Być może właśnie poznałaś kogoś, kto bardzo ci się spodobał. Zaczęłaś już wizualizować waszą przyszłość, jednak nie jesteś do końca pewna, czy to się uda. A może wręcz przeciwnie – nie widzisz żadnych czerwonych flag, jesteś zakochana po uszy i uważasz, że znalazłaś tego jedynego. Może być też tak, że jesteś w długim związku, w którym coś jednak nie gra. Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz, warto wiedzieć, czy osoba, z którą dzielisz życie jest odpowiednia. Po czym poznać, że mężczyzna nie nadaje się na stałego partnera? Na te rzeczy zwróć uwagę.

Jasno powiedział ci, że nie jest gotowy na związek

Chyba nie ma prostszej odpowiedz na to pytanie niż „Nie jestem gotowy”. Faceci często to mówią. Problem polega jednak na tym, że kobiety nie biorą tych słów na poważnie. Myślą, że on tylko tak mówi, że się zmieni, że te słowa nic nie znaczą. Niestety, w większości przypadków, jeśli mężczyzna mówi, że nie jest gotowy na związek, to po prostu nie jest gotowy. Trzeba przyjąć to do wiadomości i zaakceptować. Jeśli bardzo ci na nim zależy – będziesz czekać. Ale skąd masz wiedzieć, ile? Czasem po prostu nie ma sensu tracić czasu na kogoś takiego i znaleźć osobę, którą będzie gotowa w tym momencie.

Skupia się tylko na sobie

Wiadomo, że zdrowy związek składa się z zaangażowania dwóch osób i dbania o siebie nawzajem. Jeśli twój partner skupia się tylko na sobie, jest egocentryczny, nie poświęca ci uwagi i nie interesuje go chociażby, jak ci minął dzień, to nie jest to normalne zachowanie. Być może trafiłaś na narcyza lub toksyka, któremu zależy tylko na sobie samym. Jeśli w związku nie będzie wspólnego zaangażowania, to nic z tego nie wyjdzie.

Nie przedstawił cię przyjaciołom i rodzinie

Oczywiście, nie mówimy tu o świeżym związku, w którym dopiero się poznajecie. Na wszystko przyjdzie czas. Tylko, no właśnie, co, jeśli ten czas już dawno nadszedł, a inicjatywy z jego strony brak. Związek nie może pójść do przodu, jeśli nie poznacie swojego środowiska – znajomych i rodziny. Jest to kolejny krok w rozwoju relacji, który zdecydowanie zbliża dwie osoby do siebie. Jeśli twój partner nie chce zapoznać cię ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, oznacza to, że coś jest nie tak. W końcu to naturalna kolej rzeczy. Wstydzi się ciebie? Nie chce, żebyś była zaangażowana w jego życie bardziej? Warto z nim o tym porozmawiać. Jeśli jednak nie zmieni zdania w tej kwestii, to związek raczej nie ma przyszłości.

Zależy mu tylko na seksie

Aspekt seksualny w związku jest bardzo ważny, jednak nie może on dominować nad innymi kwestiami, takimi jak rozmowa, komunikacja, zaufanie, wartościowe spędzanie czasu itd. Seks powinien być dodatkiem, a nie istotą związku. Jeśli zauważyłaś, że twój partner nie interesuje się kompletnie twoim życiem, nie rozmawia z tobą, nie proponuje randek czy wyjazdów, a zwraca uwagę jedynie na seks, to niestety, nie jesteś dla niego tą jedyną. I on z pewnością nie powinien być dla ciebie tym jedynym. Taka relacja po prostu nie ma przyszłości. Jeśli odpowiada ci taki układ, możesz w nim trwać, jeśli jednak rozwinęły się uczucia – uciekaj.

Nie dotrzymuje obietnic i nie wywiązuje się z drobiazgów

Jeśli byliście umówieni na randkę, a on cię wystawił lub on obiecał ci coś, co jednak końcowo nie wyszło, nie jest to dobry znak. Oczywiście, błędy mogą zdarzyć się każdemu, jednak, jeśli zauważasz, że takie zachowanie się powtarza, oznacza to, że kompletnie mu nie zależy. Twój partner powinien stawiać cię na pierwszym miejscu i robić wszystko, abyś była szczęśliwa. Takim zachowaniem tylko zniechęca cię do siebie i traci twoje zaufanie. Zdecydowanie nie jest to materiał na stałego partnera.

Nie ma dla ciebie czasu

Wspólnie spędzony czas to jedna z najważniejszych rzeczy w związku. Właściwie na tym się on opiera. Oprócz tego, że jesteście dwiema osobnymi jednostkami, to tworzycie też parę, jakiś związek. Dlatego czas razem jest niezbędny do budowania zdrowej relacji. Oczywiście, mężczyzna może dużo pracować, mieć swoje pasje i inne zajęcia, ale najważniejsze, żeby potrafił w tym wszystkim wygospodarować przestrzeń tylko i wyłącznie dla ciebie. Właśnie po tym poznasz, że mu na tobie naprawdę zależy. Jeśli nie będzie miał potrzeby przebywania z tobą, wychodzenia na randki czy chociażby porozmawiania, nie ma co marnować na niego swojej energii.

Zobacz także: