W ciągu ostatnich miesięcy pożegnaliśmy wiele postaci znanych z pierwszych stron gazet. Już na początku nowego roku media na całym świecie obiegła informacja o tym, że nie żyje Tanya Roberts, czyli aktorka znana z roli dziewczyny Bonda w filmie „Zabójczy widok”. Warto dodać, że wokół tej przykrej sprawy narosło sporo kontrowersji. Stało się tak głównie dlatego, że pierwsze doniesienia o śmierci gwiazdy okazały się przedwczesne. Aktorka zmarła bowiem 4 stycznia, czyli dopiero kilkanaście godzin po tym, jak media podały mylną wówczas informację o jej zgonie.

Oni zmarli w 2021 roku

2021 rok nie był łaskawy dla ważnych i wpływowych osobistości ze świata kina, mediów i show-biznesu. Pogrążonych w żalu bliskich i fanów zostawili m.in. słynny dziennikarz amerykańskiej stacji CNN Larry King, laureat Oscara Christopher Plummer, twórca pornograficznego imperium Larry Flynt, mąż królowej Elżbiety II – książę Filip, słynny francuski aktor John-Paul Belmondo oraz perkusista brytyjskiego zespołu The Rolling Stones Charlie Watts.

Przedwczesne śmierci zagranicznych gwiazd

Ostatnie miesiące obfitowały też w smutne wieści na temat śmierci bardzo młodych osób. Ku rozpaczy fanów z całego świata odeszli m.in.: 19-letni aktor Matthew Mindler, 22-letnia piosenkarka R&B Emani Johnson, 32-letni gwiazdor „Szkoły rocka” Kevin Clark, 34-letnia gwiazda muzyki elektronicznej i ikona społeczności LGBT+ Sophie i 39-letnia wokalistka zespołu Girls Aloud Sarah Harding

Amerykańskimi elitami mocno wstrząsnęły także wieści o tragicznej śmierci Harry'ego Branta, czyli syna supermodelki Stephanie Seymour i milionera Petera Branta. Miał 24 lata. Nie jest tajemnicą, że celebryta i bywalec salonów przedawkował narkotyki – tuż przed przed tym, jak miał udać się na kolejny odwyk.

Wszystkich tych, którzy odeszli w mijającym roku, wspominamy w naszej galerii.