Netflix inwestuje w lokalne produkcje, w tym polskie. Już niebawem biblioteka popularnego serwisu streamingowego zostanie rozszerzona o kolejny serial zrealizowany nad Wisłą. Po „Zachowaj spokój”, „Królowej”, „Grach rodzinnych”, „Brokacie” czy „Sexify” przyszedł czas na „Dziewczynę i kosmonautę”. Tytuł brzmi ciekawie, obsada robi wrażenie, a premiera zbliża się wielkimi krokami. Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.   

„Dziewczyna i kosmonauta” – fabuła

„Dziewczyna i kosmonauta” to nowy polski serial z gatunku science fiction. Fabuła skupia się na Nikodemie oraz Bogdanie, czyli dwóch pilotach F-16, a prywatnie przyjaciołach, którzy chcą zwrócić uwagę pewnej dziewczyny – Marty. Jednocześnie rywalizują o udział w misji kosmicznej. Jak dowiedziałyśmy się z oficjalnej zapowiedzi produkcji, Nikodem leci w kosmos, jednak z powodu awarii, której szczegóły na razie nie zostały ujawnione, wraca dopiero po 30 latach. Co ciekawe, bohater nie zestarzał się. Jego wiek zatrzymał się w momencie startu. Choć wiele się zmieniło, Niko nie przestał myśleć o Marcie. Natomiast świat chce odkryć tajemnicę jego młodości. Całą historię podzielono na sześć odcinków.

„Dziewczyna i kosmonauta” – obsada i twórcy 

Za reżyserię „Dziewczyny i kosmonauty” odpowiada Bartosz Prokopowicz, a scenariusz jest dziełem Agaty Malesińskiej. W obsadzie są topowe gwiazdy polskiego kina, jak również najbardziej obiecujące aktorki oraz aktorzy młodego pokolenia. Już teraz wiadomo, że na ekranie zobaczymy m.in. Magdalenę Cielecką, Magdalenę Boczarską, Grzegorza Damięckiego, Vanessę Alexander, Jędrzeja Hycnara i Annę Cieślak.   

„Dziewczyna i kosmonauta” – zwiastun

Pod koniec stycznia Netflix podzieli się oficjalną zapowiedzią serialu za pośrednictwem polskiego profilu na Instagramie. Pierwszy zwiastun „Dziewczyny i kosmonauty" możecie obejrzeć poniżej: 

„Dziewczyna i kosmonauta” – data premiery

Data premiery również została już ujawniona. Serial „Dziewczyna i kosmonauta” ujrzy światło dzienne 17 lutego 2023 roku. Warto dodać, że będzie dostępny na całym świecie. 

„Dziewczyna i kosmonauta” – plakat

Co więcej, w sieci dostępny jest oficjalny plakat promujący serial „Dziewczyna i kosmonauta”. Widzimy na nim wspomnianych Magdalenę Cielecką, Andrzeja Chyrę oraz Jędrzeja Hycnara, czyli – jak można się spodziewać – odtwórczynię i odtwórców głównych ról. Oto on:

fot. materiały prasowe Netflix

Zobacz także:

„Dziewczyna i kosmonauta” to jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich seriali tego roku. W związku z tym będziemy na bieżąco aktualizować artykuł o kolejne szczegóły.