersji nie tylko dlatego, że przebrane w strojne kreacje kilkuletnie dziewczynki miały mocny makijaż czy pomalowane paznokcie. Największą krytykę wywoływał fakt, że „małym pięknościom” farbowano włosy i poddawano je wielu zabiegom pielęgnacyjnym, także takim, które wymagały użycia botoksu.

Kailia, która zadebiutowała w programie jako pięciolatka, była jedną z najbardziej radosnych i żywiołowych uczestniczek show. Bogata mimika dziewczynki skradła serce ludzi na całym świecie. Zdjęcie z jej zabawną miną stało się viralem – zostało przerobione na niezliczone memy i gify.

Przyczyna śmierci Kailii Posey

Oficjalna przyczyna śmierci początkowo nie była ujawniana, jednak zagraniczne media donosiły, że Kailii Posey popełniła samobójstwo. Niestety ta straszna  wiadomość została potwierdzona.

„Chociaż była wspaniałą nastolatką, która miała przed sobą świetlaną przyszłość, w jednej chwili podjęła pochopną decyzję o zakończeniu swojego ziemskiego życia” - powiedzieli bliscy zmarłej w rozmowie z TMZ.

Jak podały amerykańskie źródła, rodzina dziewczyny zdecydowała się założyć fundusz Kailia Posey Teen Crisis Intervention Fund, przeznaczony na „pomoc uczniom w kryzysie”.

Zobacz także:

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej lub ktoś z twoich bliskich i potrzebujesz pomocy, skorzystaj z darmowej infolinii zaufania. Doświadczeni eksperci udzielą ci rad i pomogą w rozwiązaniu problemu. Antydepresyjny Telefon Zaufania (22 484 88 01) czynny jest od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20:00. Z kolei dyżury psychologów w ramach Telefonia Zaufania Młodych (22 484 88 04) odbywają się od poniedziałku do soboty, od 11:00 do 21:00. Przez całą dobę 7 dni w tygodniu czynny jest też telefon Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod 800 70 2222. Porozmawiać możesz także na czacie lub wysłać e-maila do specjalisty. Więcej informacji znajdziesz klikając TUTAJ.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.