Polska artystka Karoliny Kijak-Dzikońska podjęła międzynarodową współpracę z H&M!

Przed nią jeszcze nikomu się to nie udało. Polska artystka, Karolina Kijak-Dzikońska, została dostrzeżona przez H&M i zaproszona do współpracy nad nową kolekcją szwedzkiej marki. Jej ilustracje pojawią się na ubrankach z kolekcji dziecięcej H&M na wiosnę-lato 2020.

Rysunki Karoliny Kijak-Dzikońska ozdobią kolekcję dziecięcą H&M na wiosnę 2020

Karolina Kijak-Dzikońska jest architektką, dekoratorką wnętrz i ilustratorką. Jej główną inspiracją jest natura – w szczególności zwięrzęta. I to właśnie przedstawiające je barwne akwarele, pojawiły się na T-shirtach, bluzach, sukienkach, spodniach, szortach, kurtkach czy kombinezonach, które znaleźć będzie można w kolekcji dziecięcej H&M na nadchodzące wiosnę i lato. Za pomocą zwierzęcych nadruków na ubrankach, artystka postanowiła przybliżyć dzieciom zarówno świat zwierząt lądowych, takich jak żyrafy, gepardy zebry czy flamingi, jak i morskich – egzotycznych ryb i rozgwiazd. Wszystko po to, by pokazać małym ludziom, jak bardzo zwierzęta potrzebne są w ekosystemie.

W H&M będzie można wypożyczać ubrania? Szwedzka marka testuje nowe rozwiązania w trosce o środowisko >>>

„Dzięki tej współpracy z H&M mam wspaniałą okazję pokazać dzieciom piękne zwierzęta na wolności i w oceanie, co jest szczególnie ważne, ponieważ chcę, aby były ciekawskie i czuły się zainspirowane światem, w którym żyją. Cieszę się, że mogę przybliżyć te stworzenia dzieciom na ich własnych ubraniach i jestem bardzo ciekawa, jakie będą ich reakcje” – powiedziała polska artystka. 

My nie mamy wątpliwości, że dzieciaki będą zachwycone. Między innymi dlatego, że kolekcja jest bardzo kolorowa. Dominuje zieleń, róż i morskie błękity, a zwierzaki na ubrankach są naprawdę urocze! Dziecięca kolekcja H&M z ilustracjami polskiej artystki Karoliny Kijak-Dzikońskiej do sprzedaży trafi 5 marca. 

W najnowszej kolekcji H&M Studio znajdziecie wszystko, co będzie modne w sezonie wiosna-lato 2020 >>>