Jakub Sasak ma 29 lat, uwielbia surfing i zapowiada się na to, że może namieszać wśród aktorów młodego pokolenia! Nie tylko gra w popularnych serialach, lecz także jest jednym z głównych bohaterów nowej polskiej produkcji Netfliksa, czyli serialu „Dziewczyna i kosmonauta”, gdzie gra wraz z Vanessą Alexander, Magdaleną Cielecką czy Jędrzejem Hycnarem. Jakiś czas temu można go było zobaczyć w także na Netfliksie, był jedną z gwiazd filmu „Pod wiatr” w reżyserii Kristoffera Rusa.

Jakub Sasak – co wiemy o młodym aktorze [wiek, miejsce i data urodzenia oraz wzrost]

Choć aktor wzbudza poruszenie i zainteresowanie, to nie znajdziemy o nim zbyt wielu informacji w sieci. Jakub Sasak urodził się 16 marca 1994 roku. Na stronie jego agencji aktorskiej widnieje informacja, że ma 186 cm wzrostu, jeśli by kogoś to interesowało. Jest aktorem z wykształcenia. W 2018 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Krakowie.

Jakub Sasak – kariera

Kuba zaczął grać  już w szkole teatralnej. Jako pierwsza na jego koncie pojawiła się rola w szkolnej etiudzie „Głód” w reżyserii Grzegorza Paprzyckiego w 2016 roku. W 2017 roku wystąpił w filmach „Ostatnia Szansa” i „Zgoda”. Następnie pojawił się w „Planecie Singli 2” (2018), filmie „Ikar. Legenda Mietka Kosza” (2019) czy w  „W głębi lasu” (2020). Oczywiście najwięcej szumu wokół niego zrobiło się, kiedy dostał role w popularnych serialach. W 2021 roku dołączył do obsady „Przyjaciółek” (zagrał Sajmona zainteresowanego Ingą, w którą wciela się Małgorzata Socha), czyli hitu Polsatu. Można go było zobaczyć w produkcji „Kruk. Czorny woron nie śpi”. Następnie dostał jedną z głównych roli w serialu TVN7 „Papiery na szczęście”. Wcześniej też pojawiał się w telewizyjnych produkcjach, np. „Stulecie winnych”. Na deskach teatralnych można go zobaczyć choćby w sztuce „Stowarzyszenie umarłych poetów” w Och-Teatrze.

Jakub Sasak – „Papiery na szczęście”

„Papiery na szczęście” to serial codzienny na antenie TVN 7. Jego główną bohaterką jest Marta grana przez Adrianę Kalską, która postanawia zmienić swoje życie, porzuca bogatego męża piłkarza i zatrudnia się w firmie deweloperskiej. Tam poznaje przystojnego Adama (w tej roli właśnie Kuba Sasak), który zmienia dziewczyny jak rękawiczki.

Mimo wszystko Marta i Adam zakochują się w sobie. Jest tam więc miłość z przeszkodami, rodzinne i firmowe. Serial emitowany jest od jesieni 2021 roku i cieszy się popularnością.  

Jakub Sasak – „Pod wiatr”

W filmie „Pod wiatr” Jakub Sasak wcielił się w postać Michała, czyli przebojowego surfera, który łączy swoją surferską pasję ze sposobem na życie. Do tego śpiewa w lokalnej kapeli. Beztroski chłopak podczas wakacji spotyka nieco wycofaną Anię (Sonia Mietielica), dziewczynę z zamożnej warszawskiej rodziny, która właśnie skończyła liceum i wybiera się na studia medyczne do Londynu. Spędzają razem mnóstwo czasu, rodzi się między nimi uczucie, jednak ta znajomość nie podoba się bliskim Ani. Co dalej? Sprawdźcie same i sami, bo od 10 lutego 2022 roku film jest dostępny na platformie Netflix.

Jakub Sasak – „Dziewczyna i kosmonauta”

„Dziewczyna i kosmonauta” to kolejna netfliksowa produkcja z gatunku science fiction, w której można będzie zobaczyć Jakuba Sasaka. Premiera serialu: 17 lutego 2023 roku. Sasak gra tam postać młodego Bogusia, jednego z głównych bohaterów. Konkuruje on z Niko (Jędrzej Hycnar) o względy Marty (Vanessa Alexander). Obaj są pilotami F-16 i się przyjaźnią. Czy podzieli ich dziewczyna? A może rywalizacja o lot w kosmos, ponieważ obaj startują w konkursie jako najlepsi piloci.

Jakub Sasak – Instagram

Na instagramowym koncie Kuby (@jakub.sasak) znajdziemy niecałe 30 postów. Są to zdjęcia z produkcji, w których zagrał, planów filmowych przeplatane zdjęciami z podróży, między innymi w polskie góry czy na Fuerteventurę.

Zdecydowanie możemy dostrzec, że pasją Kuby jest surfowanie i doskonale czuje się on tam, gdzie są fale i słońce. Zatem jego wybór do roli Michała w filmie „Pod wiatr” to strzał w dziesiątkę. 

Jakub Sasak – dziewczyna, związki

Niestety w sieci na próżno szukać informacji o tym, czy serce Kuby jest przez kogoś zajęte. Mamy nadzieję, że jeszcze nie!