Ciemne chmury zawisły nad Upper East Side. A konkretnie nad twórcami i twórczyniami, jak również obsadą rebootu kultowej „Gossip Girl”. 19 stycznia, czyli tego samego dnia, którego HBO Max udostępnił finałowy odcinek 2. sezonu nowej wersji „Plotkary”, dowiedziałyśmy się, że kolejne nie powstaną. Jeden z twórców serialu, Josh Safran, przekazał fanom i fankom smutną wiadomość w emocjonującym poście na Twitterze. 

Nowa „Plotkara” na HBO Max

Pierwsze doniesienia o tym, że powstanie reboot „Plotkary” wzbudził niemałe poruszenie (nie tylko) wśród fanek i fanów oryginalnej wersji serialu. Koncepcja przeniesienia bloga o młodych, a jednocześnie bardzo bogatych mieszkańcach i mieszkankach nowojorskiego Upper East Side do mediów społecznościowych wydawała się całkiem interesująca. Niestety w praktyce coś poszło nie tak. Nie pomogły nawet odwołania do odcinków sprzed lat czy gościnny udział aktorek i aktorów, których pokochałyśmy za role w oryginale. Według wielu widzów i widzek nowa wersja „Gossip Girl” po prostu rozczarowała. Dlatego wspomniana decyzja HBO – choć niektórych na pewno smuci – nie zaskakuje. 

HBO rezygnuje z kontynuacji „Plotkary”

Josh Safran, który podzielił się z fanami i fankami smutną informacją za pośrednictwem Twittera, podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie „Plotkary”. Jak sam przyznał, był to najlepszy team, z jakim kiedykolwiek pracował. Wspomniał również o fankach i fanach z całego świata, dzięki którym ten serial powstał. 

Plotka: z bólem serca muszę poinformować, że „Gossip Girl” nie będzie kontynuowana w HBO Max – brzmi początek tweeta Josha Safrana.

Ale, co ważne, Josh Safran dał również nadzieję osobom, które nie mogą pogodzić się z decyzją HBO. W swoim poście (a właściwie jednej z jego części) przyznał, że wraz z innymi twórcami i twórczyniami „Plotkary” szukają teraz nowego domu. W związku z tym, kto wie, być może jeszcze kiedyś wrócimy na Upper East Side, ale logując się do innego serwisu streamingowego niż do tej pory. 

Być może problem nie polega na jakości rebootu, ale na popularności oryginalnej „Gossip Girl” i niesamowitej więzi, jaka pojawiła się między głównymi bohaterami i bohaterkami, na czele z Blair, Sereną, Danem, Chuckiem czy Nate’em a widzami i widzkami.