Oczywiście, serduszka na paznokciach mogą pojawiać się na rozmaite sposoby - mogą zostać przyklejone, namalowane, mieć różne kolory i różne wielkości. Takie paznokcie na specjalne okazje dopasowuje się zwykle do kreacji, ale też do własnych upodobań i charakteru danego święta. Jak zrobić serduszka na paznokciach? Jakie paznokcie do czerwonej sukienki będą najodpowiedniejsze? Jakie jeszcze walentynkowe paznokcie są godne uwagi? 

Paznokcie z serduszkami

Serduszka na paznokciach to bardzo romantyczny motyw. Serce jest symbolem miłości - stąd jego popularność zwłaszcza w Święto Zakochanych. Serca na paznokciach mogą być większe lub mniejsze. Ozdobione mogą być wszystkie paznokcie lub tylko jeden czy dwa u każdej dłoni. Zwykle zdobi się paznokcie u palców serdecznych, a w dalszej kolejności kciuki. Obecnie jednak coraz częściej spotyka się zdobienie na palcu serdecznym oraz środkowym lub na palcu serdecznym oraz małym.

Serca mogą być płaskie i tworzyć jednolitą powierzchnię z resztą płytki, ale mogą również nieco odstawać. Spotyka się serca w różnych kolorach. Najczęściej jest to czerwień, ale też róż czy biel umieszczona na kolorze czerwonym. Serduszka pojawiają się też jako ozdoba złota lub srebrna. Sylwestrowe paznokcie też są bogato zdobione. Paznokcie walentynkowe mogą być pełne brokatu i lśniące, jednak zwykle są nieco subtelniejsze. Prócz intensywnej czerwieni dominują barwy rozbielone, bordo oraz fiolet. 

fot. Adobe Stock

Paznokcie walentynkowe

Serduszka na paznokciach to popularny motyw walentynkowy, który pojawia się zdecydowanie najczęściej. Niektóre kobiety w ogóle jednak nie ozdabiają swoich paznokci, uznając intensywny kolor za jedyną ich dekorację. Paznokcie jednolite mogą być różowe lub czerwone. Często też łączy się róż z fioletem lub bielą oraz czerwień z bielą, srebrem lub złotem. Paznokcie mogą być jak gdyby pokryte koronką. Popularny jest także motyw kwiatów.

Serca mogą zajmować całą powierzchnię paznokci, albo też być bardzo dyskretne. Ciekawie wyglądają serca umieszczone na zakończeniach paznokci - wieńczące je. Serca mogą być wykonane z brokatu, mieć formę diamencika lub okrągły diamencik może znajdować się we wnętrzu serca. Z łatwością można też znaleźć ozdoby do paznokci z serduszkami: różowe, srebrne, niebieskie, białe, płaskie lub wypukłe, w jednym kolorze lub wielobarwne. Wybór jest naprawdę duży - na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Do czerwonej sukienki warto dobrać pasujące, czerwone paznokcie lub w barwie białej, złotej czy nawet granatowej, z czerwonym sercem jako ozdobą. 

fot. Adobe Stock

Jak zrobić serduszko na paznokciach?

Serduszka na paznokciach nie są szczególnie trudne do wykonania, choć wszystko zależy od wielkości, jaką chcemy uzyskać oraz od indywidualnych zdolności manualnych konkretnej osoby. Można użyć szablonu, jednak nie mamy pewności czy coś się nie przesunie i nie rozmaże. Powinna się sprawdzić papierowa taśma dekoracyjna lub maskująca, w której wycinamy otwór w kształcie serca. Można również nabyć odpowiednie stemple do paznokci - nakładamy na powierzchnię wybranego stempla lakier w odpowiednim kolorze i przykładamy stempel do paznokcia w wybranym miejscu. Do malowania serca na paznokciach warto użyć specjalnych, cienkich pędzelków - pozwalają uzyskać najlepsze efekty.

Przydać się może także specjalna sonda do zdobienia paznokci. Można nałożyć na jej koniec wybrany lakier, wykonać na paznokciu kropki w odpowiednich miejscach, a następnie połączyć punkty pędzelkiem, tworząc serce. Serduszka na paznokciach mogą być także nalepiane. Naklejki mogą obejmować jedynie wybrany motyw, ale są też gotowe naklejki na całą powierzchnię paznokcia. Dostępne są również nalepiane, ozdobione już, sztuczne paznokcie. 

fot. Adobe Stock

Naklejki serduszka na paznokciach

Serduszka na paznokciach mogą zostać wykonane samodzielnie, ale można również zdecydować się na naklejki - jest to o tyle dobry pomysł, że zdecydowanie zaoszczędza czas. Naklejki to fantastyczny sposób na perfekcyjną stylizację paznokci. Możemy zdecydować się na naklejki wodne lub naklejki samoprzylepne. Czym się różnią jedne od drugich?

  • Naklejki wodne - rodzaj naklejek, które potrzebują wody do idealnego przywarcia do płytki paznokcia. Tego rodzaju nalepki zwykle znajdują się na papierowym arkuszu pokrytym folią. Przeznaczone są do samodzielnego wycięcia. 
  • Naklejki samoprzylepne - to naklejki wykonane na specjalnym, samoprzylepnym papierze, które służą do nalepiania na różnych powierzchniach, w tym na paznokciach. 

Naklejki wodne serca na paznokcie mogą być pokrywane lakierem bezbarwnym lub topem. Podobnie zresztą postępujemy w przypadku nalepek samoprzylepnych. Lakier zewnętrzny zabezpieczy ozdobę przed przedwczesnym oderwaniem się czy zniszczeniem. Jeśli chodzi o nalepianie naklejki, ekspert ze strony Wizaz.pl radzi: "Przed jej aplikacją lepiej odtłuścić hybrydę - w przeciwnym razie przyklei się od razu po nałożeniu i nie będzie już można manewrować miejscem, w którym powinna się znaleźć."

Jak przykleić serduszka na paznokcie?

Serduszka na paznokciach żelowych, hybrydowych czy akrylowych, ale też na zwykłym lakierze do paznokci mogą zostać wykonane w dość prosty sposób. Samoprzylepne nalepki naklejamy po prostu na przygotowany do tego paznokieć - wymalowany lakierem, który zdążył wyschnąć i odtłuszczony. Z kolei jeśli chodzi o sposób nakładania nalepek wodnych, jest on następujący:

  1. Na paznokcie nakładamy lakier w wybranym kolorze i czekamy aż wyschnie.
  2. Wycinamy wybrane naklejki z arkusza i zdejmujemy folię ochronną. 
  3. Naklejkę zanurzamy w wodzie na kilka czy kilkanaście sekund. 
  4. Paznokcie zwilżamy wodą.
  5. Nakładamy na paznokcie naklejki w wybranych miejscach. Można do tego użyć pęsety - ułatwia ich aplikację. 
  6. Czekamy aż ozdoby wyschną. Wówczas zabezpieczamy je topem lub lakierem bezbarwnym.

Serduszka na paznokciach to bardzo wdzięczny symbol, który jest odpowiedni dla osób w różnym wieku. Oczywiście, najczęściej sięgnie po takie naklejki-serca młodzież oraz młodzi dorośli. Serduszka mogą ozdobić dłonie dzieci i dziewczyn w każdym wieku. W końcu do wyboru jest wiele mniej lub bardziej stonowanych ozdób. A po inspiracje zajrzyjcie do galerii!