Mamy déjà vu. Dokładnie dwa lata temu pisałyśmy, że na oscarowej gali Timothée Chalamet złamał zasady obowiązującego dress code'u i wygląda na to, że właśnie zapewnił nam powtórkę z rozrywki. Co prawda w tym roku nie pojawił się na czerwonym dywanie w kurtce bomberce do garniturowych spodni (jak w 2020 roku), ale poszedł jeszcze o krok dalej. Bo ważniejsze od tego, co założył jest to... czego nie założył. Na 94. ceremonii rozdania nagród Akademii Filmowej, która w nocy z 27 na 28 marca 2022 odbyła się w Los Angeles, Timothée Chalamet wystąpił bowiem bez koszulki! 

Oscary 2022: Timothée Chalamet bez koszulki na czerwonym dywanie

Wiemy już więc czego nie założył, pora skupić się na tym co miał na sobie. Choć trzeba przyznać, jest to dość trudne. Zrobimy jednak co w naszej mocy. Odtwórca głównej roli w nominowanej do Oscara „Diunie” w tej kwestii także dokonał odważnego wyboru, postawił bowiem na cekinową marynarkę – w klasycznym czarnym kolorze. Reszta to już klasyka – czarne garniturowe spodnie i buty w tym samym odcieniu wypastowane na wysoki połysk. Look uzupełnił srebrną biżuterią. Na szyi zawiesił dwa naszyjniki od Cartiera (w tym jeden w kształcie łańcucha – w nawiązaniu do najświeższych trendów), a dłonie ozdobił pierścionkami. Jak wam się podoba? Przekonajcie się, zaglądając do naszej galerii. 

Zbyt nonszalancko zinterpertował dress code: black tie? Jesteśmy w stanie mu to wybaczyć! I najprawdopodobniej nie jesteśmy w tym odosobnione. 

„Timothée ma tak niesamowite wyczucie stylu, że może nosić, co tylko zechce” – powiedziała o nim Jacqueline Durran, kostiumografka „Małych kobietek”, która na planie filmu w wielu kwestiach dała mu wolną rękę. 

I chyba zdążył się już do tego przywyczaić. W końcu znany jest także z tego, że na uroczyste gale przychodzi w trampkach. Tak było choćby w przypadku MET Gali 2021, na którą założył conversy – a konkretnie kultowy model Chuck Taylor All Star z wysoką cholewką.

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.