„Wprost” opublikował ranking najbardziej wpływowych Polek 2020

To już tradycja. Z okazji Dnia Kobiet magazyn „Wprost” dokładnie przygląda się Polkom, by wybrać 50 najbardziej wpływowych. Kto tym razem znalazł się w rankingu opublikowanym właśnie na łamach magazynu? Wskazujemy wybrane nazwiska.

Olga Tokarczuk najbardziej wpływową Polką według „Wprost”

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem, że pierwsze miejsce na liście 50. najbardziej wpływowych Polek zajmuje ubiegłoroczna laureatka Literackiej Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk, którą magazyn „Wprost” docenił za „otwartość na problemy, jakimi żyje współczesny świat”, która przejawia się w jej twórczości. Pisarce po piętach depczą: kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska (2. miejsce w rankingu) oraz Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, która po tym, jak zachorowała na raka została nieoficjalną rzeczniczką osób cierpiących na nowotwór (3. pozycja na liście). 

Anja Rubik, Maffashion, Anna Lewandowska czy... Kinga Rusin wśród najbardziej wpływowych Polek według „Wprost”

W rankingu najbardziej wpływowych Polek, opublikowanym przez „Wprost” w marcu 2020 roku nie zabrakło także kobiet ze świata mody i showbiznesu. Podobnie jak w zeszłym roku na liście znalazły się choćby Anja Rubik, Maffashion, Monika Olejnik, Ewa Chodakowska, Magda Gessler czy Katarzyna Nosowska. A także Anna Lewandowska, która w porównaniu z zeszłym rokiem awansowała w rankingu  o 7 miejsc – z miejsca 12. na 5. Sportsmenka została uznana „najbardziej wpływową kobietą polskiego internetu”.

Na listę „wskoczyła” też Nicole Sochacki-Wójcicka, w sieci znana głównie jako Mama Ginekolog, Małgorzata Rozenek-Majdan, która zwłaszcza odkąd jest w trzeciej ciąży nie boi się mówić głośno o in vitro, a także Blanka Lipińska, która odważnie pisze (i mówi) o seksie.

Największe zaskoczenia? Kinga Rusin, której ostatnie, 50. miejsce w rankingu przypadło głównie ze względu na głośne zdjęcie z Adele. A także Joanna Lichocka, której 7 miejsce na liście najbardziej wpływowych Polek „Wprost” zapewnił... środkowy palec. Pełen ranking znajdziecie w magazynie.