Netflix inwestuje w lokalne produkcje, w tym polskie. W lutym biblioteka popularnego serwisu streamingowego została rozszerzona o kolejny serial zrealizowany nad Wisłą. Po „Zachowaj spokój”, „Królowej”, „Grach rodzinnych”, „Brokacie” czy „Sexify” przyszedł czas na „Dziewczynę i kosmonautę”. Tytuł brzmi ciekawie, a obsada naprawdę robi wrażenie. Oto wszystko, co wiemy na temat nowego serialu w reżyserii Bartosza Prokopowicza.  

„Dziewczyna i kosmonauta” – fabuła

„Dziewczyna i kosmonauta” to nowy polski serial z gatunku science fiction. Fabuła skupia się na Nikodemie oraz Bogdanie, czyli dwóch pilotach F-16, a prywatnie przyjaciołach, którzy chcą zwrócić uwagę pewnej dziewczyny – Marty. Jednocześnie rywalizują o udział w misji kosmicznej. Jak dowiedziałyśmy się z oficjalnej zapowiedzi produkcji, Nikodem leci w kosmos, jednak z powodu awarii, której szczegóły na razie nie zostały ujawnione, wraca dopiero po 30 latach. Co ciekawe, bohater nie zestarzał się. Jego wiek zatrzymał się w momencie startu. Choć wiele się zmieniło, Niko nie przestał myśleć o Marcie. Teraz świat chce odkryć tajemnicę jego młodości. Całą historię podzielono na sześć odcinków.

„Dziewczyna i kosmonauta” – obsada i twórcy 

Za reżyserię „Dziewczyny i kosmonauty” odpowiada wspomniany już Bartosz Prokopowicz, a scenariusz jest dziełem Agaty Malesińskiej. W obsadzie znalazły się topowe gwiazdy polskiego kina, jak również najbardziej obiecujące aktorki oraz aktorzy młodego pokolenia. Na ekranie zobaczymy m.in. Magdalenę Cielecką, Magdalenę Boczarską, Grzegorza Damięckiego, Vanessę Alexander, Jędrzeja Hycnara, Jakuba Sasaka i Annę Cieślak.   

„Dziewczyna i kosmonauta” – zwiastun

Pod koniec stycznia Netflix podzieli się oficjalną zapowiedzią serialu za pośrednictwem polskiego profilu na Instagramie. Pierwszy zwiastun „Dziewczyny i kosmonauty" możecie obejrzeć poniżej: 

Kilka tygodni później światło dzienne ujrzała kolejna zapowiedź, która sprawiła, że subskrybentki oraz subskrybenci Netfliksa jeszcze bardziej nie mogli doczekać się premiery. Serial science fiction made in Poland, do tego z akcją osadzoną w przyszłości – czy to mogło się udać? Cóż, wiele wskazuje na to, że tak. Przedsmak tego, co czeka widzi oraz widzów można zobaczyć tutaj:

„Dziewczyna i kosmonauta” – data premiery

Data premiery serialu „Dziewczyna i kosmonauta” została zaplanowana na 17 lutego 2023 roku. Już teraz produkcja jest dostępna nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. 

„Dziewczyna i kosmonauta” – plakat

W sieci krąży także oficjalny plakat promujący serial „Dziewczyna i kosmonauta”. Widzimy na nim wspomnianych Magdalenę Cielecką, Andrzeja Chyrę oraz Jędrzeja Hycnara, czyli – jak można się spodziewać – odtwórczynię i odtwórców głównych ról. Oto on:

Zobacz także:

fot. materiały prasowe Netflix

Serial „Dziewczyna i kosmonauta” należał do grona najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji tego roku. Czy osiągnie międzynarodowy sukces? Trzymamy mocno kciuki.