Napisy na paznokciach

Popularność paznokci z napisami wynika prawdopodobnie stąd, że można je otrzymać w niezwykle prosty sposób. Można je zobaczyć u osób w różnym wieku, a zwłaszcza wśród influencerek. Paznokcie z napisami wydają się dość uniwersalne z jednej strony, a z drugiej pozwalające wyrazić siebie.

Napis love na paznokciach należy do tych najbardziej uniwersalnych, a przez to także najpopularniejszych. Jak nietrudno się domyślić, cieszy się on sporym wzięciem wśród najmłodszych adeptek sztuki makijażu, stawiających właśnie swoje pierwsze kroki w świecie manicure'u. Napisy tego rodzaju posiadają przynajmniej kilka zalet:

- są krótkie i chwytliwe niczym slogany reklamowe,

- łatwo je wykonać, zaś cały proces nie zajmuje nam zbyt wiele czasu,

- odbiorca nie ma problemu z odczytaniem (oraz ze zrozumieniem!) przekazu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zademonstrować na palcach coś dłuższego: swoją ulubioną sentencję lub cytat z uwielbianej książki. Będzie to wymagało znacznie większego nakładu czasu i pracy, jeśli jednak możemy sobie na taki luksus pozwolić, tym lepiej dla nas.

fot. Getty Images

Zobacz także:

Napisy na paznokciach - jak je zrobić?

Oglądając makijażowe stylizacje w sieci, prędzej czy później odniesiemy wrażenie, że paznokcie z napisami to wyższy poziom wtajemniczenia: na palcach modowych blogerek prezentują się chwilami niczym małe dzieła sztuki. Jednak w rzeczywistości ich wykonanie nie powinno nam nastręczać poważniejszych problemów, o ile posiadamy choćby niewielki zmysł plastyczny. W innym wypadku najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki; takie rozwiązanie zaoszczędzi nam cennego czasu oraz... nerwów.

Czy paznokcie hybrydowe z napisami to dobry pomysł? Jak najbardziej! Aby nanieść konkretną treść na paznokciową płytkę, należy najpierw pomalować ją dwiema warstwami lakieru (koniecznie o jasnym odcieniu - idealnie sprawdzi się tu np. róż), następnie zaś zrobić sam napis przy pomocy cienkiego pędzelka. Kolor napisu powinien oczywiście bardzo wyraźnie odcinać się od tła; najczęściej sugeruje się używać po prostu czerni.

Pisanie po paznokciach wyda się nam na początku dosyć trudne, powinnyśmy się więc nastawić na okres prób i błędów. Z czasem cały proces nabierze jednak płynności, stając się sztuką nadzwyczaj przyjemną.

fot. Adobe Stock

Naklejki z napisami na paznokcie - inspiracje

Jak już kilkakrotnie zaznaczyłyśmy, tworzenie napisów na paznokciach nie jest specjalnie trudne, ale wymaga od nas trochę wprawy. Jeżeli nie czujemy się w tej materii wystarczająco biegłe, a nie stać nas chwilowo na wizytę w salonie kosmetycznym, pozostaje jeszcze jedna opcja: skorzystanie z naklejek. Naklejki wodne z napisami na paznokcie to rozwiązanie błyskawiczne i niedrogie: koszt jednego arkusza papieru, zawierającego przeważnie kilkanaście różnych naklejek, zamyka się w granicach 2-3 złotych. Jest to zatem wydatek, na który absolutnie każda z nas może sobie od czasu do czasu pozwolić.

Jedyny minus naklejek z napisami wiąże się ewentualnie z pewną ich banalnością. W sklepach czy nawet hurtowniach kosmetycznych trudno znaleźć arkusz ze sloganami mniej sztampowymi niż właśnie love, sweet, crazy albo - mogące w takim towarzystwie uchodzić już za szczyt pomysłowości - let's do it! O ile nastoletnie dziewczyny nie będą w tym widziały nic niewłaściwego, o tyle ich starsze koleżanki studentki uznają pewnie owe nadruki za nieco zbyt młodzieżowe. 

Kolejna możliwość to wyszukanie w internecie naklejek z napisami w językach innych niż angielski. Będzie to jednak zadaniem dość trudnym, jeżeli nie chcemy sprowadzać niczego z zagranicy (co - jak wiadomo - pociąga za sobą określone koszty). Na polskich portalach aukcyjnych pojawiają się czasami arkusze z naklejkami rosyjskimi. Mogą one być interesującym rozwiązaniem, o ile oczywiście znamy cyrylicę.

fot. Getty Images

Jak wykonać paznokcie z gazety?

Paznokcie z napisami wykonamy także dzięki najzwyklejszej gazecie codziennej. Do tego celu potrzebujemy jedynie dwóch rodzajów lakieru (matowego oraz utwardzającego, czyli tzw. top coat), odrobiny mocnego alkoholu (najlepiej wódki) oraz papieru z nadrukiem. 

Pierwszy krok to pomalowanie płytek lakierem - najlepiej neutralnym, czyli białym (białe paznokcie z napisami wyglądają niezwykle efektownie). Po wyschnięciu lakieru przecieramy każdy paznokieć wacikiem nasączonym alkoholem, po czym odciskamy na płytkach wybrane fragmenty gazety. Tak otrzymane napisy malujemy jeszcze topem, dla ich wzmocnienia i utrwalenia.