W ubiegłym tygodniu pisałyśmy o tym, że Coachella została przełożona ze względu na pandemię koronawirusa. Podobnie jak wiele innych imprez masowych na całym świecie. W związku z tym wielu fanów muzyki z Polski (i nie tylko) słusznie zastanawia się, czy festiwale w naszym kraju odbędą się zgodnie z planem. Wydarzeniem, które wzbudza zdecydowanie najwiecej emocji, jest oczywiście Open’er Festival 2020. Organizatorzy jednej z największych imprez muzycznych w Polsce postanowili rozprawić się z krążącymi w mediach plotkami, a tym samym nieco uspokoić tegorocznych festiwalowiczów.

Open’er 2020 odwołany z powodu koronawirusa? Organizatorzy festiwalu wydali oświadczenie w tej sprawie!

Jeżeli kupiliście już bilety na Open’er Festival 2020 i zastanawiacie się, czy ze względu na sytuację związaną z koronawirusem wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem, możemy was nieco uspokoić. Organizatorzy festiwalu wydali oficjalne oświadczenie w tej sprawie, z którego wynika, że przygotowania do tegorocznej edycji wydarzenia idą zgodnie z planem.

Przygotowania do festiwalu trwają. Pracujemy zdalnie, ale zgodnie z planem. Nieustannie i bardzo szczegółowo monitorujemy sytuację krajową i międzynarodową, będąc jednocześnie w stałym kontakcie z władzami i służbami, z naszymi międzynarodowymi partnerami i artystami. Open’er 2020 przed nami – czytamy w oświadczeniu.

Jak zauważają organizatorzy Open’er Festival 2020, na razie nic nie wskazuje na to, aby imprezy masowe, które są zaplanowane na letnie – najcieplejsze miesiące, miałyby zostać odwołane. Jednak sytuacja związana koronawirusem jest bardzo dynamiczna. O tym, czy spotkamy się na lotnisku Gdynia-Kosakowo na początku lipca 2020 zdecydują (prawdopodobnie) najbliższe tygodnie. Oczywiście w tym wypadku najważniejsze jest zdrowie festiwalowiczek i festiwalowiczów. Organizatorzy Open’era 2020 zapewniają, że mają plan awaryjny – są gotowi na wszystko!

Oświadczenie wydane przez organizatorów Open’er Festival 2020 znajdziecie w naszej galerii – na górze strony.

Koronawirus w Polsce: Czy będzie kara za wychodzenie z domu? >>>