O serialu Dziewczyny nad wyraz, który zadebiutował w 2017 roku, zrobiło się ostatnio wyjątkowo głośno. Dlaczego? Wszystkie cztery dotychczasowe sezony trafiły na platformę Netflix. Kto zatem nie miał wcześniej styczności z produkcją Freeform, w końcu mógł nadrobić zaległości. O czym, w skrócie i bez większych spoilerów (a przynajmniej w tym miejscu), jest serial The Bold Type (tak brzmi oryginalny tytuł)? To historia trzech przyjaciółek: Jane Sloan (Katie Stevens), Kat Edison (Aisha Dee) i Sutton Brady (Meghan Fahy), które poznają się w miejscu dla nich wyjątkowym – redakcji magazynu Scarlett, do którego każda z nich ogromny sentyment. Ich szefową jest Jaqueline Carlyle (Melora Hardin), postać inspirowana redaktorką naczelną magazynu Cosmopolitan w latach 2012-2016, Joanną Coles. To chodząca inspiracja, która codziennie umiejętnie motywuje swoich pracowników, a szczególnie Jane, do działania, docenia wszystkie sukcesy i oferuje wsparcie w trudniejszych momentach. 

Bo trudnych momentów w tej redakcji jak z obrazka, ale przede wszystkim w życiu głównych bohaterek nie brakuje. Wiąże się to choćby z tym, że Kat odkrywa swoją tożsamość seksualną, Sutton angażuje się w związek ze starszym i lepiej sytuowanym mężczyzną, a Jane boi się o swoją przyszłość, cały czas spoglądając w przeszłość przypominającej jej o zmarłej na raka mamie. Każdy odcinek The Bold Type to dla nich okazja do stawienia czoła nowym wyzwaniom, ale i wprowadzenia zmian w otaczającej rzeczywistości, zaczynając je od siebie samych. A dla widza, a przede wszystkim widzki, jest to okazja to utożsamienia i skonfrontowania z wieloma kwestiami, okazją do dyskusji z przyjaciółkami, czy wręcz podjęcia pewnych kroków, jak choćby wizyta u ginekologa. 

„Dziewczyny nad wyraz” 5. sezon – fabuła

26 maja 2021 roku na antenie stacji Freeform premierę miał 5. sezon serialu. A ponieważ czwarta część dla każdej z bohaterek zakończyła się pod wielkim znakiem zapytania, jak dalej potoczą się ich losy, snuliśmy różne scenariusze. Jane, która poddała się zabiegowi mastektomii i zdecydowała się rozstać z Ryanem, nie potrafiąc wybaczyć mu kłamstwa dotyczącego zdrady jakiej się dopuścił. W pracy jednak awansowała i dostała własny dział z własnymi pracownikami. A co za tym idzie, coś zaczęło również iskrzyć między nią, a jej nowym podwładnym, Scottem.

 

U Kat, która zakończyła pracę w Scarlett po tym, jak ujawniła nielegalnie zdobyte informacje dotyczące prezesa wydawnictwa, zaczęła pracę w ekskluzywnym klubie dla kobiet The Belle, gdzie oprócz prowadzenia podcastów, regularnie zaczęła widywać Evę, córkę wspomnianego już prezesa, z którą od początku miała na pieńku. Okazało się jednak, że Kat i Eve łączy coś więcej, niż tylko niesmak, jaki pozostał w związku z odejściem Kat ze Scarlett. Między skrajnie różnymi kobietami wytworzyła się niesamowita chemia, co mocno zaniepokoiło zwłaszcza Jane.

Chemii niestety zabrakło u Sutton tuż po tym, jak wyszła za maż za Richarda Huntera (Sam Page). Najpierw z powodu rozłąki, gdyż Richard przeprowadził się do San Francisco, a później dlatego, że Sutton oznajmiła mężowi, iż nie planuje mieć dziecka, którego on tak bardzo pragnie. To, że relacja Sutton i Richarda na pewno będzie miała swoje zakończenie w 5. sezonie The Bold Type. potwierdziła showrunnerka serialu, Wendy Straker Hauser, która w jednym z wywiadów powiedziała: „Czuję, że w temacie Richarda i Sutton jest jeszcze dużo do powiedzenia. Oni sami muszą przede wszystkim sporo między sobą wyjaśnić. Wcześniej nie napotkali jeszcze aż tak dużych przeszkód. Drzwi na pewno nie zostały jeszcze zamknięte na zawsze”. 

Na początku maja 2021 roku do sieci trafił oficjalny zwiastun 5. sezonu The Bold Type, dzięki czemu poznaliśmy kolejne szczegóły. Jak przewidywaliśmy, Kat będzie kontynuowała znajomość z Evą, czyli córką (byłego już) prezesa wydawnictwa Safford Publishing. Do jej życia powróci również Adena. Co u Sutton? Z krótkiego traileru wynika, że stylistka Scarlett spróbuje odbudować relację z Richardem. Natomiast Jane postawi na rozwój kariery oraz swojej podstrony. Pomoże jej w tym Jaqueline, która wierzy, że młoda dziennikarka jest przyszłością magazynu z 60-letnią historią, a także Scott, czyli jej podwładny. Wszystko wskazuje jednak na to, że zbliżą się do siebie nie tylko na gruncie zawodowym, ale również prywatnym.

Zobacz także:


Co zatem wydarzyło się w 5. sezonie Dziewczyn nad wyraz? My już to wiemy, bo udało się nam obejrzeć serial. Nie będziemy spoilerować, jak powyższe wątki się rozwinęły oraz jakie nowe powstały, ale jeśli przekopiecie internet, na pewno dostaniecie odpowiedź na najbardziej nurtujące was pytania. To co możemy wam zdradzić, to fakt, że finał jest pod wieloma względami zaskakujący. I choć już wcześniej zaczynacie podejrzewać, co może się stać, do ostatniej chwili czekacie na potwierdzenie tego u swoich ulubionych postaci. 

„The Bold Type” 5 – czy to ostatni sezon?

Czy pisząc finał, mamy na myśli totalny finał? Niestety tak... 5. sezon Dziewczyn nad wyraz zapowiadamy był jako ten ostatni. Właśnie dlatego twórcy zdecydowali się przygotować tylko 6 odcinków. Oficjalne oświadczenie o zakończeniu serialu wydała stacja Freeform, a jej szefowa, Tara Duncan, pożegnała The Bold Type bardzo ciepłymi słowami: „Oglądanie Kat, Jane i Sutton, które borykając się z zawiłościami współczesnego życia zawsze mogły na sobie polegać, było czymś niezwykle zabawnym, odświeżającym i dającym możliwość utożsamienia się”.  Z kolei showrunnerka Wendy Straker Hause podkreśliła, że praca przy The Bold Type była dla niej wyjątkowym doświadczeniem: „Będę strasznie za tym (serialem – przyp.red.) tęsknić. Ale jestem bardzo wdzięczna za to, że mogłam go robić. I cieszę się z tego, bo wiem, że był on dla wielu ludzi wyjątkowy” – powiedziała w jednym z wywiadów. Czy wam też będzie brakować Andrew tak samo mocno, jak nam? 

 

Czy 5. sezon serialu „Dziewczyny nad wyraz” pojawi się na Netflix?

Na Netflix cały czas można zobaczyć wszystkie 4. sezony The Bold Type. Nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle finałowe odcinki Dziewczyn nad wyraz pojawią się na platformie. Obstawiamy, że tak, skoro na pojawiły się już tam cztery poprzednie. Jesteśmy zatem dobrej myśli! A o wszelkich szczegółach będziemy informować was na bieżąco.