Zastanawiasz się, jak dbać o włosy latem? Pisaliśmy już o 4 sposobach na ich pielęgnację w różnych warunków. W naszym zestawieniu pojawiły się kosmetyki do włosów narażonych na promieniowanie słońca, kontakt z wilgocią, działanie wysokich temperatur i skutki wyrządzane przez sól morską. W przypadku każdego z nich lepiej zapobiegać, niż leczyć. Z tego powodu ochronne odżywki do włosów mogą być szczególnie pomocne. Są jednak też takie sytuacje, w których o pielęgnacji włosów należy myśleć kompleksowo. Jedna z nich jest wyjazd nad wodę.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po pobycie na plaży? Żeby ograniczyć szkody do minimum warto rozpocząć ją jeszcze przed wyjście z domu. Spray ochronny do włosów, który zabezpiecza przed szkodliwym działaniem słońca i soli morskiej to właściwie podstawa. Wśród zaleceń dotyczących zabezpieczenia włosów podczas pobytu nad morzem pojawia się także trik polegający na zmoczeniu ich chociażby wodą z butelki przed zanurzeniem w słonym zbiorniku. Ma to na celu ograniczenie przyjęcia przez włosy niszczącej je soli, co w efekcie wpłynie na zachowanie włókien keratynowych w dobrej kondycji. Jak zatem pielęgnować je po zakończeniu wypoczynku na plaży? Przede wszystkim istotne jest jak najszybsze wypłukanie włosów, bo sól osadzona na kosmykach w duecie z promieniami słońca może zauważalnie wysuszyć włosy i otworzyć ich łuski. To w konsekwencji prowadzi do tego, że fryzura staje się matowa, szorstka i ma tendencję do puszenia się. W tej sytuacji kluczowa jest równowaga PEH (protein, emolientów i humektantów), o której pisaliśmy przy okazji omawiania pielęgnacji włosów wysokoporowatych. Idąc tym tropem znajdziesz najlepsze kosmetyki do użytku po pobycie na plaży.

Pielęgnacja włosów po pobycie na plaży – Szampon Insight Anti-frizz

Mycie to pierwszy krok, którego włosy potrzebują po kontakcie ze słoną wodą. Wypłukanie jej pozostałości to jednak tylko jeden z etapów. Ważne jest także dostarczenie odpowiedniego nawilżenia i odżywienia w kilku krokach. Za pierwszy z nich odpowiada właśnie odpowiednio dobrany szampon. W tej sytuacji sprawdzą się wspomniane już kosmetyki gwarantujące równowagę PEH. Jednym z nich może być szampon Insight Anti-frizz.

Kosmetyk jest dedykowany szczególnym potrzebom średnio i wysokoporowatych kosmyków. Naturalna receptura bazująca na ekstrakcie z siemienia lnianego, maśle kakaowym oraz olejach konopnym i z bawełny pozwala nawilżyć i zregenerować przesuszone i puszące się włosy.

Pielęgnacja włosów po pobycie na plaży – Odżywka Insight Anti-frizz

Często szampony i odżywki kupujemy od razu w duecie. Uzupełnieniem działania powyższego kosmetyku może być zatem kolejny produkt z tej samej serii. Insight Anti-frizz to także profesjonalna odżywka do włosów. Ona również bazuje na organicznym wyciągu z siemienia lnianego oraz fitokompleksie anti-frizz (masło kakaowe, olej z bawełny i olej konopny). Jej formuła jest w stanie zapewnić kosmykom odpowiednią ilość składników nawilżających i regenerujących, które są tak niezwykle ważne po ekspozycji włosów na słońce i ich kontakcie ze słoną wodą. Ten drugi krok pielęgnacji fryzury po wyjeździe na plaże nie jest ostatni.

Pielęgnacja włosów po pobycie na plaży – Olejek Kérastase Elixir Ultime L'huile Originale

Ulubiony olejek do włosów Emily Ratajkowski to kosmetyk do zadań specjalnych. Kérastase Elixir Ultime L'huile Originale sprawdzi się także w przypadku pielęgnacji włosów po pobycie na plaży. Przesuszone włosy z otwartymi łuskami potrzebują także kosmetyku, który po aplikacji nie zostanie zmyty i będzie działał przez dłuższy czas. Ten konkretny produkt jest w stanie zabezpieczyć je nawet przez 96 godzin. Olejek do włosów Kérastase pomoże przywrócić im naturalną siłę i głęboko je odżywi. Jego możliwości tkwią w recepturze bazującej na dobroczynnym działaniu olejków marula, z kamelii, arganowego, pracaxi i kukurydzianego. Efekt jest taki, że nie będziesz chciała się z nim rozstać także po sezonie urlopowym.

 

Zobacz także: