Uwielbiany przez widzów program TVN-u typu talent show powraca. W „Mam talent”, którego pierwszy odcinek już 4 września o 20:00, jednak spore zmiany! Obok Marcina Prokopa nie zobaczymy już Szymona Hołowni, który postawił na karierę polityczną. Zastąpi go komik Michał Kempa. Jak wypadnie nowy duet prowadzących? Przekonamy się już dziś wieczorem. Na tym jednak nie koniec. Z „Mam talent” pożegnał się bowiem Agustin Egurrola, który pojawia się teraz w programach TVP. Na jego fotelu jurorskim zasiądzie debiutujący w tej roli 47-letni Jan Kliment!

Jan Kliment - „Mam talent”

Zmiany w talent show ogłoszono kilka tygodni temu w „Dzień dobry TVN”. Zamiast Agustina Egurroli obok Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak na jurorskim fotelu zasiądzie Jan Kliment. Tancerz przyznał, że trochę boi się nowej roli, przed którą odczuwa tremę, jednak po wielu latach z radością i ekscytacją podjął to nowe wyzwanie. Ma nadzieję, że wypadnie dobrze i nie zostanie szybko zmieniony na kogoś innego. 

fot. materiały prasowe

Kim jest Jan Kliment - nowy juror „Mam talent”

Jan Kliment ma słowacko-czeskie korzenie. Jest synem Słowaka i Czeszki. Urodził się w Zwoleniu na Słowacji, jednak dość szybko jego rodzice przeprowadzili się do Czech, gdzie przyszło mu uczyć się i dorastać. Kliment zawsze interesował się różnego rodzaju aktywnościami fizycznymi - od gimnastyki, przez boks i kulturystkę aż po taniec właśnie, z którym związał swoje życie zawodowe. Prywatne w sumie też, ale o tym za chwilę. 

W wieku 17 lat Jan Kliment rozpoczął trenowanie tańca towarzyskiego. A wszystko to dlatego, że uwielbia film „Dirty Dancing”! Wraz ze swoimi tanecznymi partnerkami (m.in. Petrą Kostovcikov czy z Ewą Szabatin) brał udział w tanecznych mistrzostwach Czech, ale i w Szwajcarskich, zajmując najwyższe miejsca. Warto zaznaczyć, że jest też pięciokrotnym mistrzem Polski w tańcu towarzyskim. Świetnie sobie radzi naturalnie w tańcach standardowych, ale też specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich. W 2002 roku szkolił swoje umiejętności taneczne na Kubie. W 2008 roku brał udział jako tancerz w czeskim „Tańcu z gwiazdami”. W 2009 roku zaczął przygodę z polską edycją tego międzynarodowego formatu i związany jest z naszym krajem do dziś.

Jan Kliment - „Taniec z gwiazdami”

W „Tańcu z gwiazdami” produkowanym przez TVN Kliment zadebiutował we wspomnianym 2009 roku jako partner Nataszy Urbańskiej w 10. edycji programu. Byli typowani na zwycięską parę, ostatecznie zajęli 2. miejsce. Zostali pokonani przez Annę Muchę w parze z Rafałem Maserakiem.

W kolejnych edycjach programu na antenie TVN Kliment był partnerem pisarki Katarzyny Grocholi, wokalistki Edyty Górniak i Weroniki Marczuk. W „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” Polsatu Jan Kliment doczekał się upragnionej kryształowej kuli, czyli nagrody dla zwycięzców programu. Wytańczył ją trzy raz z rzędu! Najpierw z Natalią Szroeder, potem z Beatą Tadlą i w końcu z Joanną Mazur. W Polsacie tańczył też z Cleo, Anną Wyszkoni czy Ewą Kasprzyk.

Zobacz także:

Jan Kliment - żona

W 2009 roku Kliment poznał swoją obecną żonę Lenkę Tvrzovą. Razem przenieśli się do Polski. Lenka również jest tancerką w programie „Taniec z gwiazdami”. Para wzięła ślub 4 czerwca 2016 roku w czeskiej Ostrawie. Lenka to druga żona Klimenta. Najpierw związany był ze swoją taneczną partnerką, Szwajcarką Laurą Stefanie Hafner.

fot. Akpa

Jan Kliment - Instagram 

Instagramowe konto tancerza @janekkliment śledzi 64,5 tysiąca osób. Jan wrzuca tam zarówno prywatne zdjęcia, jak i te z życia zawodowego, np. z turniejów, w których bierze udział z Lenką. Do tej pory dzielił się również zakulisowymi relacjami z „Tańca z gwiazdami”. Teraz miejmy nadzieję, że będzie zdradzał nam, co dzieje się w „Mam talent”. Na Instagramie Klimenta nie brakuje też uroczych zdjęć z żoną, w opisach których podkreśla, jak bardzo ją kocha! Zobaczcie zresztą w galerii!