Pochodzący z Kanady aktor Percy Hynes White, o którym zrobiło się ostatnio głośno dzięki roli Xaviera Thorpe’a w bijącym rekordy popularności serialu „Wednesday”, został oskarżony o liczne napaści seksualne. Kilka kobiet podzieliło się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem mediów społecznościowych, na czele z Twitterem. W postach wspominają licealne imprezy organizowane przez gwiazdora hitu Netfliksa oraz jego przyjaciół, podczas których rzekomo zostały wykorzystane. 

Percy Hynes White został oskarżony o gwałt

Jako pierwsza swoją historią podzieliła się użytkowniczka @milkievich. Opublikowała serię postów na Twitterze i napisała, że grupa przyjaciół, do której należał m.in. Percy Hynes White, znęcała się nad dziewczynami. Wspomniała, że chłopaki (byli wtedy nastolatkami) obrażali je i udostępniali ich nagie zdjęcia bez ich zgody. Co więcej, regularnie organizowali imprezy, by wykorzystywać dziewczyny: Zapraszali kobiety, które były według nich hot, żeby je upić, naćpać, a następnie skłonić do seksu. Do tego rodzaju napaści miało dochodzić, gdy aktor mieszkał w Toronto i uczył się w liceum. 

Rozpoczęty przez wspomnianą internautkę wątek zachęcił innych do dzielenia się bolesnymi wspomnieniami. Niestety wiele dziewczyn opowiedziało podobne, równie wstrząsające historie. Pozwolił, by mnie zgwałcono w jego piwnicy, a kiedy do mnie zadzwonił, najbardziej martwił się o policję, a nie o to, czy wszystko ze mną w porządku – wyznała kolejna dziewczyna. Poza tym do sieci trafiło mnóstwo screenów wiadomości z lub o aktorze i jego zachowaniu, jak również o słynnych (w negatywnym tego słowa znaczeniu) imprezach z czasów liceum. Obok jego nazwiska pojawiają się m.in. takie określenia jak seryjny napastnik

Świadomość tego, co zrobił mnie i innym kobietom, jest obrzydliwa – napisała inna użytkowniczka Twittera. 

Percy Hynes White ograniczył komentarze na Instagramie

Media społecznościowe płoną. Internautki oraz internauci nie kryją zaskoczenia i czekają, aż Percy Hynes White zabierze głos w sprawie. Natomiast aktor znany z serialu „Wednesday” na razie nie komentuje oskarżeń. Jedyne, co zrobił, to ograniczył możliwość dodawania komentarzy pod postami opublikowanymi na jego oficjalnym profilu na Instagramie. 

--

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej lub ktoś z twoich bliskich i potrzebujesz pomocy, to skorzystaj z darmowej infolinii zaufania. Doświadczeni eksperci udzielą ci rad i pomogą w rozwiązaniu problemu. Antydepresyjny Telefon Zaufania (22 484 88 01) czynny jest od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20:00. Z kolei dyżury psychologów w ramach Telefonia Zaufania Młodych (22 484 88 04) odbywają się od poniedziałku do soboty, od 11:00 do 21:00. Przez całą dobę 7 dni w tygodniu czynny jest też telefon Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod 800 70 2222. Porozmawiać możesz także na czacie lub wysłać e-maila do specjalisty.