Dobry opis na Badoo to nie jest prosta sprawa. Pisanie o sobie samej zwykle sprawia sporo problemów – a już zwłaszcza w momencie, gdy zależy nam na zdobyciu zainteresowania i wyróżnieniu się spośród setek innych użytkowniczek randkowych portali / aplikacji. Właśnie dlatego niektórzy decydują się pominąć opis i twierdzą, że zdjęcia mówią same za siebie. Nic bardziej mylnego – wydasz się o wiele atrakcyjniejsza, jeśli umieścisz parę przemyślanych słów o sobie.

Aby ułatwić tworzenie profilu i wymyślanie ciekawych opisów na Badoo, zebrałyśmy kilka porad i wskazówek. Być może właśnie dzięki nim wpadniesz na pomysł, jak w kilku zdaniach najlepiej się opisać. Jeśli jednak zebrane przez nas porady nie wydają ci się wystarczające i w twojej głowie wciąż pojawia się pustka, spójrz na gotowe opisy na Tindera dla dziewczyn – może to właśnie nimi się zainspirujesz? Często wystarczy drobna modyfikacja, dzięki której przykładowe opisy okażą się jeszcze bardziej interesujące. Najpierw jednak, daj sobie szansę i spróbuj samodzielnie stworzyć najlepszy opis do aplikacji randkowej.

1. Zastanów się, czego chcesz wyznać na Badoo

Pobrałaś aplikację do randek, aby naleźć miłość swojego życia? A może po prostu pragniesz niezobowiązująco porandkować i szukasz one-night-standów? Obie motywacje są jak najbardziej w porządku – warto jednak zdać sobie sprawę z powodów, dla których pojawiłaś się na Badoo.

Opis „o mnie” na Badoo może zawierać informacje o tym, jakie masz oczekiwania i czego chcesz. To pozwoli nie tylko tobie, ale i reszcie użytkowników zaoszczędzić sporo czasu. Jeśli reguły gry będą od początku znane, nie będzie żadnych wątpliwości i rozczarowań, a nawiązywanie kolejnych relacji stanie się znacznie łatwiejsze.

A co, jeśli nie wiesz, czego tak naprawdę pragniesz? Możesz pominąć tę kwestię w opisie, dać sobie czas i po prostu płynąć z prądem… Może się przecież okazać, że nawet jeśli nie szukasz poważnego związku, poznasz osobę, która sprawi, że zmienisz zdanie. Nie załamuj się więc, jeśli od razu nie jesteś w stanie stwierdzić, jakiej relacji potrzebujesz – spróbuj się jednak nad tym zastanowić. To z pewnością wiele ułatwi.

2. Twoja wymarzona randka?

Jak wygląda twoja wymarzona randka? Gdzie byś najchętniej ją spędziła? Pomyśl, o swoich ulubionych miejscach w mieście – kawiarniach, barach czy restauracjach, które naprawdę lubisz. Jeśli umieścisz w opisie informacje o tym, gdzie najchętniej chodzisz, druga osoba nie będzie miała żadnych problemów, żeby zagadać i zaprosić cię w ulubione miejsce.

Przykładowe opisy na Badoo nie bez powodu zawierają informacje o ulubionych lokalach. Wbrew pozorom, dużo to mówi o tobie – pokazuje, jaki klimat lubisz i w jakiej atmosferze czujesz się najlepiej.

Zobacz także:

Jeśli więc nie chcesz zdradzać o sobie zbyt wiele, ale chciałabyś, aby twój opis nie był zbyt nudny, możesz zacząć od tego, którą pizzę w mieście uważasz za najlepszą. Może się okazać, że będzie to świetny punkt wyjścia do rozmowy.

3. Nie spodobasz się każdemu

Niemożliwym jest, abyś przyciągnęła do siebie każdego użytkownika portalu – uświadom to sobie już na samym początku i nie staraj się przypodobać jak największej liczbie mężczyzn. Zwłaszcza, jeśli twoim celem jest zakochanie się i stworzenie trwałej relacji.

Jaki jednak to ma związek z opisem na Badoo? Próba napisania na tyle uniwersalnego opisu, aby przypadł do gustu każdemu, z pewnością się nie powiedzie. Zamiast tego powstanie nijaki, nic o tobie nie mówiący tekst – a raczej nie o taki efekt ci chodzi.

Dlatego też, nie bój się konkretów i autentyczności. To znacznie lepiej się sprawdzi od próby udawania idealnej osoby, którą przecież nie jesteś. Nie oznacza to jednak, abyś w opisie zawarła wyłącznie swoje wady i opisy popełnionych błędów – spróbuj znaleźć odpowiedni balans.

4. Cytaty? Może nie tym razem

Opisy „o mnie” na Badoo pozwalają użytkownikom jak najlepiej się zaprezentować i w krótkiej formie przekazać jak najwięcej informacji. Liczba znaków jest więc ograniczona – trzeba dobrze przemyśleć, co zawrzeć w opisie, a z czego zrezygnować.

Dlatego też proponujemy porzucić pomysły umieszczenia w opisie cytatów, sentencji, skrzydlatych słów czy złotych myśli… Najczęściej są to stwierdzenia, które tak naprawdę nic o tobie nie mówią.

Zwłaszcza, jeśli wybrany przez ciebie slogan powtarzany jest przez kolejny użytkowniczki. Trudno wówczas o jakąkolwiek oryginalność i unikatowość. Dlatego, spróbuj napisać coś własnymi słowami – wtedy masz zdecydowanie większe szanse na to, aby zapaść innym w pamięci.

