Sylwester 2021 zbliża się wielkimi krokami. To kolejny raz, gdy upłynie pod znakiem obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Mimo wszystko zamierzacie spędzić tę noc hucznie, szampańsko, z perspektywą na dużego kaca nazajutrz? Czy jednak stawiacie na pewniki, czyli piżamę, jedzenie i picie pyszności oraz oglądanie filmów i seriali?

Jeżeli wybieracie bramkę numer 2, macie pewnie świadomość, że porządny repertuar to najważniejsza sprawa. W związku z tym - jak można się domyślać - raczej niekoniecznie zdecydujecie się na wieczór przed telewizorem. Gdybyście jednak z jakiegoś niewyjaśnionego powodu postanowili spędzić sylwestrową noc właśnie w ten sposób, to wiedzcie, że koncerty sylwestrowe z udziałem gwiazd zorganizują TVP2 i Polsat.

Nie macie ochoty na podziwianie kunsztu artystycznego Zenka Martyniuka i Sławomira? Nie ma powodu do obaw. Najpopularniejsze stacje TV przygotowały parę tytułów, które w miarę bezboleśnie pozwolą wam wejść w Nowy Rok.

Sylwester 2021 w domu – co obejrzeć w telewizji?

O godzinie 20:00 w TVP 2 startuje Sylwester Marzeń z Dwójką, a na Polsacie Sylwestrowa Moc Przebojów, ale jeśli nie macie ochoty na śpiewy, tańce i swawole, na ratunek przyjdzie wam , „Wybuchowa para”. Ta komedia sensacyjna z Cameron Diaz i Tomem Cruisem to kino akcji z rozmachem godnym sylwestrowych wrażeń. Tajny agent Roy wplątuje piękną June w niebezpieczną intrygę i wspólnie będą próbowali umknąć terrorystom… Produkcja Jamesa Mangolda („Spacer po linie”, „Logan: Wolverine”) zostanie wyemitowana przez TVP 1 o godz. 2020 i z pewnością sprawi, że nie będziecie się nudzić.


Tym, którzy w tym roku mieli już wystarczająco dużo emocji, polecamy coś spokojniejszego: „Podatek od miłości”. W tej rodzimej produkcji Bartłomieja Ignaciuka (m.in. „Usta, usta”) Klara śliga cynicznego oszusta podatkowego, po jakimś czasie – jak można się domyślić – ulega jednak jego urokom...  W filmie z 2018 roku wystąpili Aleksandra Domańska i Grzegorz Damięcki. O dziwo, jak na polską komedię romantyczną, da się to oglądać.

Sylwester 2021 – co jeszcze oferuje program TV? 

W sylwestrową noc pójść spać o 21 pewnie się nie uda, bo mimo licznych apeli ze strony organizacji prozwierzęcych (i osób, które nie boją się myśleć), fajerwerki wciąż cieszą się popularnością. Jeśli więc dalszą część wieczoru też będziecie spędzać przed telewizorem, to o godz. 22 na TVN możecie powtórzyć sobie wielokrotnie już zapewne widziane „Listy do M. 2”.

Na TVP 1 o godz. 22:20 zostanie wyemitowany „Ślepy traf” Brada Furmana („Prawnik z Lincolna”, „Boss”). Thriller w brawurowej obsadzie - rolach głównych wystąpili bowiem: Ben Affleck, Justin Timberlake i Gemma Arterton – opowiada historię studenta który, grając w internetowego pokera, zostaje oszukany, nie daje jednak za wygraną i postanawia  odzyskać pieniądze...

Zobacz także:


Już po północy (godz. 00:15) telewizyjna Jedynka pokaże zaś „Francuski pocałunek” Lawrence’a Kasdana („Poszukiwacze zaginionej Arki”, „Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje”, „Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi”). Ta komedia romantyczna z Meg Ryan i Kevinem Klinem to klasyka gatunku. Paryż, desperacka próba ratowanie związku, przyjaźń przeradzająca się w głębsze uczucie. Niby widzieliśmy to milion razy, a i tak wciąż się ogląda.


Mówiąc krótko: program TV na sylwestra 2021 nie jest najgorszy.  Ale jeśli żaden z tych tytułów nie zainteresował was wystarczająco, nie pozostaje nic innego, jak zająć się dobrą książką (niedawno polecaliśmy najlepsze tytuły książkowe tego roku) lub w końcu przypomnieć sobie hasło do Netflixa, HBO Go, Canal + czy Amazon Prime. Tu bez dwóch zdań znajdziecie coś dla siebie. W wyborze odpowiedniego repertuaru pomogą wam nasze zestawienia najlepszych filmów 2021 roku i najlepszych serialu 2021 roku.  Będziecie zadowolone i zadowoleni.