Mamy świetną wiadomość dla fanek i fanów produkcji Disneya! Serwis naekranie.pl donosi, że nowy animowany film od The Walt Disney Company powstanie… w Polsce! I ma pewne źródło, że gdyż taka informacja padła na Festiwalu Filmów Kaszubskich z ust Mirosaława Piepki, scenarzysty filmu Kamerdyner. Wyznał on, że The Walt Disney Company postanowił nakręcić swoją kolejną animację w Polsce, a jej akcja rozgrywać będzie się w jednym z najbardziej malowniczych rejonów naszego kraju – na Kaszubach. 

- W lutym ubiegłego roku otrzymałem telefon od Walt Disney Company z propozycją napisania scenariusza do fabularnego animowanego filmu kinowego – powiedział Mirosław Piepka w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim. - Paradoksalnie, to pandemia pozwoliła mi na to, że kiedy byliśmy wszyscy pozamykani, mogłem się całkowicie zająć tym projektem – dodał scenarzysta. 

Disney stworzy swój nowy animowany film w Polsce! Wiemy, kto będzie za niego odpowiedzialny

Oprócz Mirosława Piepki w produkcję zaangażowane są inne wybitne nazwiska. Za reżyserię filmu odpowiadać będzie inny współtwórca filmy Kamerydynera, Flip Bajon, muzykę stworzy Jan A.P. Kaczmarek, scenografią zajmie się Marek Skrobecki, zaś efekty specjalne to działka Tomasza Witkowskiego. Warto dodać, że ta ostatnia trójka to laureaci Oscara. Współproducentem obrazu jest Trefl Film. 

Co jeszcze wiemy o produkcji? - Większość scen nagrywana będzie na Kaszubach. Będzie to film przeznaczony dla widzów od lat 7 do 107 – zdradził autor scenariusza disneyowskiej produkcji i dodał, że będzie ona zrealizowana tą samą technologią co kultowy już Shrek

Musimy przyznać, że jesteśmy bardzo zaintrygowani i będziemy śledzić ten temat, by już niebawem przynieść wam kolejne szczegóły na temat pierwszej animacji od The Walt Disney Company realizowanej w Polsce.