Paulina Gałązka w 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem Łódzką Szkołę Filmową na wydziale aktorskim. Jako studentka zdobyła główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu szkół teatralnych. Od razu po ukończeniu studiów, rozpoczęła pracę w warszawskim teatrze Ateneum – jej debiutem była rola w sztuce „Tramwaj zwany pożądaniem” w reżyserii Bogusława Lindy. W późniejszych latach można ją było podziwiać m.in. w jednej z ról w sztuce „Ojciec”, gdzie partnerowała m.in. Marianowi Opani. W tym samym teatrze w 2018 roku zadebiutowała główną rolą w „Antygonie”. Paulina wystąpiła do tej pory także w wielu produkcjach filmowych i serialowych. Od 2013 roku nieprzerwanie pojawia się w telewizyjnych produkcjach poza granicami Polski, w tym m.in. w Rosji, Norwegii i w Niemczech. W 2018 roku została nominowana do nagrody New German Talent Award w Monachium w kategorii najlepsza aktorka. Co jeszcze powinniście o niej wiedzieć?

Paulina Gałązka prywatnie – wiek, mąż

Paulina Gałązka urodziła się 21 sierpnia 1989 w Warszawie. W tym roku skończyła więc 32 lat. Mężem Pauliny jest polski aktor i reżyser norweskiego pochodzenia, Sindre Sandemo. Para pobrała się w czerwcu 2016 roku.

Paulina Gałązka – Instagram, Facebook

Paulina Gałązka jest stałą użytkowniczką Instgarama i Facebooka. Aktorka ma profile na obu tych mediach społecznościowych. Na Instagramie znajdziecie ją pod nickiem @paulina.galazka. Na Facebooku zaś – Paulina Gałązka Sandemo.

Paulina Gałązka – filmy i seriale

Paulina wystąpiła do tej pory w wielu produkcjach filmowych i serialowych. Filmy, w których się pojawiła to m.in. „Kobieta sukcesu”, „Powidoki”, „Kamienie na Szaniec”, „Córki dancingu” i „Juliusz”. Aktorkę mogliśmy też oglądać w serialach „Skazane”, „Pierwsza miłość”, „Znaki”, „Furioza”, „The End” i „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”.

Parę lat temu była też gwiazdą serialu „Drogi wolności”, emitowanego przez Telewizję Polską. „Drogi Wolności” to serial, który można oglądać w Telewizji Polskiej. Produkcja opowiada o losach trzech sióstr Biernackich, które postanawiają założyć gazetę. Mimo niepewnych czasów początku XX wieku Marynia, Alina i Lala walczą z przeciwnościami o sukces tygodnika. W serialu pojawia się śmiały wątek relacji Maryni, granej przez Paulinę Gałązkę, oraz Karola Dostera, w którego postać wciela się Mateusz Janicki. Bohaterów zbliża wspólna, burzliwa oraz niełatwa współpraca nad czasopismem, którego wydawcą zostaje Doster. Niejednokrotnie stanowcza i odważna postawa Maryni, a także twardy charakter Dostera, zbliża do siebie te postaci.

O Paulinie Gałązce zrobiło się ostatnio głośno za sprawą roli w budzącym sporo emocji filmie „Dziewczyny z Dubaju”, gdzie wcieliła się w rolę Emi. Wyczekiwana premiera już wkrótce!