Pod koniec stycznia tego roku Percy Hynes White, który zyskał międzynarodową sławę i rozgłos dzięki roli Xaviera Thorpe’a w serialu „Wednesday”, został oskarżony o liczne napaści seksualne. Młode kobiety podzieliły się druzgoczącymi wspomnieniami, opowiedziały o tym, czego aktor oraz jego znajomi mieli dopuścić się podczas imprez, które organizowano, gdy uczyli się w liceum, a także opublikowały jego zdjęcia czy screeny z wiadomościami. W mediach społecznościowych, na czele z Twitterem rozpętała się prawdziwa burza. Fanki oraz fani domagali się wyjaśnień ze strony głównego zainteresowanego całą sprawą. Ten jednak zniknął z przestrzeni publicznej (także tej wirtualnej). Teraz – czyli po blisko pół roku – powrócił i wydał oficjalne oświadczenie, w którym odniósł się do wspomnianych zarzutów. 

Percy Hynes White wydał oświadczenie

W nocy z wtorku na środę polskiego czasu Percy Hynes White opublikował oświadczenie na swoim profilu na Instagramie, a konkretnie na Instagram Stories. Zaprzeczył oskarżeniom, a całą sprawę opisał jako kampanię dezinformacyjną, w której posłużono się m.in. materiałami, gdzie wcielał się w pewną rolę, kreację. Co więcej, aktor przyznał, że wydarzenia sprzed pół roku miały bardzo negatywny wpływ na jego bliskich – rodzinę i przyjaciół, którym grożono. Na sam koniec podziękował osobom, które pozostały przy nim w trudnych chwilach. Poniżej prezentujemy całą treść oświadczenia:

Cześć wszystkim. Jest coś, co muszę wyjaśnić:

Na początku tego roku ktoś, kogo nigdy nie spotkałem, rozpoczął kampanię dezinformacyjną na mój temat w sieci. W związku z tym z moja rodzina została szantażowana, a moi przyjaciele otrzymali groźby śmierci.

Użyto moich zdjęć z czasów, gdy byłem nieletni, a przykłady mojego wcielania się w pewne kreacje zostały przedstawione jako nienawistne. Moja przyjaciółka Jane została fałszywie przedstawiona jako ofiara, a jej próby wyjaśnienia sprawy zostały zignorowane. Pozwoliła mi, by wspomnieć o niej w tej wiadomości. 

Plotki są nieprawdziwe. Nie mogę zaakceptować przedstawiania mnie jako kogoś bigoteryjnego lub karnie zaniedbującego bezpieczeństwo ludzi. Takie bezpodstawne, szkodliwe twierdzenia mogą wywołać nieufność wobec ofiar.

To bardzo niepokojące widzieć, jak ta dezinformacja zdenerwowała ludzi. Jestem naprawdę wdzięczny wszystkim, którzy stali przy mnie i pomogli podzielić się faktami. Nękanie mojej rodziny, przyjaciół i współpracowników musi się skończyć, proszę. Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego.

-Percy – napisał aktor na Instagram Stories. 

percy / instagram.com (Instagram Stories)

Percy Hynes White przerwał milczenie

Popularny aktor opublikował wspomniane oświadczenie na Instagram Stories, a także „przypiął” klatkę do wyróżnionych relacji. To jego pierwsza aktywność w mediach społecznościowych od momentu, w którym oskarżono go o napaść seksualną. Natomiast warto wspomnieć, że możliwość publikowania komentarzy pod jego postami w aplikacji pozostała wyłączona. 

Niestety nie wiadomo, na jakim etapie jest sprawa i czy osoby, które w styczniu 2023 roku oskarżyły Percy’ego Hynesa White’a o napaści seksualne, odpowiedzą na jego oświadczenie. 

__

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej lub ktoś z twoich bliskich i potrzebujesz pomocy, to skorzystaj z darmowej infolinii zaufania. Doświadczeni eksperci udzielą ci rad i pomogą w rozwiązaniu problemu. Antydepresyjny Telefon Zaufania (22 484 88 01) czynny jest od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20:00. Z kolei dyżury psychologów w ramach Telefonia Zaufania Młodych (22 484 88 04) odbywają się od poniedziałku do soboty, od 11:00 do 21:00. Przez całą dobę 7 dni w tygodniu czynny jest też telefon Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod 800 70 2222. Porozmawiać możesz także na czacie lub wysłać e-maila do specjalisty. 

Zobacz także: