Open'er Festival 2021 nie odbędzie się. Znamy nowy termin

Choć początkowo wyglądało na to, że tegoroczny Open'er Festival się odbędzie, to jego organizatorki i organizatorzy postanowili ostatecznie przenieść imprezę na przyszły rok, argumentując, że chcą, aby powrót na Open’era po pandemicznej przerwie był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znamy.

Proces wychodzenia z pandemii postępuje, szczepienia trwają, ale niestety z oczywistych powodów, zarówno lokalnych jak i międzynarodowych, braku planu na najbliższe miesiące i obowiązujcych restrykcji – początek lipca w Polsce to nie jest jeszcze czas, kiedy będziemy w stanie zorganizować Open’er Festival, w skali i formie na które czekacie - mogliśmy przeczytać w komunikacie prasowym.

Pojawiła się za to nowa, przyszłoroczna data wydarzenia. Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2022 roku. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w 2022 roku, a spora część obecnego line-upu została także przeniesiona na przyszły rok - już teraz swój udział potwierdzili Twenty One PilotsMichael KiwanukaDestroyerBadbadnotgood oraz Seasick Steve.

Open'er Park powered by Orange

Jednak ten rok nie będzie stracony, ponieważ szykują się inne atrakcje. A mianowicie nowa inicjatywa, czyli Open'er Park powered by Orange, która będzie miała miejsce w Gdyni między 15 lipca 22 sierpnia tego roku. Co nas czeka w ramach imprezy?

Open’er Park to przede wszystkim muzyka, ale również kino, teatr, sztuki wizualne, specjalnie przygotowana strefa parkowa, plaża i wiele innych aktywności. Ten miks sprawi, że niemal całe lato upłynie pod znakiem kultury, relaksu, emocji i wrażeń. Wszystko to będzie miało miejsce w miejskim Parku Kolibki w Gdyni, który na kilka tygodni zmieni się w magiczną przestrzeń, rozbrzmiewającą muzyką i dającą możliwość ekscytujących spotkań. 

Open'er Park powered by Orange - kto wystąpi

15 lipca wydarzenie otworzy Monika Brodka, która lada moment wydaje albumy Brut. Zapewne zaprezentuje więc w Gdyni nowy muzyczny materiał. Jak zapowiada artystka, jej występ w Gdyni będzie wyjątkowy.

Podczas koncertu na Open’er Park możecie się spodziewać kompletnego, przemyślanego widowiska, którego przedsmak dają teledyski do ‘Game Change’ i ‘Hey Man’  - mówi Brodka.

Z kolei 16 lipca zobaczymy The Dumplings. Tak, nie pomyliłyśmy się Specjalnie na tę okazję Justyna i Kuba powrócą wspólnie na scenę.

Niezmiernie nam miło, że możemy w tym roku pojawić się na niezwykłym dla nas, ale mamy nadzieję, że i dla Was, wydarzeniu. Open’er od lat kojarzy się z miejscem wolnym od codzienności i wszelkich trosk. Z miejscem pełnym dobrej muzyki, energii, ale przede wszystkim WAS, wspaniałych ludzi, bez których byśmy nie istnieli. Postanowiliśmy, że mimo naszej przerwy w koncertowaniu, zagramy w tym roku jeden, wyjątkowy koncert, na którym przypomnimy Wam, jeszcze przed wydaniem kolejnej płyty, jak to wszytko się u nas zaczęło - mówią Justyna Święs i Kuba Karaś.

Na zakończenie weekendu otwarcia szykują się występy Quebonafide. Pojawi się on 17 i 18 lipca na Orange Stage.

Na tym oczywiście nie koniec muzycznych wrażeń! Do grona artystek i artystów otwierających wydarzenie dołączyli bowiem kolejni muzyczni goście i gościnie. I tak22 lipca czeka nas koncert Darii Zawiałow, która lada moment uraczy nas swoim nowym albumem! Na pewno nie zabraknie nowego materiału podczas jej występu. Natomiast niekwestionowany król polskiej sceny muzycznej i fal radiowych, czyli Dawid Podsiadło da aż trzy koncerty! Zatem 23, 24 i 25 lipca będą należały właśnie do niego. Odświeżcie sobie lepiej teksty Małomiasteczkowego czy Nie ma fal!  Poza Darią i Dawidem będziemy się także mogły i mogli bawić na koncertach, które dadzą Schafter (29 lipca), OIO (29 lipca), Artur Rojek (30 lipca), Organek (31 lipca) i Molesta Ewenement (1 sierpnia).

Kto jeszcze wystąpi podczas wydarzenia organizowanego przez Alter Art? W gdyńskim Parku Kolibki zobaczymy i usłyszymy również Kwiat Jabłoni (5 sierpnia) czy Marię Peszek (6 sierpnia). 7 sierpnia wystąpią: Sokół, Rasmentalism i Rosalie. 

Open'er Park: bezpieczeństwo i bilety

Co istotne, koncerty w ramach wydarzenia Open'er Park będą odbywały się z ograniczoną publicznością, a by zapewnić wszystkim uczestniczkom i uczestnikom bezpieczeństwo, ale też by wykreować kameralną atmosferę.

Na bilety na koncerty w ramach Open’er Park powered by Orange polujcie na stronie opener.pl. A my czekamy na kolejne nazwiska artystek i artystów!