Choć za oknem zimno i szaro, to Netflix proponuje nam szybką wyprawę w czasie i przestrzeni. Jest lato, środek wakacji, zalany słońcem Hel. A skoro Hel to i morze, kitesurfing, ale też muzyka i pierwsza miłość! Brzmi nieźle? Jeszcze lepiej wygląda – w galerii możecie zobaczyć fotosy z filmu „Pod wiatr” a na platformie możecie już oglądać tę produkcję!

„Pod wiatr” – kolejna polska produkcja Netflix

Film „Pod wiatr” w reżyserii Kristoffera Rusa to kolejna polska produkcja Netflix! Tym razem znów dla młodych widzów. Czy podbije nasz kraj, jak i zagraniczne rynki? Zobaczymy, ale musimy przyznać, że zapowiada się dobrze! Właśnie teraz, niezależnie od wieku, potrzebujemy dawki słońca i miłości! W dodatku za kostiumy odpowiada siostra Mary Komasy, zdolna Zofia Komasa. A w filmie zobaczymy zespół Bitamina i Wojciecha Gąssowskiego. 

„Pod wiatr” – obsada

Główne role w filmie „Pod wiatr” Kristoffera Rusa odgrywają Sonia Mietielica i Jakub Sasak, czyli para młodych aktorów. Sonia to 26-letnia polska aktorka teatralna i telewizyjna pochodzenia rosyjskiego. W 2019 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pojawiała się w takich produkcjach jak: „Handlarz cudów”, „Stulecie winnych” czy „Skazana”. Kim jest z kolei Jakub Sasak? Ten 27-letni chłopak, absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, jakiś czas temu został ogłoszony wschodzącą gwiazdą polskich seriali, po tym jak dostał role w polsatowskich „Przyjaciółkach”  i w „Papierach na szczęście”. Na swoim koncie ma też role w „Ojcu Mateuszu” , „Stuleciu Winnych” , jak i filmie „Ikar. Legenda Mietka Kosza” .

Obok Sonii i Kuby na ekranie pojawią się: Waleria Gorobets, Sebastian Dela, Agnieszka Żulewska, Marcin Perchuć, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Małecki, Marta Ojrzyńska, Ilona Ostrowska, Kornelia Strzelecka, Jakub Kuzia, Jakub Czachor, Włodzimierz Press, Karol Dziuba.

„Pod wiatr” – o czym jest film

„Pod wiatr” to wakacyjna historia miłosna z muzyką i surfingiem w tle. Nastoletnia i nieśmiała Ani (Sonia Mietielica) spotka na swojej drodze przebojowego surfera Michała (Jakub Sasak). Dokładnie spotykają się na Helu, najgorętszym miejscu nad polskim morzem. Jak to spotkanie wpłynie na nich oboje? Czy pisana jest im wspólna przyszłość czy tylko wakacyjna przygoda? Dodajmy tutaj, że Ania właśnie skończyła prestiżowe warszawskie liceum i dostała się na medycynę w Londynie. Z kolei Michał pracuje jako instruktor kitesurfingu, łącząc pasję z pracą. Pod wpływem energii Michała, jego pasji i szalonych pomysłów, Ania przekracza swoje granice, zdobywa nowe doświadczenia, coraz bardziej zakochuje się... Bez wątpienia przeżywa wakacje życia. Jednak to, jak ulokowała uczucia, nie podoba się ani jej rodzicom, ani przyjaciołom. Co dalej? 

„Pod wiatr” – premiera

Film „Pod wiatr” można oglądać wyłącznie na platformie Netflix od 10 lutego 2022 roku

 

Zobacz także: