Epidemia koronawirusa to bardzo trudny czas dla aktorów. W związku z tym, że zamknięto teatry oraz zawieszono prace na planach filmowych, wielu artystów z dnia na dzień zostało bez pracy. Niektórzy podjęli próbę radzenia sobie z przymusową kwarantanną poprzez wymyślanie nowych inicjatyw. Taką jest na przykład serial online Zostań w domu, za którym stoją Marta Żmuda Trzebiatowska i jej mąż Kamil Kula. Aktorska para postanowiła, że będzie nagrywać krótkie odcinki w swoim mieszkaniu, angażując – totalnie non profit – zaprzyjaźnione osoby, m.in. Małgorzatę Kożuchowską, która również pojawiła się w jednym z epizodów. Inicjatywa ta spotkała się ze świetnym przyjęciem, co dla aktorów jest na pewno dużym wsparciem w tym niepewnym momencie.

Niestety wygląda na to, że nie wszyscy filmowcy postanowili przestrzegać zasad kwarantanny. Burzę w sieci wywołały zdjęcia, na których można dostrzec samochód należący do Patryka Vegi, czyli jednego z najpopularniejszych rodzimych reżyserów, a także samochody należące do ekipy filmowej. Wynika z nich, że prace nad nowym filmem Vegi trwają, mimo zakazu zgromadzeń oraz panującego ryzyka zarażenia się niebezpiecznym wirusem COVID-19.. Sprawę nagłośniła m.in. dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska, która na swoim Instagramie zamieściła niepokojące kadry oraz mocny wpis.

Od kilku dni piszecie do mnie wiadomości o tym, ze jeden z reżyserów, Patryk Vega, mimo zakazu zgromadzeń i mimo tego, ze cała produkcja filmowa, ze względu na epidemie i dobro ludzi, stanęła w Polsce, kreci w Warszawie film. Poprosiłam o dowody. Nie chciałam wierzyć w te informacje. Przy tak ogromnej solidarności środowiska, nie wierzyłam. A jednak...
Zaczynam dostawać ja i kilku moich znajomych takie zdjęcia. To Pole Mokotowskie w Warszawie- dzisiaj około południa. Wcześniej zdjęcia były w Konstancinie.
Zadać trzeba pytanie o to, na jakich zasadach to powstaje, czy wie o tym Sanepid i Policja. Jaka firma to była w stanie ubezpieczyć? Jakie umowy podpisywali ludzie? Z jakimi klauzulami? Czy to nie jest świadome sprowadzenie zagrożenia na ludzi?
Wszyscy ludzie filmu stanęli w obawie o dobro ludzi, swoich kolegow i koleżanek po fachu, wszyscy na tym strasznie tracą, ludzie są bez pracy, bez dochodów, solidarnie czekają jednak na koniec epidemii. Poza aktorami Vegi, tak?
Jak się okazuje- nie wszyscy.
To raczej nie jest art housowy film kręcony przez znajomych o gangsterach. To co dostaje od was w wiadomościach brzmi jak scenariusz horroru medycznego. I to nie jest śmieszne. Są szczegóły obsady, aktorzy dostają propozycje grania...Jeśli macie jeszcze jakieś konkrety, piszcie na prv. Powtarzam: wszyscy solidarnie stanęli, tracą pieniądze, terminy, nie kręcą, choć pogoda super i jest świetna na zdjęcia....
PODOBNO chodzi o dobro ludzi, pytanie teraz brzmi: jeśli jeden może sobie kręcić, to po co robić te zdrowotną szopkę, po co zamykać kina, produkcje, po co pozbawiać uczciwych ludzi pracy, dochodów, często sensu w życiu? Jak wielu artystów teraz zastanawia się, z czego będą żyć, czy może zmienić branże, naprawdę sytuacja niektórych jest tragiczna. Prawo działa podobno równo wobec wszystkich...czy może jednak nie?
Tak tylko pytam.#zostańwdomu  serio???? Wstyd - napisała oburzona Karolina Korwin Piotrowska. 

