Każda z nas ma swoje sprawdzone triki, a na rynku przybywa nowości do pielęgnacji paznokci i dłoni w zastraszającym tempie – naprawdę łatwo się w nich pogubić. Z jednej strony jest ich tyle, że trudno nadążyć z testowaniem, z drugiej zaś coraz częściej poddajemy się zabiegom osłabiającym płytkę, więc wsparcie potrzebne jest od zaraz. Jak się ratować? Najprostsze rozwiązania jak zwykle okazują się najlepsze. Olejek rycynowy nadchodzi z pomocą.

Olejek rycynowy – działanie

Olejek rycynowy pozyskuje się z nasion egzotycznego drzewa Ricinus communis (rącznik pospolity). Z natury silnie toksyczny, zanim pojawi się na rynku, poddany zostaje odpowiednim zabiegom – tłoczony na zimno dla zachowania maksymalnych właściwości trafia do kąpieli wodnej; dopiero wygotowany pozbawiony zostaje trującego białka, którego spożycie byłoby śmiertelne w skutkach.

Jego dobroczynne działanie wykorzystywane w medycynie i kosmetologii znane jest od stuleci – do dziś stosuje się go przeciw zaparciom, a ciężarne mamy będące po terminie porodu, w akcie desperacji mogą łyknąć łyżkę oleju rycynowego, by dać maluchowi sygnał, że już czas (wzmaga perystaltykę jelit i może wywołać skurcze macicy; ze względu na te właściwości zdecydowanie odradza się stosowanie go we wcześniejszych etapach ciąży).

Jeśli chodzi o działanie zewnętrzne, jest jednym z chętniej używanych przez producentów składnikiem past leczniczych i maści, jako że przyspiesza gojenie wyprysków i oparzeń, zatrzymuje wilgoć w skórze i wygładza. W kosmetykach można znaleźć go w delikatnych mydłach i kremach – odpowiada za ich śnieżnobiały kolor. W połączeniu z żółtkiem i oliwą z oliwek będzie też antidotum na wypadające włosy, a solo lub z odrobiną miodu – genialnym opatrunkiem na spierzchnięte usta.

Ten krem to moje ostatnie kosmetyczne odkrycie! Uratował moje przesuszone dłonie >>>

Olejek rycynowy – efekty na dłoniach paznokciach

A co z paznokciami? Dłonie odwdzięczą się nie tylko za okłady z tego specyfiku po zimie – spękania czy szorstka zaczerwieniona skóra szybko odejdą w zapomnienie. Olejek rycynowy może okazać się prawdziwym odkryciem dla tych z was, dla których największą zmorą są rozdwajające się paznokcie. Preparat nawilża płytkę, głęboko ją odżywia i chroni przed zewnętrznymi uszkodzeniami. Ale samo wcieranie to za mało.

Olejek rycynowy – jak stosować?

Jeśli chcecie raz na zawsze pozbyć się problemu rozdwajających się paznokci, warto bliżej się z nim zaprzyjaźnić. Na start najlepsze będą kąpiele – olejek trzeba wlać do miski i podgrzać, a następnie na kilka minut zanurzyć palce w tej miksturze. Takie zabiegi powtarzane codziennie przyniosą widoczne efekty już po półtora tygodnia! Dodatkowo warto zaaplikować ten specyfik na całe dłonie i położyć się w specjalnych bawełnianych rękawiczkach – taka kuracja będzie was kosztować raptem kilka złotych, a efekty naprawdę warte są poświęcenia. Próbowałyście? Znacie już wyjątkowe właściwości olejku rycynowego?

Torebka herbaty zamiast kosmetyków? Sprawdź, do czego możesz ją wykorzystać! >>>