Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie szykujesz się na spotkanie z kimś wyjątkowym. Już teraz życzymy dobrej zabawy i wskazujemy najlepsze pomysły na randkę. Romantyczne, nietypowe, w domu lub poza nim. Powiedzmy sobie szczerze: każda i każdy z nas potrzebuje czasem drobnych podpowiedzi, inspiracji do tego, gdzie lub kiedy kogoś zaprosić. Dotyczy to zarówno osób, które dopiero się poznają, jak również tych, którzy od dawna są razem i, być może, walczą z rutyną w związku. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, warto skorzystać z poniższych podpowiedzi. 

Aktywna pierwsza randka – rolki, łyżwy, kręgle, rowery

Okej, zanim przejdziemy do pomysłów na aktywną pierwszą randkę, musimy zaznaczyć, że jeśli kogoś nie znasz, najlepiej umówić się z nim albo z nią w miejscu publicznym, a także uprzedzić kogoś bliskiego i zaufanego, że jesteś umówiona czy umówiony. Dzięki temu będziesz czuła czy czuł się bezpieczniej, bardziej komfortowo. 

Wiele par (lub przyszłych par) decyduje się na aktywną formę spędzania wspólnego czasu. Intencje mogą być różne, np. chęć sprawdzenia potencjalnego partnera czy partnerki czy pobudzenia ducha zdrowej rywalizacji. Jednak według nas taka aktywność fizyczna wiąże się po prostu z dobrą zabawą. Kręgle, rolki, łyżwy czy wycieczka rowerowa sprawdzą się idealnie. 

Co więcej, aktywność fizyczna pobudza w mózgu produkcję endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia. Dzięki temu za każdym razem, gdy druga osoba będzie wspominać spędzone wspólnie chwile, skojarzą się jej one z czymś przyjemnym.

Ciekawe pomysły na randkę – tor przeszkód, park trampolin, ścianka wspinaczkowa

Ciekawym i nietypowym pomysłem na randkę jest wizyta w miejscu, oferującym aktywności pod okiem instruktorów / instruktorek. Wspólne skakanie po trampolinach, pokonanie toru przeszkód czy wspinaczka po specjalnej ściance to świetne opcje na ciekawą i nietypową randkę. Często aktywność taka wymaga między wami współpracy, co dodatkowo pomaga w umocnieniu waszej relacji. Poza tym, wyprawa w takie miejsce to po prostu dobra zabawa i przygoda, z której zachowacie miłe wspomnienia. 

Ciekawa randka – paintball

Pomysłem na ciekawą randkę dla wszystkich fanów aktywności fizycznej jest wspólna gra w paintball. Jest to rodzaj gry zespołowej, w której gracze zostają podzieleni na dwie drużyny. Aby stworzyć drużynę, możecie zabrać ze sobą znajome pary lub dołączyć do grupy na miejscu. Rozgrywka polega na strzelaniu do siebie za pomocą markerów, czyli specjalnych karabinków do paintballa.

W paintballu zamiast zwykłych nabojów wykorzystywane są kuleczki z farbą, tak aby zawsze było wiadomo, kto został "zastrzelony" i odpadł już z rozgrywki. Paintball to świetna zabawa, wymagająca zręczności i dobrego oka. Jeśli twój partner jest fanem strzelanek i filmów akcji, będzie zachwycony spędzeniem czasu w ten sposób.

Zobacz także:

Nietypowa randka – escape room

Pomysł na randkę w nietypowym miejscu, oferującym ciekawy rodzaj aktywności? Escape room! Pokoje, w których rozwiązuje się specjalnie opracowane łamigłówki, cieszą się dużą popularnością w Polsce. Ich tematy przewodnie różnią się między sobą. Są to zarówno zagadki inspirowane wydarzeniami historycznymi jak i takie, które bazują na książkach lub filmach. 

Aby rozwiązać wszystkie łamigłówki i opuścić pokój w regulaminowym czasie, będziecie musieli lub musiały ze sobą współpracować. Escape roomy to miejsca ekscytujące i tajemnicze, dostarczające naprawdę dobrej zabawy i wymagające umiejętności logicznego myślenia. 

Fajna randka w domu – gry video oraz planszówki

Nie musicie wychodzić z domu, żeby dobrze się bawić. Możecie pograć razem na konsoli (na rynku dostępnych jest wiele gier dla duetów) albo sięgnąć po planszówki. Wielu osobom kojarzą się z rozrywką dla dzieci. Natomiast w sklepach nie brakuje też propozycji dla starszych graczy i graczek. Obejmują niemal każdą tematykę. No i wiele z nich gwarantuje naprawdę świetną zabawę. 

Sposób na romatyczną randkę – piknik w świetle gwiazd

Romantyczna kolacja przy świecach to jeden z najpopularniejszych pomysłów na randkę. Jednak niektóre osoby potrzebują alternatywy. Jeśli należysz do tego grona, weź pod uwagę piknik. Naszym zdaniem ta opcja sprawdza się o każdej porze dnia. Zarówno rano, po południu, jak i wieczorem. Wszystko zależy od waszych preferencji (np. tego, co chcecie zjeść) oraz warunków pogodowych. Pozostaje jeszcze kwestia lokalizacji. Możecie wybrać się do parku w mieście, w którym mieszkacie, do kina plenerowego albo na plażę.