Polskie filmy online, które warto zobaczyć >>>

Patryk Vega kręci film w czasie epidemii? Branża filmowa nie kryje oburzenia

Oburzenia nie kryje również Borys Szyc. Aktor udostępnił na swoim Instagram Stories post Korin Piotrowskiej, który skomentował: „To mamy kwaranatnnę, czy niektórzy są ponad? A do tego są totalnie nieodpowiedzialni? Kto tam gra???” - napisał. Wstawił także post Eweliny Kukuczki, która na co dzień zajmuje się m.in. organizacją i koordynacją statystów przy produkcjach filmowych. „Wszyscy razem w tym siedzimy, nasze produkcje zostały wstrzymane. Panie @patryk_vega_official agencja obsługująca Wasz dzisiejszy plan „kusiła” statystów większą stawką za udział w zdjęciach w czasie epidemi!!! To jest PASKUDNE! STATYŚCI i tak pracują na planach za bardzo symboliczne stawki! W dużej mierze są to osoby potrzebujące dodatkowego zarobku, a WASZ DZISIEJSZY plan zdjęciowy to ŚWIADOME i PERFIDNE kuszenie potrzebujących ludzi dodatkowym zarobkiem z OGROMNYM NARAŻENIEM ICH ZDROWIA!!!” - skomentowała, zdradzając szokujące informacje.

O jaką produkcję chodzi? Według serwisu FilmStart.pl to obraz pod roboczym tytułem Seryjny samobójca, opowiadający historię tzw. afery podkarpackiej. W filmie mają zagrać maja m.in. Antoni Królikowski i Katarzyna Warnka, a premiera planowana była (a może ciągle jest?). Patryk Vega póki co milczy w tej sprawie publikacji w sieci. Przypomnijmy, że niedawno do kin wszedł jego najnowszy obraz Bad Boy z Antonim Królikowskim, Katarzyną Zawadzką i Maciejem Stuhrem w rolach głównych, który zaliczył bardzo słabe otwarcie w porównaniu z poprzednimi filmami Vegi. Z kolei na swoją premierę czeka także Small World z udziałem m.in. Julii Wieniawy, Mariety Żukowskiej czy Piotra Adamczyka.

Lista odwołanych koncertów i przeniesionych imprez z powodu koronawirusa >>>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Od kilku dni piszecie do mnie wiadomości o tym, ze jeden z reżyserów, Patryk Vega, mimo zakazu zgromadzeń i mimo tego, ze cała produkcja filmowa, ze względu na epidemie i dobro ludzi, stanęła w Polsce, kreci w Warszawie film. Poprosiłam o dowody. Nie chciałam wierzyć w te informacje. Przy tak ogromnej solidarności środowiska, nie wierzyłam. A jednak... Zaczynam dostawać ja i kilku moich znajomych takie zdjęcia. To Pole Mokotowskie w Warszawie- dzisiaj około południa. Wcześniej zdjęcia były w Konstancinie. Zadać trzeba pytanie o to, na jakich zasadach to powstaje, czy wie o tym Sanepid i Policja. Jaka firma to była w stanie ubezpieczyć? Jakie umowy podpisywali ludzie? Z jakimi klauzulami? Czy to nie jest świadome sprowadzenie zagrożenia na ludzi? Wszyscy ludzie filmu stanęli w obawie o dobro ludzi, swoich kolegow i koleżanek po fachu, wszyscy na tym strasznie tracą, ludzie są bez pracy, bez dochodów, solidarnie czekają jednak na koniec epidemii. Poza aktorami Vegi, tak? Jak się okazuje- nie wszyscy. To raczej nie jest art housowy film kręcony przez znajomych o gangsterach. To co dostaje od was w wiadomościach brzmi jak scenariusz horroru medycznego. I to nie jest śmieszne. Są szczegóły obsady, aktorzy dostają propozycje grania...Jeśli macie jeszcze jakieś konkrety, piszcie na prv. Powtarzam: wszyscy solidarnie stanęli, tracą pieniądze, terminy, nie kręcą, choć pogoda super i jest świetna na zdjęcia.... PODOBNO chodzi o dobro ludzi, pytanie teraz brzmi: jeśli jeden może sobie kręcić, to po co robić te zdrowotną szopkę, po co zamykać kina, produkcje, po co pozbawiać uczciwych ludzi pracy, dochodów, często sensu w życiu? Jak wielu artystów teraz zastanawia się, z czego będą żyć, czy może zmienić branże, naprawdę sytuacja niektórych jest tragiczna. Prawo działa podobno równo wobec wszystkich...czy może jednak nie? Tak tylko pytam. #zostańwdomu serio???? Wstyd.

Post udostępniony przez karolina korwin piotrowska (@karolinakp) Mar 23, 2020 o 12:06 PDT