Moda Y2K, która jest mocno widoczna w tym sezonie, to już nie tylko pojedyncze trendy. Patrząc na stylizacje niektórych gwiazd można mieć wrażenie, że cofnęło się w czasie. Rihanna, Dua Lipa czy Bella Hadid stale wprowadzają zamieszanie i wzbudzają w nas wątpliwości, czy to rok 2022, czy może jednak 2002? To właśnie przede wszystkim dzięki gwiazdom styl z lat 2000. ma teraz swój wielki moment.

Biodrówki, które lansuje Bella Hadid. Mikrospódniczka, o której przypomniał dom mody Miu Miu, i którą wybrała Emily Ratajkowski. Krótkie i dopasowane sweterki, które za sprawą kolekcji Jacquemus widzimy teraz także w niemal każdej sieciówce, a wcześniej nosiły Hailey Bieber i Kendall Jenner. Buty na platformach, które nosi Jennifer Lopez. I tak można wymieniać jeszcze długo. Styl Y2K stał się wszechobecny i sprawia, że w trendy z epoki możemy ubrać się od stóp do głów. Wśród faworytów są też okulary przeciwsłoneczne. Ostatnio o tym trendzie przypomniała Kendall Jenner. Dla nas jej para jest jak wehikuł czasu. W końcu doskonale pamiętamy jak dwie dekady wcześniej, same wybierałyśmy podobne modele. Ty też czujesz, jak napływają wspomnienia, kiedy patrzysz na okulary Kendall Jenner? Ta sentymentalna podróż może doprowadzić nas do sklepu z podobnymi modelami.

Okulary w stylu lat 2000. – modne gogle

Na liście najmodniejszych okularów przeciwsłonecznych na wiosnę-lato 2022 umieściliśmy gogle, które lansują Balmain, Rick Owens, Marques’ Almeida, Roberto Cavalli, Lacoste i Hui. Ten model jest największym ukłonem w stronę lat 2000. W tamtej dekadzie po te modne okulary przeciwsłoneczne sięgało wiele gwiazd. Nosiły je między innymi Jennifer Lopez, Paris Hilton i Victoria Beckham. Trend lansowany przez sławy dość szybko znalazł też swoje miejsce w modzie ulicznej. Z tego powodu możesz je pamiętać nie tylko z serialu „Proste życie”, w którym Paris Hilton i Nicole Richie nosiły je w wersji z kolorowymi szkłami – różowymi (oczywiście!) i niebieskimi. Styl lansowany przez te dwie ikony mody lat 2000. był wtedy kopiowany przez niemal wszystkich. Teraz natomiast stał się inspiracją dla jednej ze współczesnych gwiazd. Niedawno Dua Lipa zdecydowała się na modne gogle z pomarańczowymi szkłami. Warto przypomnieć, że różnobarwne szkła to także jeden z trendów na wiosnę-lato 2022. Lansują go Blumarine, Giambattista Valli, Dior, Versace, Lacoste i Emporio Armani.

Z sentymentem wspominamy też reklamę okularów przeciwsłonecznych Dior z 2006 roku, w której Kate Moss pozowała w lustrzanych goglach. Odbijające otoczenie szkła to także jeden z przebojów na ten sezon, a przynajmniej na to wskazują kolekcje Rick Owens, Tod’s, Roberto Cavalli i Giambattista Valli. To świetnie pokazuje, że moda na model stylizowany na narciarskie gogle może świetnie współgrać także z innymi trendami dotyczącymi okularów przeciwsłonecznych. Ostatnio dowiodła tego Kendall Jenner.

Okulary Kendall Jenner – modne gogle

Kendall Jenner zdążyła w ostatnim czasie przetestować wiele trendów z lat 2000. Modelka nosiła spodnie biodrówki, dopasowane kardigany, a ostatnio zdecydowała się także na gogle z lustrzanymi szkłami. Same okulary nie zostały natomiast połączone z przypadkowymi ubraniami i dodatkami. Gwiazda wybiegów zdecydowała, że jej stylizacja w całości będzie powrotem do przeszłości. Z uwagi na to, że urodziła się w 1995 roku i te trendy w wielu przypadkach może pamiętać głównie ze stylizacji innych osób, to teraz ma w końcu sposobność, żeby poczuć się jak fashionistki, które stale nosiły je w latach 2000.

W tym celu wybrała sukienkę mini od Maisie Wilen, małą torebkę, mule z paskiem z PVC i właśnie lustrzane gogle, których przed laty nie powstydziłyby się Jennifer Lopez i Victoria Beckham. Stylizacja Kendall Jenner pozwoliłaby modelce z łatwością wtopić się w tłum w latach 2000. Wszystko wskazuje zatem, że era mikrookularów w wąskich oprawkach dobiega końca, a ich następcami będzie zupełnie przeciwny model w wersji XXL.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: