Decyzja o zakończeniu związku nigdy nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza gdy tylko jedna strona decyduje się zakończyć relację, podczas gdy druga nadal czuje głębokie przywiązanie. „Psychology Today” stwierdza, że ​​„ból związany z odrzuceniem może być druzgocący” i jeśli te uczucia nie zostaną przepracowane, istnieje ryzyko wskoczenia w inny związek, by zapomnieć o osobie, za którą się tęskni.

Jeśli niedawno weszłaś w nowy związek i zastanawiasz się, czy twój partner tęskni za byłą – oto 5 znaków, na które musisz uważać. 

5 znaków, po których poznasz, że twój partner tęskni za byłą

Twój partner dużo mówi o eks

Jeśli twój obecny partner ciągle mówi o swojej byłej, wykorzystuje każdą okazję, aby o niej wspomnieć lub stwarza okazję, aby o niej porozmawiać, to pierwszy i najbardziej oczywisty znak, że nadal za nią tęskni.

Partner nadal utrzymuje kontakt z eks

Kolejny znak mogący wskazywać, że twój partner nadal tęskni za byłą to pozostawanie z nią w stałym kontakcie. Wysyłają wiadomości, lajkują swoje posty, oznaczają się nawzajem w memach na Facebooku lub spotykają się we dwójkę? To może (ale nie musi!) oznaczać, że ukochany nadal czuje sentyment do byłej partnerki. Są jednak pary, które pozostają w dobrych stosunkach, a potem decydują się na kontynuację przyjaźni. Nie ma w tym nic złego, a jeśli nadal cię to zastanawia, zawsze możesz omówić temat ze swoim chłopakiem, aby uniknąć konfliktów i niepewności.

Partner porównuje cię do swojej eks

Może nie jest to zamierzone, ale jeśli twój partner porównał cię do swojej eks – może to znaczyć, że za nią tęskni lub przynajmniej tęskni za dynamiką, jaką z nią miał. Może to być odniesienie do twojej budowy ciała, osobowości lub rzeczy, które razem robicie oraz jak spędzacie razem wolny czas.

Partner mówi do ciebie imieniem swojej byłej

Czy twój partner kiedykolwiek przez przypadek nazwał cię imieniem swojej byłej? To może być znak, że nadal o niej myśli. Niekoniecznie jest to coś złego, ale jeśli było to wydarzenie, które cię zaniepokoiło lub zdarza się regularnie, nie wahaj się i porozmawiaj o tym. Zawsze lepiej jest wszystko wyjaśnić.

Partner denerwuje się, gdy eks wchodzi w nowy związek

Czy twój partner zdenerwował się, gdy jego była partnerka zaczęła nową relację? Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pod złością kryje się zazdrość. Warto porozmawiać z ukochanym i zrozumieć, skąd pojawiły się w nim takie emocje.

Zobacz także:

Co możesz zrobić, jeśli twój partner tęskni za swoją eks?

Zapoznałaś się ze wszystkimi znakami i podejrzewasz, że twój partner tęskni za swoją eks? Nie wiesz, co z tym zrobić? Pierwszą rekomendacją byłoby zaproszenie ukochanego do rozmowy na ten temat. Nie popadaj w domysły i mów szczerze o swoich uczuciach. Być może i ty nadal tęsknisz za swoim byłym, ale czy to naprawdę coś złego? To normalne, że tęsknimy za pewnymi aspektami ludzi, którzy byli w naszym życiu i dali nam tak wiele do zapamiętania.

„Psychology Online” zaleca następujące rozwiązania, aby poradzić sobie z faktem, że twój chłopak tęskni za swoją byłą: zaufaj sobie i swojemu partnerowi. Nie daj się ponieść niepewności i pamiętaj, że twój partner jest teraz z tobą i nie bez powodu. Zostaw przeszłość w przeszłości i skup się na teraźniejszości. 

Ten tekst ukazał się pierwotnie na Glamour.mx