Wysuszone dłonie, pękająca skóra – brzmi znajomo? Niestety. Zimą, gdy temperatury za oknem nas nie rozpieszczają, niezwykle trudno utrzymać dłonie w dobrej kondycji. W związku z tym powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na ich pielęgnację. Co robić, aby pękająca skóra na dłoniach nie była już problemem? Sprawdźcie, jak dbać o dłonie zimą.

Pękająca skóra na dłoniach – przyczyny

Sucha, pękająca skóra na dłoniach to problem, który dotyczy wielu osób. Dlaczego tak się dzieje? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jednak silny wiatr i niskie temperatury, z którymi stykamy się zimą, negatywnie oddziałują na nasze dłonie, co finalnie doprowadza do pękania skóry na kostkach oraz palcach. To nie wszystko! Osoby, które piją za mało wody też mogą borykać się z przesuszonymi, pękającymi rękami. Pękająca skóra na dłoniach może być również sygnałem chorób, między innymi egzemy, grzybicy, łuszczycy lub alergii. W takim wypadku musicie skonsultować się z dermatologiem.

5 rzeczy, które wysuszają dłonie. Przestań to robić, jeśli chcesz mieć gładkie ręce >>>

Pękająca skóra. Jak dbać o dłonie zimą?

Jak dbać o dłonie zimą? Spieszymy z odpowiedzią. Niskie temperatury negatywnie wpływają na skórę dłoni. Właśnie dlatego nie należy zapominać o rękawiczkach, które chronią ręce przed mrozami i czynnikami zewnętrznymi. Zwróćcie również uwagę na sposób, w jaki pielęgnujecie swoje dłonie. Nawilżenie i natłuszczenie skóry to absolutna podstawa. Pamiętajcie, aby nakładać krem na pękające dłonie za każdym razem, gdy umyjecie ręce. Dlaczego to takie ważne? Otóż mydła działają wysuszająco. Co więcej, unikajcie kontaktu z gorącą wodą i wszelkiego rodzaju detergentami. Dzięki temu zapobiegniecie pękaniu skóry na dłoniach w przyszłości.

Jak dbać o paznokcie (nie tylko hybrydowe)? >>>

Krem na pękające dłonie – jakie produkty sprawdzą się najlepiej?

Na rynku znajdziecie mnóstwo produktów dedykowanych suchej i problematycznej skórze dłoni. Warto się jednak zastanowić, które produkty naprawdę działają. Jeśli macie popękane dłonie, zainwestujcie w krem lub serum z mocznikiem, który genialnie odżywia skórę. Zimą sprawdzą się również kosmetyki bogate w substancje regenerujące i zmiękczające. Szukając odpowiednich produktów na pękającą skórę na dłoniach, wybierzcie te z witaminami A, E lub B5. Pamiętajcie, że w ciągu najchłodniejszych miesięcy w roku skóra dłoni potrzebuje natłuszczenia. Właśnie dlatego idealny krem do rąk powinien zawierać także kwas hialuronowy, kolagen, gliceryna i skwalan. Brzmi to jak czarna magia, ale spokojnie. Te składniki znajdziecie w wielu popularnych kosmetykach. A czego unikać? Osoby, które borykają się z pękającą skórą na dłoniach, powinny przede wszystkim zrezygnować z używania produktów z alkoholem i innymi składnikami wysuszającymi lub podrażniającymi.

Osoby, które mają bardzo suche i popękane dłonie, powinny sięgnąć również po jednorazowe rękawiczki regenerujące. Trwająca kilkadziesiąt minut kuracja przyniesie waszym dłoniom ukojenie, a także uelastyczni i zwiększy ich odporność na czynniki zewnętrzne.

Najlepsze kremy i serum do rąk znajdziecie poniżej