Polska reprezentacja na Oscarach 2020 Polska była dość liczna. Wszystko za sprawą nominacji dla „Bożego Ciała” w reżyserii Jana Komasy. Obraz walczył o statuetkę dla najlepszego filmu międzynarodowego obok wielkiego triumfatora gali, czyli „Parasite” południowokoreańskiego reżysera Bonga Joon-ho czy produkcji „Ból i blask” Pedro Almodóvara. W Hollywood pojawili się odtwórcy głównych ról, czyli Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek i oczywiście Jan Komasa wraz z żoną Kingą, którą na tę okazje ubrały Brygida i Justyna, założycielki i projektantki marki The Odder Side. Z kolei Eliza Rycembel postawiła na suknię projektu Gosi Baczyńskiej.

Oscary 2020: Kreacje gwiazd. Które wzbudziły najwięcej emocji?

Oscary 2020: Polacy na czerwonym dywanie. Ekipa Bożego Ciała i Katarzyna Łaska 

Na 92. gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej nie zabrakło także Katarzyny Łaski, która wraz z dziewięcioma innymi wokalistkami wykonała na scenie Dolby Theatre utwór „Chcę uwierzyć snom” („Into the Unknown”) z filmu „Kraina Lodu 2”. To ogromne wyróżnienie dla Polki i jak sama przyznała - spełnienie jej najskrytszych marzeń. „Długo musiałam czekać na chwilę, w której będę mogła Wam powiedzieć, że zaśpiewam na Oscarach! Teraz kiedy to czytacie, jestem już w Los Angeles w wirze przygotowań. Tu gdzie spełniają się marzenia. Trudno mi to pojąć, bo przecież takie rzeczy zdarzają się tylko w snach! Okazuje się, że nie ma na tym świecie nieosiągalnych, zbyt odległych marzeń, takich na które nie zasługujemy! Jeśli tylko cieżko pracuje się na swój sukces, to ktoś w końcu to doceni!”- napisała wokalistka na swoim Instagramie. 

Oprócz obsady i reżysera „Bożego Ciała” oraz Katarzyny Łaski do Hollywood poleciały również dziennikarki, Kinga Rusin oraz Anna Wendzikowska. Zdjęcia naszej reprezentacji na Oscarach 2020 znajdziecie w GALERII >>> 

Oscary 2020: wyniki. Kto dostał Oscara 2020? Poznajcie zwycięzców!