Paznokcie migdałki naturalne - przykład

Paznokcie migdałki mogą być malowane na dowolne kolory. Wyglądają one świetnie zarówno w odcieniach nude, jak i jaskrawych barwach, takich jak klasyczna czerwień. Na paznokciach o takim kształcie prezentują się świetnie wszelkiego rodzaju zdobienia i wzory. Migdałki są również bardzo funkcjonalne, ponieważ nie drapią tak, jak ostre, kwadratowe płytki.

Naturalne paznokcie migdałki mogą zostać utrzymane w odcieniach beżów i delikatnych różów oraz brązów. Takie kolory sprawdzają się doskonale w pracy lub szkole, jednocześnie wyglądając znacznie lepiej niż goła płytka. Dłuższe naturalne paznokcie migdałki warto malować lakierami hybrydowymi lub utwardzać żelem, który zapobiegnie łamaniu się długo zapuszczanej płytki.

Paznokcie migdałki krótkie - przykład

Paznokcie migdałki to kształt, który najlepiej sprawdza się na długich i średnich paznokciach. W przypadku takich, które ledwo wystają za opuszek, forma ta może nie różnić się za bardzo od okrągłej płytki. Wynika to z faktu, że paznokcie migdałki zazwyczaj są mocno ścięte na brzegach, jednak aby uzyskać taki efekt, muszą być one znacznie dłuższe. Okrągły kształt wygląda jednak bardzo dobrze na krótkich paznokciach i często jest znacznie wygodniejszy niż kwadratowy, który ma tendencję do haczenia i łamania się.

Paznokcie migdałki french 

French na paznokciach w kształcie migdałków to jeden z bardziej klasycznych pomysłów na manicure. Istnieją jednak dwa sposoby na wykonanie takiego zdobienia. Pierwszy z nich wymaga zamalowania na biało całej części paznokcia, która wystaje za opuszek, podczas gdy drugi pozwala na wykonanie cienkiej, białej linii tylko przy końcu płytki. W przypadku krótkich paznokci metody te wyglądają bardzo podobnie, ale różnica pojawia się w sytuacji, gdy są one znacznie dłuższe. To, który sposób wybierzesz, zależy wyłącznie od twoich preferencji.

French na paznokciach migdałkach wcale nie musi być biały. Jest to najpopularniejsze i najbardziej eleganckie zdobienie, jednak istnieje opcja wykonania go również w innym kolorze. Szczególną popularnością cieszą się pastelowe paski sprawdzające się doskonale głównie podczas miesięcy letnich. Wiele osób zastępuje french także nieco trudniejszym zdobieniem, czyli ombre.

Paznokcie migdałki ombre

Paznokcie migdałki prezentują się świetnie również w zdobieniu ombre. Polega ono na łagodnym, gradientowym przejściu od jednego koloru do drugiego. Dobór barw w tym przypadku może być zupełnie dowolny, ale szczególną popularnością cieszy się połączenie naturalnego beżu i bieli. Istnieje kilka metod na samodzielne wykonanie takiego zdobienia, jednak jest to opcja zarezerwowana dla osób, które miały już do czynienia z własnoręcznym nakładaniem hybrydy lub żelu.

Pierwsza metoda pozwalająca na uzyskanie najbardziej płynnego gradientu wymaga użycia drobnej gąbki i stemplowania kolejnych warstw jednego lub kilku kolorów na zmianę z ich utrwalaniem. Podczas używania takiego przyrządu należy jednak uważać na skórki i fragmenty palca wokół paznokcia. W tym celu można zabezpieczyć je specjalnym produktem lub zwykłym klejem, który zasycha na gumową, białą lub przezroczystą konsystencję. Wówczas stemplowanie, które wyszło poza płytkę można z łatwością odkleić wraz z taką warstwą i nie martwić się o konieczność czyszczenia palców z lakieru hybrydowego.

Zobacz także:

Istnieje również opcja wykonania ombre na paznokciach migdałkach za pomocą pędzelka w kształcie wachlarza. Takie rozwiązanie pozostawia nieco inny efekt, jednak z daleka wygląda on dosyć podobnie. Jeśli nie posiadasz takiego przyrządu, delikatne przejście można stworzyć również za pomocą pędzelków dołączonych do lakierów. Wówczas należy nakładać oba odcienie na raz, a jednym z nich zamazać wszystkie granice przed utrwaleniem. Taka opcja w najmniejszym stopniu przypomina łagodne przejście w stylu ombre, jednak stanowi ciekawe urozmaicenie klasycznego manicure.

Paznokcie migdałki czerwone

Czerwień to najbardziej klasyczny kolor pojawiający się zarówno na paznokciach migdałkach, jak i płytkach o wielu innych kształtach. Sprawdza się on doskonale nie tylko podczas wielkich wyjść, lecz także na co dzień. Podczas malowania paznokci na czerwono należy jednak zwrócić uwagę na dokładne dojeżdżanie do krawędzi i unikanie zalania skórek. Kolor ten jest bardzo intensywny, dlatego wszelkie niedociągnięcia będą w pełni widoczne nawet z dużej odległości. Z tego powodu często lepiej jest poświęcić więcej czasu na stworzenie czerwonego manicure niż w przypadku jasnych różów, brązów lub beżów.

Czerwone paznokcie migdałki mogą wyglądać świetnie w połączeniu z subtelnymi wzorami w innym kolorze. Często taką barwę łączy się z bielą i czernią, ale jeśli chcesz, możesz zastosować również pozostałe odcienie. Do klasycznych, czerwonych paznokci pasują różnego rodzaju cyrkonie, które w małej ilości sprawiają, że manicure staje się jeszcze bardziej elegancki.

Paznokcie migdały żelowe i hybrydowe

Paznokcie hybrydowe migdałki to jeden z najlepszych sposobów na tworzenie ładnego manicure, który pozostanie z tobą nawet przez 2-3 tygodnie. Jest to doskonała opcja dla osób kochających precyzyjne wzory, co ma związek z faktem, że każdy element tworzonego motywu można utrwalić przed przejściem do kolejnego fragmentu. Z tego powodu zdobienia żelowych i hybrydowych paznokci są w stanie przyjmować naprawdę artystyczne formy. Takie lakiery mogą również skutecznie chronić płytkę przed złamaniem, dlatego stanowią doskonałą opcję dla posiadaczek długich, naturalnych paznokci w kształcie migdałków. Za pomocą żelu można również przedłużać krótką płytkę, dzięki czemu uzyskasz wymarzoną bazę pod manicure bez konieczności czekania kilku miesięcy.

Jak piłować paznokcie na migdałki - nadaj kształt paznokciom

Paznokcie migdałki to dosyć prosty kształt, który z łatwością można uzyskać samodzielnie. Kluczem do stworzenia równej płytki jest umiejscowienie jej najdłuższego punktu dokładnie na samym środku. Od tego momentu należy następnie delikatnie spiłowywać paznokieć po łuku w taki sposób, aby nie był on zbyt ostry, a przypominał prawdziwego migdała. Paznokcie migdałki są zwykle nieco węższe po bokach niż ich okrągłe odpowiedniki. Brzegi takiej płytki powinny zwężać się już od miejsca, w którym wystaje ona za opuszek.

Kształt paznokci: kwadratowe, prostokątne, migdałki, szpic. Sprawdź, jaki kształt paznokci wyszczupla palce >>>