Choć trudno jest to uwierzyć, od premiery Holidayminęło w tym roku już szesnaście lat. Świąteczny klasyk w reżyserii Nancy Meyers trafił do kin na całym świecie pod koniec 2006 roku. Jak z pewnością świetnie pamiętacie, jego gwiazdami nie były tylko Cameron Diaz i Kate Winslet, ale też dwie urocze dziewczynki, wcielające się w córki filmowego Grahama (w tej roli Jude Law). Wiedzieliście, że jedna z nich ma już własne dziecko?

Co dziś słychać u Miffy Englefield?

Miffy Englefield wprost urzekła widzów rolą Sophie. Choć występ w popularnej komedii romantycznej otworzył młodej Brytyjce wiele drzwi, ostatecznie nie zrobiła wielkiej kariery w Hollywood. Po spektakularnym sukcesie „Holiday” pojawiła się jeszcze w kilku mniejszych produkcjach, ale potem dość szybko słuch o niej zaginął. W udzielonym dwa lata temu wywiadzie wyjaśniła, że porzuciła aktorstwo, ponieważ przerosło to jej ojca, który wychowywał ją samodzielnie.


Choć Rebecca, bo tak brzmi jej prawdziwe imię, nie została gwiazdą kina, od jakiegoś czasu znów jest o niej dość głośno w mediach. Serwisy internetowe po obu stronach Atlantyku rozpisują się głównie o jej spektakularnej przemianie. Miffy w niczym nie przypomina już bowiem słodkiej kilkulatki, którą pamiętamy z „Holiday”.

Metamorfoza Sophie z filmu „Holiday”

Ze zdjęć i filmików, które Englefield ochoczo zamieszcza na swoich profilach w serwisach społecznościowych, wiemy, że w ostatnich latach postawiła na bardzo wyrazisty wizerunek. Odtwórczyni roli Sophie farbuje dziś włosy na czarno, nosi krótkie spódniczki, ciężkie buty, kabaretki i paski z ćwiekami, a swoje ciało ozdabia licznymi tatuażami i kolczykami. Nikogo więc pewnie nie zaskoczy fakt, że mieszająca obecnie w brytyjskim West Sussex 22-latka jest też wielką entuzjastką lokalnej sceny punkowej. Co ciekawe, nie tylko sama często wybiera się na koncerty, ale od czasu do czasu sama występuje na scenie – śpiewa i gra na gitarze.

Radykalna zmiana wyglądu i zainteresowań to jednak nie jedyne rewolucje, jakie zaszły w życiu Sophie z filmu „Holiday”. Okazuje się bowiem, że Miffy Englefield spełnia się także w roli matki. W kwietniu 2020 roku poinformowała swoich obserwatorów o narodzinach córki. Dziewczynka nazywa się Frances Rosanna Lee Englefield.

Miffy Englefield kiedyś i dziś – zobacz w naszej galerii, jak na przestrzeni lat zmieniła się filmowa córka Jude'a Lawa.