W obecnych czasach, w których jesteśmy dość mocno rozproszeni i pochłonięci iluzją wielu dostępnych opcji (także w życiu miłosnym), niektórym trudno jest się określić. Nie ma w tym nic złego, jeżeli obie strony są na tym samym etapie (i obie strony o tym wiedzą). Czasami jednak trudno o jasną komunikację, szczególnie w relacji, która dopiero kiełkuje. Istnieje oczywiście zasada, według której, gdy trafiamy na „odpowiednią osobę”, wszystko dzieje się w swoim tempie. Takie sytuacje się zdarzają, ale w naszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak sprawić, żeby chłopak lub dziewczyna, z którym/którą się spotykasz, traktował/a cię poważnie i nie zmarnował/a twojego czasu.

„Co zrobić, żeby on zaczął traktować mnie poważnie?” 

Pamiętaj, że nie można nikogo zmusić do związku. To, co jesteś w stanie zrobić, to wyznaczyć granice i nie dać się zmanipulować. Jeżeli zależy ci na poważnej relacji, odpowiednie podejście umożliwi ci unikanie sytuacji, w których druga strona w nieskończoność przeciąga okres randkowania, ignorując prośby o określenie, na czym stoicie. Jeśli nie jesteś fanką situationship, ale z drugiej strony masz tendencję do wplątywania się w tego typu relacje, poniżej przedstawiamy 3 sposoby na to, żeby on zaczął traktować cię poważnie. 

Go with the flow? Nie tym razem

Nie za każdym razem to ty musisz dopasowywać się do czyjegoś rytmu lub czekać na to, żeby sprawy potoczyły się swoim rytmem, ponieważ to osoby zaangażowane w relację wyznaczają ten rytm. Jeżeli więc nie robisz nic w kierunku zdefiniowania związku, minęło już trochę czasu odkąd zaczęliście się spotykać, zaczynasz się przywiązywać i snuć plany na przyszłość, warto wziąć sprawy w swoje ręce. Niekoniecznie chodzi o przeprowadzanie poważnych rozmów (chociaż jeżeli tego potrzebujesz, to oczywiście nie ma w tym nic złego). Najważniejsze jest to, żebyś w momencie, w którym poczujesz, że dla ciebie to jest właściwy moment na zadeklarowanie, że jesteście na wyłączność, zakomunikowała to drugiej stronie. Zrób to na spokojnie, w neutralny sposób (wiemy, że w grę wchodzą silne emocje, dlatego jednocześnie bądź dla siebie wyrozumiała). Go with the flow, ale nie z jego, tylko ze swoim! Nawet jeśli spotkasz się z odrzuceniem, co jest trudne, będziesz miała czyste sumienie, że postąpiłaś w zgodzie ze sobą i przyśpieszyłaś nieuniknione, ponieważ osoba, która od początku nie ma intencji, żeby zaangażować się na 100% w relację, rzadko zmienia zdanie. 

Zastanów się, czego chcesz, a następnie to powiedz 

Osoby, które pozwalają na marnowanie naszego czasu, to zazwyczaj my sami. Nie mamy tutaj na myśli sytuacji, w których ktoś z premedytacją nas oszukał. Ale umówmy się, że każda z nas miała chociaż jeden moment w relacji, gdzie pomimo jasnych sygnałów, oszukiwała się, że wszystko odmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dlatego, oprócz ufania własnej intuicji, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czego szukasz w relacji. Ustalenie granic na samym początku i umiejętność zakomunikowania tego w jasny sposób to trudna sztuka, ale nie niemożliwa do opanowania. Dzięki temu unikniesz niedopowiedzień, domyślania się, a tym samym ewentualnych nieporozumień między tobą a potencjalnych kandydatem na chłopaka/dziewczynę. 

Bądź pewna siebie

Ostatni sposób jest klamrą, która zamyka temat poważnego traktowania. Pewność siebie to cecha, nad którą powinniśmy pracować niezależnie od sytuacji życiowej, ponieważ przydaje się praktycznie zawsze. To fundament, dzięki któremu poradzisz sobie w trudnych sytuacjach i dzięki któremu nie będziesz umniejszała sobie sukcesów (mniejszych lub większych). Pewność siebie rozumiana jako poznanie własnej wartości i trzymanie się swoich założeń. Jeżeli będziesz konsekwentna, staniesz się mniej podatna na manipulacje, o które nie trudno w romantycznej relacji. A chłopak/dziewczyną, z którą się spotykasz, utwierdzi się w przekonaniu, że nie da się z tobą pogrywać.