Olej lniany - właściwości kosmetyczne

Olej lniany jest chętnie wykorzystywany zarówno w przemyśle spożywczym, jak i kosmetycznym. Często określany jest mianem naturalnego eliksiru młodości. Olej lniany wzmacnia barierę ochronną organizmu, wspomaga przemianę materii i spowalnia proces starzenia się.

Za jego zbawienne działanie odpowiedzialne są kwasy omega-3 i omega-6 oraz witamina E. Oprócz tego olej lniany stanowi bogate źródło nasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak stearynowy czy mirystynowy. Zawiera on również witaminę A oraz witaminę C, cenne enzymy oraz białko. Innymi słowy, olej lniany to płynna esencja zdrowia i witalności, zamknięta w niepozornej buteleczce.

Olej lniany to naturalna bomba witaminowa, która może być wykorzystywana również jako kosmetyk. Sprawdzi się w pielęgnacji każdego rodzaju cery - od tłustej i problematycznej po przesuszoną i pozbawioną blasku. Olej lniany jest wykorzystywany w kosmetyce przy produkcji kremów, masek oraz produktów do włosów. Może być również nakładany samodzielnie, bez żadnego dodatku, ponieważ nie zapycha porów.

Olej lniany na twarz - jak stosować? Efekty

Olej lniany to cenne źródło witamin, kwasów i enzymów, niezbędnych do utrzymania zdrowia i witalności. Wpływa pozytywnie nie tylko na organy wewnętrzne, ale również na kondycję skóry i włosów. Choć często wchodzi on w skład dermokosmetyków, olej lniany może być stosowany na twarz również bezpośrednio.

Jak wykorzystać tą substancję w codziennej pielęgnacji? Olej lniany możesz wymieszać z ulubionym kremem lub dodać parę kropel do domowej maseczki (np. z żółtka, miodu i ogórka). Możesz także nałożyć go bezpośrednio na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na kilka minut, a następnie zetrzeć pozostałą esencję za pomocą wacika lub miękkiej ściereczki.

Jakie efekty daje olej lniany? Regularne stosowanie zewnętrzne tego preparatu znacząco niweluje zmarszczki i wpływa pozytywnie na elastyczność skóry, nadając jej blasku. Dzięki zawartości witamin olej lniany pomaga łagodzić trądzik młodzieńczy i wspiera proces gojenia się ran.

Olej lniany na włosy - jak stosować? Efekty

Olej lniany działa odżywczo i wzmacniająco nie tylko na skórę, ale również na włosy i ich cebulki. Dzięki bogatemu w witaminy i składniki odżywcze składowi wpływa on pozytywnie stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Picie oleju lnianego wzmacnia strukturę włosa, odżywia skórę głowy i nadaje kosmykom blasku.

Zobacz także:

Preparat ten może być stosowany zewnętrznie jako dodatek do masek, serum do końcówek lub w formie pielęgnacji, połączonej z nawilżaczem. Olejowanie włosów olejem lnianym dodatkowo je wzmocni, nada kosmykom połysku i ułatwi ich rozczesywanie. To bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle efektywny zabieg. Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności nałóż na włosy substancję zawierającą humektanty (nawilżacze), np. aloes czy wodę z cukrem. Następnie na wilgotne kosmyki zaaplikuj olej lniany - ważne, by substancje nie skapywały, nie nakładaj ich więc zbyt dużo. Po nałożeniu obu preparatów owiń głowę folią i załóż czapkę. Po upływie około 30 minut do godziny nałóż odżywkę i pozostaw na 10 minut, po czym dokładnie umyj włosy.

Ekstrakt ten jest szczególnie polecany do pielęgnacji włosów mocno zniszczonych przez np. codzienną stylizację lub chemiczne rozjaśnianie. Olej lniany należy nakładać na włosy wysokoporowate często - najlepiej przy każdym myciu. Takie kosmyki są o wiele bardziej narażone na utratę nawilżenia i zniszczenia, dlatego należy szczególnie dbać o ich dobrą kondycję.

Jakie są efekty stosowania oleju lnianego na włosy? Przede wszystkim kosmyki są o wiele mocniejsze, bardziej lśniące i nie mają rozdwojonych końcówek. Olej lniany dostarcza włosom wielu cennych składników, dzięki którym są one silnie odżywione i po prostu zdrowe.

Olej lniany - cena, gdzie kupić

Olej lniany to naturalne bogactwo witamin, kwasów omega i składników odżywczych. Regularne jego stosowanie ma zbawienny wpływ na zdrowie i ogólny stan organizmu, w tym skórę oraz włosy. Ekstrakt ten posiada szereg dobroczynnych właściwości, a jednocześnie jest relatywnie tani i nie wchodzi w interakcję z innymi preparatami.

Ile kosztuje olej lniany? Cena zależy głównie od tego, czy jest on tłoczony na zimno, czy na ciepło. Proces jego ekstrakcji ma duży wpływ na to, jaka ilość składników odżywczych pozostanie faktycznie w olejku. Warto wybierać oleje tłoczone na zimno pomimo tego, że są one droższe - w parze z wyższą ceną idzie lepsza jego jakość. Cena oleju lnianego wysokiej klasy to 15-20 zł za 250 ml.

Gdzie można kupić olej lniany? Produkt ten dostępny jest praktycznie wszędzie - w aptekach, supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością oraz w internecie. Warto zwrócić uwagę na to, by zakupiony przez Ciebie olej lniany był w ciemnej buteleczce, chroniącej zawartość przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Olej konopny na twarz i włosy: jakie ma właściwości? Jak stosować? >>>