Open'er Festival 2021 nie odbędzie się. Znamy nowy termin

Choć początkowo wyglądało na to, że tegoroczny Open'er Festival się odbędzie, to jego organizatorki i organizatorzy postanowili ostatecznie przenieść imprezę na przyszły rok, argumentując, że chcą, aby powrót na Open’era po pandemicznej przerwie był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znamy.

Proces wychodzenia z pandemii postępuje, szczepienia trwają, ale niestety z oczywistych powodów, zarówno lokalnych jak i międzynarodowych, braku planu na najbliższe miesiące i obowiązujcych restrykcji – początek lipca w Polsce to nie jest jeszcze czas, kiedy będziemy w stanie zorganizować Open’er Festival, w skali i formie na które czekacie - mogliśmy przeczytać w komunikacie prasowym.

Pojawiła się za to nowa, przyszłoroczna data wydarzenia. Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2022 roku. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w 2022 roku, a spora część obecnego line-upu została także przeniesiona na przyszły rok - już teraz swój udział potwierdzili Twenty One PilotsMichael KiwanukaDestroyerBadbadnotgood oraz Seasick Steve.

Open'er Park powered by Orange

Jednak ten rok nie będzie stracony, ponieważ szykują się inne atrakcje. A mianowicie nowa inicjatywa, czyli Open'er Park powered by Orange, która będzie miała miejsce w Gdyni między 15 lipca 22 sierpnia tego roku. Co nas czeka w ramach imprezy?

Open’er Park to przede wszystkim muzyka, ale również kino, teatr, sztuki wizualne, specjalnie przygotowana strefa parkowa, plaża i wiele innych aktywności. Ten miks sprawi, że niemal całe lato upłynie pod znakiem kultury, relaksu, emocji i wrażeń. Wszystko to będzie miało miejsce w miejskim Parku Kolibki w Gdyni, który na kilka tygodni zmieni się w magiczną przestrzeń, rozbrzmiewającą muzyką i dającą możliwość ekscytujących spotkań. 

Open'er Park powered by Orange - kto wystąpi

15 lipca wydarzenie otworzy Monika Brodka, która lada moment wydaje albumy Brut. Zapewne zaprezentuje więc w Gdyni nowy muzyczny materiał. Jak zapowiada artystka, jej występ w Gdyni będzie wyjątkowy.

Podczas koncertu na Open’er Park możecie się spodziewać kompletnego, przemyślanego widowiska, którego przedsmak dają teledyski do ‘Game Change’ i ‘Hey Man’  - mówi Brodka.

Z kolei 16 lipca zobaczymy The Dumplings. Tak, nie pomyliłyśmy się Specjalnie na tę okazję Justyna i Kuba powrócą wspólnie na scenę.

Niezmiernie nam miło, że możemy w tym roku pojawić się na niezwykłym dla nas, ale mamy nadzieję, że i dla Was, wydarzeniu. Open’er od lat kojarzy się z miejscem wolnym od codzienności i wszelkich trosk. Z miejscem pełnym dobrej muzyki, energii, ale przede wszystkim WAS, wspaniałych ludzi, bez których byśmy nie istnieli. Postanowiliśmy, że mimo naszej przerwy w koncertowaniu, zagramy w tym roku jeden, wyjątkowy koncert, na którym przypomnimy Wam, jeszcze przed wydaniem kolejnej płyty, jak to wszytko się u nas zaczęło - mówią Justyna Święs i Kuba Karaś.

Na zakończenie weekendu otwarcia szykują się występy Quebonafide. Pojawi się on 17 i 18 lipca na Orange Stage.

Na tym oczywiście nie koniec muzycznych wrażeń! Do grona artystek i artystów otwierających wydarzenie dołączyli bowiem kolejni muzyczni goście i gościnie. I tak 22 lipca czeka nas koncert Darii Zawiałow, która lada moment uraczy nas swoim nowym albumem! Na pewno nie zabraknie nowego materiału podczas jej występu. Natomiast niekwestionowany król polskiej sceny muzycznej i fal radiowych, czyli Dawid Podsiadło da aż trzy koncerty! Zatem 23, 24 i 25 lipca będą należały właśnie do niego. Odświeżcie sobie lepiej teksty Małomiasteczkowego czy Nie ma fal!  Poza Darią i Dawidem będziemy się także mogły i mogli bawić na koncertach, które dadzą Schafter (29 lipca), OIO (29 lipca), Artur Rojek (30 lipca), Organek (31 lipca) i Molesta Ewenement (1 sierpnia).

Kto jeszcze wystąpi podczas wydarzenia organizowanego przez Alter Art? W gdyńskim Parku Kolibki zobaczymy i usłyszymy również Kwiat Jabłoni (5 sierpnia) czy Marię Peszek (6 sierpnia). 7 sierpnia wystąpią: Sokół, Rasmentalism i Rosalie. 

Jeszcze w lipcu usłyszymy w Gdyni w ramach Open'er Parku Paulinę Przybysz (22 lipca), Kasię Lins (30 lipca), Baascha (31 lipca), Sorry Boys (31 lipca). W sierpniu z kolei czekają nas muzyczne chwile z Natalią Przybysz (6 sierpnia) czy Mery Spolsky (6 sierpnia), ale i z Margaret (12 sierpnia), Linią Nocną (5 sierpnia) czy Muchami (15 sierpnia).

Maneskin wystąpi w ramach Open'er Parku w Gdyni!

Nasze muzyczne dusze rozgrzała także informacja o tym, że podczas Open'er Parku zagra włoski zespół Maneskin! Zwycięzcy Eurowizji 2021, wokalista Damiano David i spółka, ponownie odwiedzą polskie Wybrzeże (grali już na Polsat SuperHit Festiwalu, gdzie zrobili niezłe zamieszanie). W Parku Kolibki wystąpią 19 sierpnia.

Open'er BeachHouse

Zachęcamy was nie tylko do brania udziału w wyjątkowych koncertach. Zajrzyjcie koniecznie także do Open’er BeachHouse! To unikalne miejsce na plaży Kolibki, które na pewno was zauroczy! Można tam odpocząć przy szumie morskich fal, zarezerwować plażowe łóżka pod tkanymi ręcznie parasolami oraz cabany ze specjalnym zadaszeniem, tańczyć na piasku do DJ-skich setów, a w BeachHouse Bar i Bistro wybrać sobie coś pysznego z wegetariańskiego i wegańskiego menu oraz szerokiej oferty napojów.

Open'er Park: bezpieczeństwo i bilety

Co istotne, koncerty w ramach wydarzenia Open'er Park będą odbywały się z ograniczoną publicznością, a by zapewnić wszystkim uczestniczkom i uczestnikom bezpieczeństwo, ale też by wykreować kameralną atmosferę.

Na bilety na koncerty w ramach Open’er Park powered by Orange polujcie na stronie opener.pl. A my czekamy na kolejne nazwiska artystek i artystów!

Na potrzeby wydarzenia powstała także dedykowana aplikacja Open’er, która umozliwia wymianę biletów koncertowych na identyfikatory w postaci QR kodu oraz zawiera wszystkie praktyczne informacje i aktualny program Open’er Park. Aplikacja dostępna jest zarówno na iOS, jak Androida.