Na czym polega działanie Planet Heroes, platformy crowdfundingowej, dzięki której każdy może zarobić na sprzątaniu świata?

Pierwszy post na swoim Instagramie @planetheroes.official opublikowali w lutym ubiegłego roku, jednak dopiero w listopadzie ich działania nabrały rozpędu. Za inicjatywą Planet Heroes stoi czwórka Polaków: Przemek Pyziel, Adam Falkowski, Monika Habrzyk i Jan Domański, którzy podczas swoich częstych podróży regularnie napotykali na miejsca mocno zaśmiecone przez ludzi. Trudno było im przejść na tym do porządku dziennego, dlatego początkowo po prostu sami robili porządki. Szybko zrozumieli jednak, że potrzebne jest działanie na o wiele szerszą skalę. Pomyśleli, że w sprzątanie warto zaangażować jak najwięcej osób i… znaleźli na to sposób. Założyli platformę crowdfundingową Planet Heroes, dzięki której każdy może się zaangażować w ratowanie świata – sprzątając go osobiście albo przekazując pieniądze na ten cel. Ciekawostką jest, że można na tym zarobić!

W sklepach Rossmann stanęły automaty do napełniania butelek środkami czystości i kosmetykami.

Planet Heroes – jak to działa?

Na czym dokładnie polega działanie platformy, która swoją premierę miała w Australii podczas GEO Week 2019? To proste. Jeśli znaleźliście w swojej okolicy miejsce, które wymaga posprzątania i chcecie zrobić to osobiście – doskonale! Najpierw zróbcie mu zdjęcie, a następnie zabierzcie się do pracy. Możecie dokumentować kolejne etapy działania, ale nie jest to konieczne, ważne jednak, by ponownie sfotografować miejsce, kiedy będzie już czyste. Pamiętajcie o tym, by na zdjęciu znalazł się także hasztag #PlanetHeroes (dzięki temu promujecie akcję). Potem wystarczy wyrzucić śmieci do właściwych pojemników, pstryknąć kolejną fotkę i… gotowe! Zrobiliście dobry uczynek i jeszcze możecie na tym zarobić. Wystarczy, że zalogujecie się na stronie PlanetHeroes.pl, opiszecie swoją historię i dołączycie zdjęcia. Efekty waszej pracy będą mogli zobaczyć inni, a następnie wynagrodzić was, przekazując dla was mniejsze lub większe datki. Wy również możecie wesprzeć w ten sposób innych. My czujemy się zmotywowane. I o to właśnie chodzi! Im więcej takich herosów, tym lepiej dla naszej planety.

Zobaczcie także: Jak być eko? 8 prostych rzeczy, które nasza redaktorka wprowadziła w życie, by mniej szkodzić środowisku

Więcej szczegółów na temat inicjatywy, podobnie jak zgłoszenia osób, które już się w nią zaangażowały znajdziecie na stronie PlanetHeroes.pl. Tam też poczytać można o dotychczasowych sukcesach akcji. Nie tylko z Polski, ale i zza granicy.