Bajeczne życie kocich i psich celebrytów

Mają setki tysięcy wielbicieli na całym świecie, mieszkają w okazałych willach z basenami i pławią się w luksusach. Tym razem wyjątkowo nie mamy na myśli hollywoodzkich gwiazd. Mowa bowiem o czworonogach, które trafiły na listę najbogatszych zwierząt domowych na świecie. Na pomysł stworzenia takiego osobliwego – ale jakże interesującego – rankingu, wpadła redakcja serwisu internetowego All About Cats. Co ciekawe, w zestawieniu najbardziej majętnych pupilów na Ziemi znaleźli się m.in. ulubieńcy takich sław jak Taylor Swift, Oprah Winfrey i Karl Lagerfeld.

Lista najbogatszych zwierząt domowych na świecie – Top 10

Jedne z nich odziedziczyły swoją fortunę po znanych i bogatych właścicielach, drugie zaś osiągnęły swój ponadprzeciętny status dzięki sławie w mediach społecznościowych. Jeszcze inne przez lata ciężko pracowały na planach reklam czy teledysków. Poznajcie dziesięć najbogatszych zwierzaków na naszej planecie.

Ósme miejsce z kwotą 1,5 miliona dolarów, czyli około 6,6 miliona złotych zajęły ex aequo aż trzy sympatyczne zwierzaki. W tym gronie znalazł się Marutaru, czyli najpopularniejszy pies w Japonii. Jego profil na Instagramie obserwuje na ten moment 2,4 miliona użytkowników serwisu. Media donoszą, że zarobki czworonoga rzekomo przekazywane są na cele dobroczynne.

Na 1,5 miliona dolarów wyceniany jest obecnie także majątek uroczego psa rasy golden retriever. Tucker, którego „momagerką” jest Amerykanka o swojsko brzmiącym nazwisku Courtney Budzyn, jest prawdziwym psim influencerem. Obecnie ma ponad 5 milionów subskrybentów w serwisie YouTube i 11,7 miliona followersów na TikToku.

Razem ze swoimi kolegami z Japonii i USA na ósmym miejscu uplasował się również bijący rekordy popularności w sieci Doug The Pug.

Siódme miejsce z 5 milionami dolarów, czyli około 22 miliony dolarów zajął Pontiac, czyli ukochany pies zmarłej pod koniec 2021 roku aktorki Betty White.

Szóste miejsce w rankingu najbogatszych zwierzaków z 13 milionami dolarów, czyli około 57,7 miliona złotych, okupuje z kolei Choupette, czyli słynna kotka nieżyjącego już projektanta mody, Karla Lagerfelda.

Zobacz także:

Top 5 zestawienia z sumą 25 milionów dolarów, czyli około 111 milionów złotych, otwiera jeden z największych czworonożnych gwiazdorów Instagrama, szpic miniaturowy Jiffpom. Posiadacz 9,5 miliona obserwatorów na Instagramie ma na swoim koncie m.in. występ w teledysku do megahitu „Dark Horse” Katy Perry.

Na czwartym miejscu z majątkiem wynoszącym 30 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 133 milionów złotych, znalazły się zbiorczo wszystkie psy Oprah Winfrey. Żywej legendzie amerykańskiej telewizji towarzyszy na co dzień aż 5 pupili: Sadie, Sunny, Lauren, Layla i Luke. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Ameryce podobno stworzyła nawet dla nich specjalny fundusz powierniczy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Oprah (@oprah)

Na ostatnim miejscu podium z sumą 97 milionów dolarów, co daje około 430 milionów złotych, uplasowała się Olivia Benson. Brzmi znajomo? Nic dziwnego. Jedna z ukochanych kotek piosenkarki Taylor Swift otrzymała swoje imię na cześć bohaterki serialu „Prawo i porządek: sekcja specjalna”. Olivia nie tylko pojawia się regularnie u boku gwiazdy w mediach społecznościowych, ale także zaliczyła już występy w reklamach oraz pojawiła się w oficjalnym wideoklipie do przeboju „Blank Space”. Ukochana kotka artystki posiada także swoją własną linię gadżetów.

Na drugim miejscu z zawrotną sumą okrągłych 100 milionów dolarów, czyli około 444 milionów złotych, znalazła się Nala Cat, czyli najsławniejsza kotka na Instagramie.

Najbogatszym zwierzakiem domowym na świecie z astronomiczną kwotą 500 milionów dolarów, czyli około 2,2 miliarda złotych, został Gunther VI. Owczarek niemiecki zawdzięcza swój gigantyczny majątek spadkowi zapisanemu przez zmarłą w 1992 roku hrabinę Karlottę Leibenstein. Niemiecka artystokratka nie miała dzieci ani wnuków. Całą fortunę zapisała więc swojemu pupilowi, Guntherowi III, przodkowi Gunthera VI. W imieniu czworonoga majątkiem zajmuje się firma Gunther Corporation.