Rozpoznanie, czy osoba, z którą randkujesz, jest bądź nie jest zainteresowana związkiem, nie zawsze jest proste. Jeśli dla ciebie jest to kluczowe, pewnie z ulgą przyjmiesz wiadomość, że istnieją pewne znaki, które mogą to sygnalizować. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc ci zrozumieć, czy osoba, z którą się spotykasz, dąży do poważnej relacji.

Brak jasnych planów na przyszłość

Jednym z wyraźnych sygnałów, że osoba, z którą się spotykasz, nie jest zainteresowana związkiem, jest brak komunikowania planów na przyszłość. Jeśli druga strona unika rozmów na temat tego, gdzie widzi siebie za kilka miesięcy lub lat, nie jest skłonna planować wspólnych wydarzeń czy wakacji, to może sugerować, że nie myśli o dłuższym związku z tobą. Planowanie przyszłości razem jest typowe dla par, które dążą do pogłębiania więzi, bez tego trudno ruszyć z miejsca.

Brak zaangażowania emocjonalnego

Związek w dużej mierze opiera się na zaangażowaniu emocjonalnym, a jego brak sugeruje, że druga strona nie jest gotowa na głębszą relację. Jeśli osoba, z którą się spotykasz, unika wyrażania uczuć, nie jest skora do rozmów na temat swojego życia emocjonalnego lub zdaje się obojętna na twoje potrzeby, to może być sygnał, że nie jest zainteresowana tworzeniem więzi, jakiej pragniesz.

Unikanie definiowania relacji

Jeśli osoba, z którą się spotykasz, unika definiowania waszej relacji, to może oznaczać, że nie jest gotowa na określenie waszego związku. Kiedy pytasz o to, czy jesteście parą, a ona unika odpowiedzi lub stara się tego tematu uniknąć, jest to dość oczywisty znak, że nie jest gotowa na poważny związek.

Brak zaangażowania w twoje życie

Osoba, z którą randkujesz, nie jest skora do spotykania się z twoimi przyjaciółmi lub rodziną? Nie wykazuje zainteresowania twoimi pasjami i celami? Nie ma ochoty towarzyszyć ci w ważnych dla ciebie momentach? To może sugerować, że nie ma zamiaru pozostawać na dłużej w twoim życiu.

Aktywne profile w aplikacjach randkowych

Jeśli dowiadujesz się, że osoba, z którą się spotykasz, kontynuuje korzystanie z aplikacji randkowych, może to świadczyć o jej braku zaangażowania w Waszą relację. Jeśli bycie z tobą nie jest dla niej priorytetem i nie zrezygnowała z randkowania z innymi, prawdopodobnie nie ma zamiaru tworzyć monogamicznego związku.

Jak radzić sobie w sytuacji, gdy osoba, z którą się spotykasz, nie chce związku?

Jeśli zaczynasz zauważać, że osoba, z którą się spotykasz, nie jest zainteresowana związkiem, a tobie na związku zależy, ważna jest szczerość ze sobą. Rozważ własne cele i oczekiwania wobec relacji. Jeśli dążysz poważnej więzi, a osoba, z którą jesteś, nie wykazuje takich samych potrzeb, może być konieczne podjęcie trudnej decyzji o zakończeniu relacji. Pamiętaj, że wartości i cele w związku powinny być zgodne, aby ten mógł się rozwijać. Trochę trudno to przeskoczyć.

Zobacz także:

Istotne jest poczucie bycia w zgodzie ze sobą oraz otwarte komunikowanie swoich potrzeby i wymagań. Jeśli osoba, z którą się spotykasz, nie jest gotowa na to samo, warto poszukać kogoś, kto podziela twoje wartości i cele. Nie bój się otwarcie wyrazić swoich uczuć i potrzeb. Każdy zasługuje na związek, który spełnia jego oczekiwania i przynosi szczęście.