5. Podróże, muzyka, filmy, czyli co napisać o hobby

Gotowe opisy na Badoo często zawierają informacje o zainteresowaniach – i najczęściej powtarzanymi są właśnie podróże, muzyka, filmy i seriale, a także sport. Problem w tym, że wymienione w ten sposób hobby niczego o tobie nie mówią.

Jeśli chcesz, aby inni naprawdę dowiedzieli się czegoś o tym, czym się interesujesz i co lubisz robić w wolnym czasie, zrezygnuj z tak niekonkretnych haseł. Spróbuj to uściślić i przekaż więcej szczegółowych informacji – dzięki temu znacznie wyróżnisz się spośród pozostałych użytkowniczek.

Zawarcie w opisie konkretów dotyczących hobby pozwoli też uniknąć rozczarowań i niejasności, za to zwiększy szansę na spotkanie osoby, która faktycznie podziela twoje zainteresowania. No właśnie – ważne jest, abyś wspomniała o swoich prawdziwych hobby. Niczego nie udawaj – pamiętaj, że kłamstwo ma krótkie nogi i już podczas pierwszej randki może się wydać, że tak naprawdę nic nie wiesz o wspinaczce górskiej czy francuskiej literaturze. Bądź sobą.

6. Śmieszny opis na portal randkowy? Czemu nie!

Opis siebie na Badoo wcale nie musi być śmiertelnie poważny. Zwłaszcza, że – jak udowadniają badania przeprowadzone przez Susan Sprecher i Pamelę Regan – poczucie humoru jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech u potencjalnego partnera czy partnerki.

Jeśli więc potrafisz żartować i wiesz, jak rozbawić, pozwól sobie na humorystyczny ton nawet w opisie na Badoo. Wydasz się sympatyczna, błyskotliwa i otwarta. Osiągniesz znacznie lepszy efekt, niż gdybyś po prostu napisała, że masz poczucie humoru – gdy czytający parsknie śmiechem, nie będzie wobec tego żadnych wątpliwości.

Pamiętaj jednak, aby znaleźć odpowiedni balans. Wiemy, że opis na Badoo jest dość krótki – mimo to dobrze umieścić w nim nieco więcej niż wyłącznie żart. Dodatkowo, dobrze jeśli wybrany przez ciebie opis będzie oryginalny – z pewnością sama się już zorientowałaś, że gotowe opisy na Tindera dla faceta zawierają humorystyczne wstawki. Czytanie ciągle tych samych żartów szybko jednak przestaje być zabawne, dlatego lepiej wymyślić coś swojego niż powtarzać utarte teksty.

7. Jaki opis na Badoo może wzbudzić największe zainteresowanie?

Opisy na portale randkowe coraz częściej stają się tematem wielu badań. Zespół Hinge zebrał opisy użytkowników swojej aplikacji randkowej i sprawdził, które są najbardziej efektywne. Pod uwagę wzięto to, na jakiego rodzaje opisy najwięcej osób odpowiadało i zaczynało rozmowy.

Okazało się, że to nie zaproszenia na Instagram sprawdzają się najlepiej. Wśród najbardziej efektywnych opisów wyróżniono takie, w których znajdowały się:

  • dwie prawdy i jedno kłamstwo – w opisie zaznaczano, że spośród wymienionych trzech zdań o sobie dwa z nich są prawdziwe, a jedno fałszywe. Wiele osób brało udział w zabawie i próbowało odgadnąć, co jest kłamstwem.
  • opis najbardziej spontanicznej rzeczy, jaką kiedykolwiek się zrobiło – użytkownicy chętnie zagadywali i reagowali na opisy spontanicznych wydarzeń.
  • fakty o sobie, które zaskakują innych ludzi – równie sporo reakcji zebrały opisy, w których wymieniono zabawne fakty, zwykle szokujące nowo poznane osoby.

Oczywiście, nie oznacza to, że takie opisy zadziałają za każdym razem. Jeśli jednak nie masz pomysłu, możesz sięgnąć po te propozycje – statystyka pokazuje, że masz spore szanse na sukces.

8. Czego unikać w opisie na Badoo? Błędy, literówki i brakujące przecinki

Oczywiście, opis siebie na Badoo to nie jest klasówka z języka polskiego. Nie musisz pisać jej ze słownikiem ortograficznym w dłoni, jednak warto abyś przeczytała swój opis chociaż kilka razy, zanim go dodasz. Sprawdź, czy nie ma żadnych literówek i rażących błędów. Upewnij się, że to, co napisałaś po prostu ma sens.

Dlaczego poprawność językowa może mieć znaczenie? Niechlujnie napisany opis będzie raczej odstraszał niż zachęcał. I chociaż nie warto skreślać kogoś tylko ze względu na to, że zauważyliśmy literówkę w jego opisie, dobrze jednak – w razie możliwości – zadbać o to, aby tekst był dobrze napisany.

To też wiąże się z kolejną radą – zanim dodasz opis na Badoo, pokaż go zaufanej osobie. Być może ktoś, kto cię dobrze zna, nie tylko wyłapie błędy, ale i zaproponuje takie zmiany, dzięki którym jeszcze lepiej i autentyczniej wypadniesz. Nie bój się skonsultować opisu na portal randkowy z przyjaciółką bądź przyjacielem.