Na fali popularności trendu przywracania kultowych produkcji sprzed lat zdecydowano, że powstanie również prequel filmu Piękna i Bestia. To disneyowska produkcja w formie musicalu w reżyserii Billa Condona, która miała swoją premierę w 2017 roku, a w główne postacie wcielili się Emma Watson i Dan Stevens. Tym razem nie będzie to jednak film, a serial, natomiast w obsadzie pojawią się inni bohaterowie, których zapamiętaliście z filmu.

Prequel Pieknej i Bestii będzie serialem, który pojawi się na platformie Disney+, a skupi się on na przygodach Gastona, którego zagrał Luke Evans (Alienista), a także LeFou granego przez Josha Gada (Morderstwo w Orient Expressie). Kolejną postacią, a zarazem nazwiskiem w obsadzie, jakie potwierdzono, to Briana Middleton (The Tender Bar). Wcieli się ona w Tilly, przyrodnią siostrę LeFou. Ekscytacji tym, że powstanie nowy serial, nie kryje filmowy Gaston, czyli Luke Evans, który podzielił się informacją o prequelu na swoim instagramowym profilu. 


Powstanie serial będący prequelem „Pięknej i Bestii”. Kiedy premiera?

Serial, będący prequelem Pięknej i Bestii, ma mieć 8 odcinków, a zdjęcia do produkcji ruszą wiosną 2022 roku. Przybliżona data premiery oraz szczegóły dotyczące fabuły nie są jeszcze znane. Ale po słowach prezesa i dyrektora kreatywnego Disney Branded Television, Gary’ego Marsha, można spodziewać się wielu zaskoczeń: „Dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się, w jaki sposób taki brutal jak Gaston i głupiec jak LeFou mogli zostać przyjaciółmi i partnerami lub jak mistyczna czarodziejka przybyła, by rzucić fatalne zaklęcie na księcia, który stał się bestią, ten serial dostarczy na to odpowiedzi… i sprowokuje zupełnie nowy zestaw pytań” – powiedział Marsh. 


Przypomnijmy, że platforma Disney+, gdzie ma wylądować serial, nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Oficjalnie wystartowała pod koniec 2019 roku m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Holandii. Można więc w Polsce korzystać z zagranicznych wersji serwisu za pośrednictwem usługi VPN. Czyli zmienić lokalizację urządzenia, z którego korzystamy z platformy Disney+. To umożliwi zakup usługi i korzystanie z niej na takich warunkach, jak np. na terytorium Stanów Zjednoczonych.